Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaaaauuulii

L4 W CIĄŻY

Polecane posty

Gość paaaaauuulii

Witam, jestem ciąży i w czwartym miesiącu byłam na l4 przez tydzień. wypłacane l4 ciąży jest ponoć 100proc. a ja dostałam wypłatę pomniejszoną o ok 30zł, o co tu chodzi? teraz od 6 miesiąca mam zwonienie leżące do konca ciąży, czy tez będe miała niższą pensję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l-4
na pewno jest 100%. Zwolnienie miałaś od ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaauuulii
tak ja mam pensje najniższą- czyli netto wychodziło ok 1050, a dostałam ok1020. na zwolnieniu mam, że jestem w ciąży. ta najniższa krajowa 1500brutto jest od stycznia, bo wcześniej było coś ok 50 zł mniej... z tego to może wynikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razem zawsze lepiej
na pewno 100%..moze mialas krotkie zwolnienei, wtedy ze wzgledu na proporcje dni cos sie traci..a poza tym wartosc jest liczona na podsatwie sredniej rocznej, jesli nie masz stalej kwoty wyplaty tylko na przyklad godzinowe albo dniowki..... i wtedy moze sie roznic..przy zwolnieniu juz dlugotrwalym, te kwoty powinny byc stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pragnienie za marzenie
na L4 musi być kod "B" inaczej nie będzie 100%, nie ma znaczenia jaki lekarz, czasami trzeba przypominać żeby wstawili bo zapominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razem zawsze lepiej
no wlasnie, wczesniej dostawalas mniej, to dlatego...liczy sie ostanie 12 mcy jesli sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorowa
100% ale jest to srednia z ostatniego przepracowanego roku. czyli jak na poczatku zarabiałas mniej to teraz tez ci sie to trocszke pomniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaauuulii
no mniej, ale to właśnie była najniższa krajowa, czy jeśli teraz najniższa wynosi 1500br to mogą brać pod uwagę tą nieaktualną najniższą krajową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziewczynki
średnia z 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się dowiedziałam, że moja szefowa nie odprowadzała premii do ZUS:) Co drugą odprowadzała. Nas to nie dziwiło, bo najpierw premię miałyśmy razem z pensją i była na RMUA, a potem powiedziała nam, że jednak będzie dawała później ( po jakiejś tam aferze, kiedy nam obcieła premię za jakąs tam skargę klienta) No i odkąd zaczęło się to "później" nie była premia już na rmua tylko na zwykłej kartce z pieczątkami, ze w danym miesiacu otrzymałyśmy tyle i tyle premii. Takze l-4 też mam niższe ale dzwoniłam do zus i wiem przynajmniej dlaczego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaauuulii
wazka, dzięki no ja premii nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kolejne l-4 będzie niższe ( bo to sporo 30 zł mniej za tydzień) to spytaj pracodawcę, bo na razie jeszcze pracodawca Ci płaci a potem o kolejne do dzwoń bezpośrednio do zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×