Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Planująca kupić dom

Jak sie mieszka w Karczewie?

Polecane posty

Gość Planująca kupić dom

Co myślicie o tym mieście? Jakie ma plusy? Jakie minusy? Macie jakieś uwagi? Porady? Myślę nad kupnem jakiegoś domu do remontu w tym mieście lub innym podobnym podwarszawskim. Jeśli ktoś zna to miasto, bywa w nim lub mieszka, proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollon
Jeśli chcesz to mam do sprzedania mieszkanie W Otwocku jest to przy Karczewie. Tylko że Otwock ma lepszą komunikacje niż Karczew i większe możliwości jeśli chodzi o pracę, sklepy, banki, szkoły i inne. A mieszkanko które chce sprzedać jest w centrum otwocka przy stacji pkp, pks. Jeśli bierzesz pod uwagę też mieszkanie, a nie tylko dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Nie szukam mieszkania, tylko właśnie domu z podwórkiem. Otwock to już większe miasto, a ja szukam czegoś spokojniejszego - okolicy wolnej od wysokiej zabudowy (bloków itd.). Pracujemy w Warszawie, na większe zakupy jeździmy autem do wielkopowierzchniowych raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollon
To proponuje się rozejrzeć za domkiem na Ługach jest to teren graniczny Otwocka i Karczewa. Jest to osiedle bloków, lecz z samego przodu są domki w miarę nowe. Dużo ludzi sprzedaje bo nie wyrobili się z kredytami we frankach. Tam jest spokojnie, masz łąki do spacerowania, jest skle, biedronka, stacja benzynowa. Także mogę polecić ten teren. W Karczewie nie wiem natomiast gdzie by można coś kupić bo tam wszystko jest tak bardziej w kupie, jedno przy drugim z małymi podwórkami. chyba że poszukasz bardziej na uboczu karczewa, lub za cmentarzem w Karczewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Byliśmy tam na objeździe samochodem w ostatni weekend i widzieliśmy to nowe osiedle (po prawej i lewej stronie drogi lecącej na obwodnicę) i powiem ci, że wolelibyśmy raczej coś w tej starej części Karczewa - raz ze względu na odległość (to osiedle przy Ługach ma bardzo słabą komunikację i daleko do przystanków, a dzieci będą kiedyś dojrzały do szkoły, na uczelnie itd.) i dwa ze względów finansowych, bo stary dom do remontu, czy nawet rozbiórki kosztuje mniej niż nowy (nowy często zawyża wartość placu, nawet jeśli plac jest w mało konkurencyjnym położeniu np. w szczerym polu bez drogi z jednią i chodnikiem). W starym Karczewie widzieliśmy supermarket koło szkoły niedaleko kościoła, a reszta to są małe sklepiki i punkty usługowe, ale tak jakoś wydaje się wszędzie blisko, a z łąk przy Ługach wszędzie daleko. Koło cmentarza nie wiem czy chcielibyśmy mieszkać. Niby mielibyśmy "spokojnych sąsiadów", ale troszkę depresyjny widok zza okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollon
A w jakiej kwocie szukacie domku? Jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Przepraszam, że długo nie odpisywałam, ale byłam na śniadaniu. Planujemy szukać czegoś tak mniej więcej do 350 tys. - zależy od ceny proponowanej przez sprzedającego, kondycji budynku i wielu innych czynników, także możemy jeszcze negocjować, ale na razie niczego nie mamy na oku. Ofert w internecie jest raczej niewiele, a od lokalnego agenta nieruchomości usłyszeliśmy że Karczew podobno "sam się sprzedaje", w sensie że ludzie najczęściej sami między sobą się dogadują i zawierają transakcje bez pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Napisze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×