Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sony Xperia

podział majątku....

Polecane posty

Gość Sony Xperia

w czasie trwania procesu rozwodowego sprzedawalismy z mężem nasz wspólny majątek - nieruchomości auta... mąż powiedział, że na końcu da jakąś część dla dzieci jako darowiznę. teraz, kiedy mieszka juz ze swoją nową pańcią ta przekabaciła go i wycofał sie z tego. Mój wkład w budowanie domu i finanse był dużo wiekszy. Bardzo dużo pomagali nam moim rodzice - organizowali przeprowdzki, malowali, zakładali ogród, zawsze pożyczali nam kase (zawsze oddawaliśmy!!) Proces rozwodowy trwa. Majątku nie ma. Kasa z każdej rzeczy podzielona równiutko po połowie. Nawet setne grosze dzielił pod lupą na kawałki. Mąż nie dotrzymał ustnej obietnicy. Czy jestem w stanie jeszcze wywalczyć jakąś część dla siebie... ? Mąż postawił mnie przed faktem dokonanym ustalając np w akcie notarialnym, że kasa za sprzedany dom ma iść w 50% dla niego i 50% dla mnie... czy mogęzałożyc jakąś sprawę sądową, żeby cokolwiek odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
Możesz próbować wykazać, że w chwili podpisania aktu notarialnego ogarnęła cię pomroczność jasna ... albo że twoja świadomość była w odmiennym stanie świadomości ... albo że akurat nie było cie w twoim ciele i nie masz pojęcia co podpisała twoja ręka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Możesz,tylko,że to nie będzie łatwa sprawa..Jeżeli Ty masz opiekę nad dziećmi,masz szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony Xperia
mam opiekę, walczymy o alimenty, bo on najchętniej dałby mi po 100zł i jeszcze kazał wydać resztę ;) złożyc wniosek do sądu? co ja mam zrobić? jak to ruszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
Dzieci nie mają ZADNEGO znaczenia przy podziale majątku dorobkowego. Ano_nie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Tylko może na pierwszej sprawie zostać podzielony na 50% tak jak pisałaś i odwołać,ale to naprawdę będzie ciężkie i może ciągnąć się bardzo długo bez pozytywnego rozpatrzenia. I oczywiście o wysokie alimenty na dzieci..i ciągle podwyższać!! Taka rada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Teraz sąd się nie pieprzy za przeproszeniem.Facet jeśli zostawia dzieci to jest pusty w oczach..Tylko nie daj się namówić,żeby dostawać alimenty z funduszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
Pytanie do "radcy" (chłe_chłe) z góry: ile razy można dziecić coś co zostało PRAWOMOCNIE podzielone i podział nie zawiera wad prawnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
A jak namówić fundusz żeby chciał płacić namówionej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Faceci często kombinują,pójdą na czarno pracować,nie będą mieli z czego ściągać alimentów i będzie musiała pobierać z funduszu te grosze..I co z tego dziecko ma? dzieci kosztują jedna pensja to mało. A wszystko można wygrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
A na czym szanowny gra? Fujarka, cymbałki czy coś cięższego? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony Xperia
spokojnie, alimenty wywalczę wysokie, bo mam podstawy, tu się nei boję chodzi mi o to, że ja i moja rodzina mieliśmy większy wkład w sprzedane nieruchomości, a maż nie dotrzymał obietnicy wiem, że dzieci nie maja udziału w podziale majątku, ale ja z nimi zostałam a ojciec obiecał sie dołożyc, nawet do wiekszego meiszkania, bo on może mieszkac w kawalerce a ja z dziecmi juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Masz rachunki na siebie czy na rodziców? masz dowód,że pokrywałaś więcej kosztów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
Podział majątku przeprowadza się PRZED podziałem i sprzedażą majątku. I wtedy_i_Tylko_wtedy, w wyjątkowych sytuacjach można żądań nierównego podziału. A obiecanki to są faktycznie niebezpieczne są: ja jednej obiecałem gwiazdke z nieba - to potem taki wpierdziel ścierą dostałem, że HA :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony Xperia
moi rodzice sami poświadczą, że przeprowadzali nas, malowali wszystkie pokoje w domu, zakładali ogród, moja mama pilnowała dzieci kiedy ja studiowałam. Jego rodzice przyjeżdzali w odwiedziny... wiem, jestem przegrana.... wiem porażka zakładając, że rozwodzimy sie drugi rok z orzekaniem jego winy to juz w ogole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Powtórzę się wszystko można w sądzie wygrać:) i jeśli posiadasz rachunki na siebie,masz dowody, masz szansę..Uwierz:) najlepiej jak pójdziesz do prawnika ja niestety nie pomogę na odległość,choć bardzo bym chciał.Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
Nie łatwiej było ugadać się? mielibyście z głowy, a tak ciągniecie to nie potrzebnie. Szkoda dzieci. Małe są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaPodziałowe
I spytaj tego prawnika czy możesz byłemu wpierdzielić mokrą ścierą, czy wyłącznie suchą Za te obiecanki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony Xperia
no niestety - drugi rok próbuję sie dogadac samo zabezpieczenie alimentacyjne jest wyższe niż alimenty które on chce mi dac a i tak nie płaci... ale to juz nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberth38
To jest przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwora_ze_dwora
Wszystko pięknie, ładnie, ale przecie sama piszesz, że w akcie notarialnym jest podział 50% na 50%. No i jakim cudem postawił Cie przed faktem dokonanym? Przecież akt notarialny podpisywaliście wspólnie, skoro majątek nie był podzielony. Ergo, skoro się już zgodziłaś na 50%, to po zawodach. A rodzice, pomoc i inne kwiatki....a masz papier że to było wyłącznie dla Ciebie? Akt darowizny? Jak nie masz to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×