Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewa mam na imie

Kiedy oduczylyscie dzieci od pieluch i jakim sposobem ?

Polecane posty

Gość Ewa mam na imie
osz kurde dobry pomysl ze najpierw majtki a na to pielucha :) to jest to dziekuje :) ja wiem ze ona do konca nie zrozumie o co chodzi z tym nocnikiem ale wiem ze szybko zalapie , nie chce jej zmuszac tylko powoli przyzwyczajac do nocnika i odzwyczajac od pieluch :) dzieki wam jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama;)
Popieram Scarlett... dla mnie tez nauka ktora trwa miesiacami to porazka :O U nas nauka trwala tydzien. Kilka dni po 2 urodzinach kupilismy nocnik bo wczesniej nawet nie mielismy takiego "sprzetu" w domu :P - nie uznaje "przyzwyczajania" i "oswajania".... zanim sie dziecko nauczy to zdarzy mu sie juz znudzic i nie bedzie mialo motywacji) wytlumaczylismy do czego sluzy i zalozylismy majeczki :) Mielismy przez ten tydzien KILKA wpadek, ktore polegaly na tym ze w majtkach pojawilo sie kilka kropel (NIGDY corka nie "zlala sie" integralnie do majtek) Przez ten tydzien zakladalimy pampersy tylko na noc i na popbiednia siestke. Na spacery bralismy ubranie do przebrania i zaopatrzylismy sie w "nocnik podrozny "potette" : http://tnij.org/rvgm Po tygodniu corka SAMA oswiadczyla ze juz nie chce spac w pampersie i od tago czasu mamy spokoj :) Nocnych "wpadek" zaliczylismy max 5 przez kilka pierwszych tygodni, od ponad roku mamy spokoj :) Sadzanie na nocnik dziecka ktore nie jest do tego gotowe prowadzi tylko do nerwow ze strony rodzicow i frustracji ze strony dziecka, bo dziecko wie ze rodzice oczekuja od niego czegos a ono nie jest w stanie tych oczekiwan zaspokoic .... Jesli probujecie i przez kilka dni widzicie ze nic z tego nie wychodzi - dopusccie na kilka tygodni... ale "odpuscic" oznacza NIE WSPOMINAC NAWET o nocniku !! Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja tez sie wypowiem :) probowalismy synka odpieluchowac ponad rok temu- po tygodniu sie znudzil i uciekal z wrzaskeim przez rok bylyy proby zachety, nocnik stal kolo wc/ razem z nakladka- zero zainteresowania w czerwcu zrobilam kolejna probe- bedac w domu na wakacjach- sikal w spodnie i wogole nie jarzyl o co chodzi czemu mokro i mu nic nie przeszkadzalo tydzien temu panie w zlobku zdecydowaly ze juz "stary kon z niego" (2lata 8mies)- razem z nim biorac wszystkich 5 chlopcow w grupie na poczatku byly wpadki i mokre spodenki 6 dnia nie zamoczyl juz zadnych- i kazal sie sadzac jak potrzebowal siq no i na dzien dzisjejszy tak wyglada- ze jak chce to sam siada na nocnik, wola jak chce siq- a wczoraj wracajac ze spaceru potrafil wytrzymc 2 pietra az dojdziemy do domu i zdaze go posadzic rano tez po nocy pieluche miewa sucha, siada i robi, potrafi kilka godzin na spacerze wytrzymac bez wysadzania wiec idzie ku dobremu :) mi osobiscie tez sie nie podobalo puszczanie po domu bez gatek- i te zasikane dywany i sofa/ ale nocnik mamy caly czas pod reka- a na sofe polozylam podklad w miejscu gdzie zwykle siedzi- na szczescie wpadek nie bylo zadnych na wyjscia tez juz jestesmy przygotowani- bo travel potty dotarl- i mu sie spodobal wniosek taki- ze moze czasami pozno- ale kazde dziecko ma swoje tempo dojzewania do odpieluchowania i na siele nie ma co robic (mimo tekstow tesciowej ze czemu nic z tym nie robimyze tak pozno a on jeszczde z pielucha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nauczylam synka kiedy mial 23mies . Bylo upalne lato wiec sciaglam mu pieluche i zalozylam majteczki , wytlumaczylam, ze terazjak beddzie mu sie chcialo siku albo kupe to ma wolac . I prawie od razu zalapal :) asikal sie moze 2x w majtki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja starszemu synowi kazałam często siadać na nocnik i mówiłam,że jak zrobi siku to nocniczek będzie grał ,na nocnik sadzałam miska i szczykawką lałam wody i mówiłam"zobacz miski zrobił siku" .W końcu zapał ale bez posikania się w majtki niestety nei obejdzie się ,syn jak nauczył się to miał 20miesięcy,jak nawet na noc nie miał pieluchy to przed2 urodzinkami , a mlodszy syn sam powiedział ,że chce siku bez uczenia sciągłam mu pieluchę i zrobił siku od tamtej pory nie miał pieluchy za dnia to miał 16miesięcy a jak miał 17 miesięcy to już nawet an noc nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uwazam ze przyzwyczajanie i oswajanie jest do bani, szkoda czasu i nerwow; jak synek mial 15 mcy to za nic nie chcial na nocnik usiasc tylko zakladal go sobie na glowe:) zdjelam mu calkiem pieluche teraz w lecie (ma 2 lata i 3 mc), kiedy wiedzialam ze bede mu mogla poswiecic wiecej czasu, poza tym cieplo, biega po podworku w samych majtkach i wszystko schnie w mgnieniu oka; zalapal juz pierwszego dnia, tak mu sie nocnik spodobal ze co chwile chcial siadac i sikac:) po kilku dniach przeniosl sie na toalete, sam siada, wyciera sie i spuszcza wode; wpadki sie zdarzaja, ale rzadko, kiedy za bardzo zajmie sie zabawa, ale jest ich coraz mniej; po drzemce i spaniu nocnym pielucha jest czesto sucha; aktualnie pracujemy nad sikaniem na stojaco (bardzo sie synkowi taka opcja podoba) i nad kupka, bo tej na razie do ubikacji nie chce zrobic; ale postepy sa duze a zaczelismy raptem 3 tyg. temu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam nocnik jak syn skończył ok 1,5-2lat. Był okres że nie chciał na nocnik siadać,zbliżyć się więc nocnik schowałam i stwierdziłam,że poczekam,nic na siłę. W lato w dzień puszczałam go bez pampersa. Niestety ale nie da rady chyba oduczyć dziecka od pieluch bez wycierania podłogi ; ). Ponowiłam próbę sadzania na nocnik, udało się, siadał a ja mu czytałam książę, po prostu czymś go zajmowałam. Robił siusiu:). Jak szłam na spacer blisko domu,nie brałam pampersa,brałam spodenki na zmianę,co jakiś czas brałam go pod drzewko i robił siusiu. Z czasem jednak przestał siadać na nocnik, siku robił na stojąco do nocnika,potem przerzucił się do toalety na kibelek oczywiście też na stojącą:). Siusiu opanował bardzo ładnie, w nocy bez pampersa,wgl zmoczonej piżamki nie było i nie ma. Kupka to już inna bajka z nią było różnie. Dzisiaj ma 3l i czasem zdarza się że zawoła za późno,ale dalej nad tym pracujemy bo od września idzie do przedszkola. Dzisiaj zawołała sam że chce kupkę: D. Na pewno nic na siłę,nie sugerować się że czyjeś dziecko miało 1,5 roku i już chodziło bez pampersów.Do każdego dziecka podchodzi się indywidualnie,jedne wychodzą szybciej z pampersów inne nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest nie zakładanie pampersa dziecku w domu, czy na spacerze blisko domu. Dziecko też szybko łapie jak widzi inne dziecko na nocniku, brata córka tak podłapała; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja pierwsza corka jak miala 14 mies ,widzialam ze zaczyna lapac o co chodzi z wolaniem to zdjelam jej pampka i majtki zakladalam.Nocnik stal w jednym miejscu i kupe chyba od poczatku sygnalizowala, wiec z zalatwianiem sie na nocnik nie bylo problemu, czasami siusi zrobila w majtku ale mokro niewygodnie ,wiec szybko tez na nocnik zaczela sikac Syn(jej brat blizniak) kiedy mial 15 mies a siotra już chodzila, nadal nie potrafil pojąć o co w tym wszystkim chodzi i zdarzaly sie dlugo wpadki,dopiero jak mial 18 mies zacząl zalatwiac sie na nocnik ale chyba do 22 mies sikal czesto w portki ,lecz nie zkaladalam mu pieluchy, mial mokre gacie ale nawet mu to nie przeszkadzalo.Czesto byl wysadzany na nocnik,mimo tego i tak w majtole potrafi nalac Pozostale najmlodsze dwie corcie przestaly pieluchy nosic kiedy skonczyly 16 mies. i 18 mies.Niestety musze przyznac ze zdarzylo sie ze podczas zabawy dziecku nie chcialo isc sie wysikac i najzwyczajniej w swiecie zsiusialo sie pod siebie jak mialo nawet 3 lata,z lenistwa a nie dlatego ze nie zdążyło.Raz syn tak sie zabawil w piaskownicy jako 4 latek ( a to już duzy chlop) ze nawet zalatwił sie w portki,bo mu sie nie chcialo biec do domu, przeciez lepiej pod siebie :o Moja 3.5 latka lapie czesto zapalenie pecherze i potrafi miec nieraz mokre majteczki,ale to juz z winy infekcji a nie z jej "kaprysu",i nieraz nie czuje ze jej leci,ale jak sie wyleczy wtedy ladnie siusia juz na kibelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllooo

Ja poczekałam, aż córka zacznie bardziej rozumiec, co sie do niej mówi. Miala 2 lata i 2 miesiace, powiedzilam jej wtedy ,ze jest na tyle duza, ze juz nie moze nosic pieluchy i musi informowac, ze jej sie chce do ubikacji ( wczesniej mowila, ze chce, ale robila do pieluchy, chyba jeszce nie bardzo wiedziała, o co tak naprawde chodzi). I o dziwo od razu zaskoczyła, chyba jedna wpadka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×