Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kruszyna2012

bóle głowy/migrena

Polecane posty

Hej dziewczyny, wiem, że istnieją już wątki migreny, jednak postanowiłam odświeżyć temat. Zdiagnozowano u mnie migrenę dość niedawno i moja wiedza w tym temacie "raczkuje", więc byłabym wdzięczna, gdybyście podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami, np. jak sobie radzicie z migreną w pracy, albo innych nietypowych miejscach??:| gdzie niestety nie można się schować w ciemnym pomieszczeniu, położyć i przeczekać ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
To nie mozesz wyleczyc migreny???bedziesz miała problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniemigrenowa
Hej na migreny cierpiałam około 10 lat. zaczęło sie na studiach . Ataki miałam raz na jakiś czas ( 2-3 miesiace) więc do przeżycia . Jednak zaczęłam używać pigułek i to bardzo pogorszyło moje migreny. Miałam raz w miesiącu, potem ciąza i migreny pojawiały sie dwa - 3 razy w miesiącu...niestety po porodzie migreny nei minęły. Płakałam bo nie mogłam nic brać ( ciąża, karmienie piersią)umierałam...ktoś kto nie miał migreny nigdy nie zrozumie jaki to ból. zaczęłam szukać w internecie , długo szukałam ,aż znalazłam....metoda dr Gersona..sporo informacji , potem dieta dąbrowskiej ( przetrwałam całe 6 tygodni oczyszczenia). Teraz nie jem mięsa. już 4 miesiące. i od tego czasu ( po oczyszczeniu) nie miałam ani jednej migreny!!!!!!!! sama w to nie wierzyłam....ale pomyślałam że mi nie zaszkadzi. P.S. wczesniej dostałam jakies tabletki od neurologai trułam sie nimi codziennie i nie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
No bo chemia nie leczy,najszybsza metoda to akupresura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migreny nie da się wyleczyć jak kataru:) a w trakcie tego oczyszczania nie miałaś migren? Bo od kolezanki słyszałam, że nie można się odchudzać, bo migrena może być też z glodu:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
A to dlaczego ja migrene lecze jeszcze szybciej jak katar????skad Ty masz taka informacje ze migreny nie da sie szybko wyleczyć?????skoro da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
A skad Ty to wiesz kruszyno????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak powiedział lekarz, chociaż podobno niektórym z czasem zanika migrena, nie wiem, może i mi się tak przytrafi, liczę na to, póki co, ucze się z nią żyć :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
A to Ciebie lekarz okłąmuje,nie moze tak powiedziec,moze co najwyzej powiedzieć,ze on nie umie wyleczyc migryny,raz na zawsze,a nie ze nie mozna wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
Ja wyleczyłem akupresura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skłonność do występowania migren się posiada lub nie, tego raczej się nie pozbędziesz. tyle tylko, że bardziej "higieniczne" życie może zminimalizować częstotliwość występowania tej paskudnej dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
A wiesz które punkty masz stymulować??bo na migrene sa specjalne punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
No tak,tylko sa dwie rzeczy zeby miec migrene,skłonnosc i czynnik wywołujący,gdy zabraknie obu,albo chocby jednej z nich migreny nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
Mozesz sie zapisac do specjalisty ale to kosztuje,a mozesz sobie sama robic,wybór zawsze nalezy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migreny nie da się wyleczyć :) Można jedynie unikać czynników powodujących ją. Nie wiem jak u ciebie, ale ja posiadam masę zapachów, smaków oraz dźwięków, które wywołują u mnie ból. Do tego jeszcze sytuacje stresowe oraz pogoda. Najlepiej zapamiętaj sytuacje, w których zaczęła Cię głowa boleć i unikaj ich. Łykam tabletki jeśli mnie boli. Miałam na receptę, ale mój organizm się do nich przyzwyczaił :O Solpadeine też brałam, ale znowu to samo :O Teraz biorę największe tabletki ibum. Ból przechodzi, jedynie ten wywołany zmianą pogody nie. Nie mam na niego sposobu :O Kup sobie opaskę na oczy, pomaga jak w dzień w domu nie masz się gdzie schować przed słońcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walczyłam kilka lat
U mnie jedną z przyczyn był astygmatyzm i nerwowa atmosfera w domu.Ataki przestały się powtarzać gdy zaczęłam nosic okulary i wyprowadziłam się od rodziców.Wróciły po kilku latach gdy zaczęłam robic studia podyplomowe i byłam totalnie przemęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
A skad nastepna Pancerna Kołdora,wiesz ze migreny nie da sie wyleczyc????to przeciez nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od lekarza, kogoś, KTO SIĘ ZNA. Oczywiście nie było tak, że poszłam, powiedziałam, że głowa mnie boli, a on stwierdził migrenę i zaserwował mi receptę. Najpierw wysłali mnie na morfologię i badanie dna oka. Badania były prawidłowe, więc mam migrenę i koniec. I uwierz mi, że wiem WSZYSTKO o tej chorobie i gdyby istniał sposób na wyleczenie jej, to już dawno byłabym zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że lepiej zapisać się do specjalisty, samej mogę coś źle robić, wypróbuję. Tabletki również biorę, jednak tak, jak mówicie dziewczyny, najlepiej unikać sytuacji, żeby się nie doigrać, dlatego cenne są dla mnie Wasze informacje, bo ja dopiero, rozpoznałam kilka rzeczy, które u mnie wywołują migrenę np: duszące perfumy, stres, przemęczenie, alkohol. Pancerna Kołdra, ta opaska na oczy to dobry pomysl, jak mam migrene to MUSZE miec ciemno, po prostu MUSZĘ:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
Nie prawda,oszukujesz Pancerna kołdora,nie mozesz wszystkiego wiedziec o chorobie zwanej migrena,ani zadna inna,tak samo jak i lekarz nie wie,to totalny kanał takie myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
No dobra Kruszyna2012,ale te czynniki które wywołuja u Ciebie migrene wskazuja na zapchanie organizmu toksynami,przy zatruciach włąsnie wystepuja migreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walczyłam kilk lat
Migrenę u kazdego wywołują jakieś zewnętrzne czynnki,ktoś wyzej o tym pisał.Wystarczy poobserwować siebie kiedy dochodzi do ataku bólu,w jakich okolicznościach i wszystko możliwe,ze uda wam się unikac pewnych niekorzystnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, ze ja się bardzo zdrowo odżywiam, jem dużo warzyw, fast foodow w ogole nie jadam, więc raczej toksyn dużo nie mam itd., a mimo to migreny nadal mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na szczescie mam
Ależ skad Ty wiesz ,ze toksyn nie masz,dziennie kazdy człowiek bez wzgledu na to co je wchłania duze pokłady toksyn rocznie ponad 10kg,samo odrzywianie to za mało,a oddech??a picie???a stresy?? a kosmetyki??szmpony mydła srodki czystości wogóle???ojoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walczylam kilka lat
kruszyna,a u okulisty bylaś?,przepraszam,nie mam w tej chwili czasu doczytac wszystkiego co napisałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×