Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
White.rose

nieregularny cykl miesiączkowy a duphaston

Polecane posty

Hej ;) Mam problem z cyklem miesiączkowym. Miesiączkuję już od 10 lat więc wszystko powinno się wyregulować, niestety tak nie jest ; / Brałam tabletki antykoncepcyjne przez rok (skończyłam we wrześniu 2011), chciałam zrobić przerwę i w zasadzie nie były mi potrzebne. Po tym czasie przez 3 miesiące było jeszcze dobrze ale od 2012 roku moje cykle trwały mniej więcej 6-7 tygodni i tak do początku lipca. Teraz cykl trwa 3 tygodnie i przed każdym 6-dnioym okresem mam ok. 3 dni plamień. Byłam dzisiaj u Pani ginekolog, zbadała mnie i przepisała tabletki Duphaston, które mam przyjmować od 16-25 dnia cyklu. Poczytałam dzisiaj jednak sporo informacji i mam wątpliwości co do konieczności przyjmowania tego leku. Przede wszystkim z tego co zauważyłam przyjmują go głowinie kobiety nie mogące zajść w ciążę lub mające problem z jej donoszeniem, a ja mam tylko nieregularny cykl. Wydaje mi się też, że powinnam mieć najpierw zrobione badania hormonalne, ponieważ wcale nie wiadomo czy ilość mojego progesteronu jest zła, i jeszcze boję się jak zareaguje na nie mój chory żołądek. Na koniec dodam, że od tygodnia wzbogaciłam moją dietę w olej lniany, który ma mnóstwo właściwości i reguluje też poziom hormonów w organizmie (czyli i cykl miesiączkowy).Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Myślicie, że powinnam zacząć przyjmować te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×