Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alice044

Ciężka plama na jasych spodniach

Polecane posty

Gość Alice044

Hej. Mam 'mały' problem, a mianowicie.. Kupiłam wczoraj spodnie dżinsowe w kolorze ( jak to pani w sklepie stwierdziła) brudny róż i wyszłam przejść się i weszłam w jakieś krzaki, po czym w domu zauważyłam, na dole przy nogawkach ciemne plamy, wyglądają jak plamy z jagód, ale nie mam pojęcia z czego one tak naprawdę są.. Dlatego moje pytanie do Was brzmi: Jak mogę sprać te plamy? Wystarczy, że włożę do pralki, czy muszę jakiś specjalnych płynów użyć? Proszę pomóżcie, bo nie chcę ich mieć tylko na zimę do kozaków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simaaa
w jakies krzaki? hehe do rzeczy: -vanish-zamocz w cieplej wodzie (wczesniej wode wymieszaj z vanishem) -plyn do naczyn(kilka kapek na te plamy i gabka rozetrzyj deczko) niech to troche sie wymoczy i powinno byc ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem lekarzem ale
plamy z jagód chyba się zapiera mlekiem generalnie nie stosuj żadnych radykalnych środków bo jeszcze odbarwisz tkaninę http://www.kawencja.com/plamy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem lekarzem ale
vanish ? taaa vanish i będzie pięknie odbarwione, spiertolone spodnie genialna rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onananananan
vanish jest też do kolorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simaaa
jagody?pewnosci nie ma. moze to byc zwykla plama-tylko ze kolor spodni spowodowal taka barwe. jw napisalam-;) poza tym jesli plama jest jakakolwiek i sie trze material na maxa-podczas prania..to zawsze bedzie odbarwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice044
Wiem, że z tymi krzakami to dziwnie zabrzmiało, ale to nie jest to, co myślicie :D A wracając do tematu to powiem tak, wyprałam w pralce i plamy nadal są.. Spróbowałam jeszcze octem delikatnie jedną plamkę wyczyścić (bo przeczytałam gdzieś, w jakimś artykule, że ponoć ocet też jest dobry na takiego typu plamy), ale okazało się, że kolor się odbarwia.. Dlatego ocet na pewno odpada. A co do vanisha to wolę nie ryzykować. Przed chwilą spróbowałam też z tym płynem do naczyń i plama została.. Obawiam się, że nic tego nie wyczyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja vanisha mimo wszystko polecam :) zastosowałam go na jeansy, które z kolei miałby plamy z trawy i wszystko było ok :) tzn. plamy zeszły a kolor został :) spodnie najpierw namoczyłam na jakiś czas w misce, a potem dodałam jeszcze środek do pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario Bolucci
JAk plama tłusta to srodek do czyszczenia silnikow jest dobry. Tylko wczesniej trzeba sprawdzic czy .zbyt nie odbarwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simaaa
alice nie w pralce-mowilam ze recznie -po zamoczeniu-ale jestes niecierpliwa.;)poloz je w cieplej wodzie-niech pobeda troche.nawet z godzine-i przetrzyj delikatnie gabka z plynem. albo odetnij nogawki i beda rybaczki.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj mydłem odplamiającym
polecam mydełko odpamiające dr Reinera,kupiłam w jakimś chemicznym i byłam sceptycznie nastawiona,ale znajoma mi poleciła.Grosze to kosztuje,a naprawdę cudnie spiera wszystkie plamy...mowi Ci to matka 4 i 6 -latka,której nie obce są wszelkiego rodzaju plamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
mydełko do kupienia w polo markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice044
No tak, mydełko! Mam je nawet w domu, a całkowicie zapomniałam.. Dziękuję bardzo za przypomnienie! :) Aczkolwiek jak je zastosowałam to troszkę zszedł kolor, no ale to jest nieuniknione.. Zobaczę jak będą jutro plamy wyglądały jak spodnie wyschną i zobaczymy, czy 'operacja' się udała :D /Sima, nie dałabym zrobić z tych spodni rybaczek na chwilę obecną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice044
Mario Bolucci, nie, to nie jest tłusta plama, ale dziękuję za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×