Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chcę być dobrą mamą.

Prawdy i mity na temat laktatora

Polecane posty

Gość Chcę być dobrą mamą.

Mam niestety płaskie brodawki, dziecku ciężko jest ssać, nawet jeśli stosuję silikonowe nakładki. Z racji dużej ilości pokarmu jestem zmuszona odciągać go laktatorem i karmić małą butelką. Wiem, że odciąganie nie zastąpi ssania dziecka, ale niestety nie mam do tego predyspozycji. Czy odciągając pokarm, jestem w stanie utrzymać laktację? Słyszałam, że przy odciąganiu ona bardzo szybko zanika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda! A przynajmniej nie zawsze. Sama widziałam matki wcześniaków które odciągały mleko miesiącami i utrzymywały laktację. Mój też był miesiąc karmiony sondą moim mlekiem i mleko nie zanikało. Może nie rezygnuj całkiem z przystawiania i pamiętaj, że trzeba jeść i pić, pokarm nie bierze się z powietrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odciągałam równe 5 miesięcy i nie miałam żadnego problemu z laktacją. Moja córeczka nie potrafiła ssać z cyca, więc od pobytu w szpitalu zdecydowałam się na laktator i tak już zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę być dobrą mamą.
Odżywiam się zdrowo, dużo piję. Staram się często przykładać małą do piersi, karmić przez nakładki, ale mała się nie najada :( dlatego odciągam laktatorem i podaję z butelki która wymaga ssania (samo nie leci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odciągałam (bo nienawidziłam karmienia piersią) i nie miałam żadnych problemów z laktacją - czasem wręcz przesadziłam i miałam zbyt dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Mi pomógł smoczek calma - nauczył dziecko ssać pierś. Nie wiem w jaki sposób, ale udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bummmmmmmmmmmmb
ile Twoje dziecko ma ? Ja utrzymałam tak laktacje 8 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę być dobrą mamą.
2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odciagalam 4,5 mca moglam dalej ale juz mi sie nie chciało . malego karmiłam cycem przez butelkę ;) Ale nie odpuszczałam co 3 godziny nie wazne czy dzien czy noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
To tak samo jak mówią że jak się karmi w nakładkach to mleko zanika, a mamy karmią i roczne dzieci przez nakładki. Wszystko kwestia nastawienia moim zdaniem. Spróbuj jeszcze z tym smokiem Calma - drogi ale wart swojej ceny. Z tym laktatorem to musisz być umęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bummmmmmmmmmmmb
2 tyg to malutko jeszcze :) Moja sie nauczyla pic bez nakladek ok 3-4 tyg. Oszukalam ze zakladam i zabralam :p Do nakladek nalewalam mleczka (zatykalam palcem dziurki) zeby chciala z nich ciagnac i sie udalo.A jak nie chciala pic pracowalam z laktatorem. Jak niemowle jest starsze tym latwiej mu idzie ssanie piersi. A mi sie brodawki w koncu wyciagnely :) nie poddawaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę być dobrą mamą.
Bardziej męczy i frustruje karmienie piersią, szczególnie, że gołą pierś nie złapie (nie ma za co) a z nakładkami karmienie jest długie i nieefektywne. W szpitalu bardzo byli wyczuleni na karmienie piersią, leżałam 5 dni bo jestem po cesarce i dając dziecku butelkę czuję się jakbym popełniała zbrodnię. A przecież karmię swoim mlekiem. Położna mnie postraszyła, że odciągając laktatorem, szybko pozbędę się pokarmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli maleństwo ma 2 tygodnie to moze mieć problemy jeszcze ze ssaniem piersi. Mialam tak z pierwsza córką. Przystawiaj,moze załapie.Zamęczysz się z tym laktatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam identycznie-odciągałam laktatorem 4miesiące i tydzień:D pokarmu miałam bardzo duużo:) odciągałam na początku co 3g. potem4/5x na dobe:) Aż w końcu mi to wyszło uszami..:/ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Ja też oszukałam że nakładam nakładkę jak miał jakieś 3 tygodnie :-) i od tej pory już ich nie użyłam więcej. i jeszcze co usłyszałam ostatnio o karmieniu butlą - że dziecko ssąc pierś to czasem je bo chce mu się pić a wiadomo że na początku leci prawie sama woda, a później takie treściwsze mleko. Natomiast jak ściągasz do butelki to ono jest już jest takie pełnokaloryczne. Tak mojej znajomej powiedział lekarz, ponieważ dziecko zbyt szybko przybywało na wadze. Czy to prawda - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_z_Chicago
Polozna byla zdziwiona ze chcialam malego karmic piersia po 30 godzinnym porodzie ( + cesarka) Wszystkie karmily formula dla niemowlaka. Kiedy dala mi malego nie wiedzialam jak go mam ulozyc w ogole kompletnie nic nie wiedzialam. Powiedziala ze malemu moze to chwile zajac bo nie da rady chwycic brodawki bo sa za male, ale gdy juz mi go ulozyla maly sie dossal na godzine i 15 minut. Co do laktatora to dobra sprawa ja mialam za duzo pokarmu wiec odciagalam i zamrazalam a w w polowie 5 miesiaca stracilam, ale nie przez lakator a przez to ze poszlam do pracy i nie odciagalam. PS Maszynka pobudza jeszcze bardziej laktacje , a nie odbiera ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ja mialam podobny problem,moja corka nie potrafila zlapac brodawki,wiec karmilam przez nakladki ,ale to trwalo bardzo dlugooo..i mala sie nie najadala do konca,zaczelam odciagac i podawalam pokarm w butelce ze smoczkiem calma medali,mala musiala sie napracowac przy jedzeniu ,wiec jej to nie "rozleniwilo",ale dalej probowalam dalej przez nakladke,pozwalalam ssac jej przez chwile a gdy brodawka sie troche "wyciagnela" podawalam piers,z czasem nauczyla sie,chwytac piers sama w brodawke "wydluzala" sie gdy dziecko zaczelo ssac.wiem z doswiadczenia ,ze odciaganie caly czas jest meczace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odciagam od prawie miesiaca ale jednoczesnie powoli przechidze na mm z racji powrotu do pracy. Niestety Malutki nie dal sie karmic w ciagu dnia w momencie kiedy zaczal widziec i sie zaciekawil swiatem.Byl tez ten problem ze kiedy byl zmeczony nie chcial ssac piersi i usypial a z butla przynajmniej sie najada nawet jak jest zmeczony. Mialam duzo pokarmu i odciagalam butle w 10 min. Mysle ze mozna utrzymac laktacje laktatorem. Ale jak dla mnie to Ssanie przez dziecko jest mniej bolesne. Mam aventu manualny i elektryczny. Wole manualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszczalski puszczyk
Córka mi opróżniała cycki dużo skuteczniej niż laktator. Możesz mieszać metody - raz odciagnąć, raz podać bezpośrednio. Grunt, żeby laktacja sie ustaliła na odpowiednim poziomie. Ja laktatora uzywałam czasami od samego początku, a od 2 miesiąca życia córki to już prawie wyłącznie, bo karmienie cyckiem to był dla nas obu horror - wrzask, stres, nerwy. Karmiłam 7 miesięcy, w tym od 5 musiałam dokarmiać, ale wtedy i tak wprowadza się juz stałe pokarmy. Moja kolezanka tez ciagle odciągała i wydoliła tylko 2 miesiące, potem sie poddała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę być dobrą mamą.
Dziewczyny, dzięki za rady. Dziś karmiłam bez osłonek i idzie coraz lepiej. Ponieważ Mała się nie najada (typ wisielca na cycu) to z laktatora będę dalej odciągać, ale nie częściej niż przystawiać do piersi. Za Waszą radą kupiłam butelkę calma, mam nadzieję, że właśnie o tą chodzi. http://nokautimg3.pl/p-f6-cd-f6cde713e37fc4cd856b537258705a08500x500/medela-butelka-calma.jpg Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Tak to ta butelka. Super oby tak dalej, zobaczysz że z każdym dniem będzie lepiej. Ja też sądziłam że już jestem skazana na laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×