Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lilmisspunk

Jak się zmotywować?

Polecane posty

Gość lilmisspunk

Co tu dużo kryć: mam zdecydowanie za dużo ciałka tu i ówdzie ^^ Postanowiłam więc zacząć trochę ćwiczyć i spróbować spalić zbędny tłuszcz. Nic wielkiego, na początek jakiś kwadrans dziennie plus rozgrzewka. Znalazłam sobie fajne ćwiczenia, czasu też mi nie brakuje, ale nie wiem jak się zmotywować. To nie pierwszy raz kiedy próbuję coś podobnego (prędzej dziesiąty) i wiem, że poćwiczę sobie 2-3 dni a potem jakoś nie będę mogła się zebrać i tak to się skończy... Jak się zmotywować? Dodam że wizualizowanie własnego ciała, jaka to będę piękna i szczupła nie działają. Lenistwo zawsze wygrywa ^^; Nie mam także nikogo, kto by ćwiczył razem ze mną, albo dawał przysłowiowego kopa w tyłek od czasu do czasu. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w teorii tak można
powieś sobie zdjęcie modelki/aktorki na lodówkę...będzie przypominało o diecie i ćwiczeniach, w chwili gdy sięgasz po coś do lodówki nie zakładaj że będziesz ćwiczyć codziennie (tak by było idealnie), przyjmij plan minimum: ćwiczenie 3 razy w tygodniu....wtedy łatwiej będzie się zmobilizować....i wykonać plan....a gdy zdarzy się że któregoś dnia dodatkowo będziesz więcej spacerować, ćwiczyć itp to poczujesz większą satysfakcję z tego co robisz dla swojego zdrowia i sylwetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeżeli
mam świadomość, że samopoczucie jest świetne gdy uprawia się sport. wiem jakie efekty daje, bo już kiedyś biegałam. ale jakoś wyszło że przestałam, codziennie powtarzam sobie że od dzisiaj zaczynam znowu i co.... za każdym razem gdy przychodzi pora że powinnam iść pobiegać czuje jakbym miała związane nogi i ręce, jakby jakąś niewidzialna siła trzymała mnie w miejscu. po prostu ciało odmawia posłuszeństwa rozumowi. już mi się wyć chce. wiem, powinnam sprawdzić czy z moja głową wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, ja się rzuciłam na głęboką wodę i pomimo niechęci do ćwiczeń (jak dotąd akceptowałam tylko pływanie) kupiłam sobie półroczny karnet na siłownię. trener dobrał mi ćwiczenia i teraz nie mam wyjścia - pieniądze już poszły, niedobrze byłoby to zmarnować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w teorii tak można
nie cierpię ćwiczyć, nie cierpię biegać więc staram sie dużo chodzić, spacerować na wakacjach bardzo dużo pływam, w weekendy jeżdżę rowerem mam zamiar przynajmniej raz w tygodniu chodzić na basen w domu mam orbitreka, więc gdy mi się zachcę ćwiczę 20 minut, więcej nie dałabym rady, lepsze to niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam dwa dobre sposoby. Pierwszy - pobaw się w programie graficznym i wyszczuplij swoją sylwetkę. W pokoju, gdzie będziesz ćwiczyć powieś sobie dwa zdjęcia obok siebie - wymarzonej sylwetki oraz obecnej. Następny sposób, to znalezienie towarzysza do ćwiczeń. Namów chłopaka lub przyjaciółkę, żeby poćwiczyli z tobą od czasu do czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodkawisnia- dobra rada
zacznij od malych krokow.. jak to sie mowi "swiat zdobywa sie malymi krokami" zacznij od jednego wyrzeczenia, takiego ktore bedzie dla Ciebie najlatwiejsze moze to byc: rezygnacja z cukru do herbaty, fast foodow, slodyczy, cokolwiek zacznij od powtarzania sobie: rezygnuje tylko dzisiaj, potem najwyzej (!) bede slodzic potem sobie pomysl: udalo mi sie wczoraj i uda mi sie dzisiaj i tak dalej i tak dalej az przestaniesz slodzic a potem (czytaj: po kilku miesiacach) zrezygnuj z kolejnej rzeczy.. az w koncu po roku lub 2 zrezygnujesz ze wszystkich niezdrowych i tluczacych potraw powodzenia:) pamietaj lepiej byc chuda za 2 lata niz nigdy w zyciu!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestan zrec
Grubasie zajebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilmisspunk
Widzę że przynajmniej część osób nie czyta ze zrozumieniem. Napisałam, że: - nie działa na mnie wizualizacja sylwetki "po", podobnie różne zdjęcia szczupłych osób i tak dalej - nie mam z kim ćwiczyć - również ani słowem nie napisałam o diecie a wszyscy mi doradzają jak wytrzymać na diecie co jest dla mnie dziwne, nie o to pytałam O.o tak więc większość tych rad jest przynajmniej nieadekwatna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w teorii tak można
skoro piszesz że diety nie chcesz, ćwiczenia masz a rady typu zdjęcie modelki Cię nei motywują to czego niby oczekujesz od nas ? radziłam ruszać się codziennie albo robić plan minimum 3 razy w tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilmisspunk
Jakiegoś pomysłu jak się zmotywować do ćwiczeń, ale innych niż te które już były wspomniane, bo takie to już próbowałam nie raz i na mnie nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w teorii tak można
kup jakiś wystrzałowy ciuch o rozmiar za mały, moze to Cię zmotywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilmisspunk
też już próbowałam xD spodnie do dzisiaj leżą w szafie, od zimy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whedif
ćwicz codziennie, tylko że zacznij od naprawdę małych "porcji". po pewnym czasie będziesz mogła a nawet chciała więcej bo nasz organizm tak działa że jak się do czegoś przyzwyczai to tego pragnie :classic_cool: pozdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w teorii tak można
no właśnei tak, czytałam w Shapie, że należy zacząć od codziennych spacerów a po miesiącu gdy ten "nawyk wejdzie w krew" dodać jeszcze jakąś formę ruchu np ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilmisspunk
Już znalazłam pewien sposób ale dziękuję bardzo za porady! Jestem pewna że przydały się także innym osobom które tylko ten wątek przeglądały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×