Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madryxczlowiekposzukiwany

kto choc troche zna sie na prawie podatkowym, finansach itp prosze niech wejdzie

Polecane posty

Gość madryxczlowiekposzukiwany

Chodzi mi o ulge na dziecko, ktora przysluguje rodzicom. "Z ulgi mogą korzystać także osoby wychowujące pełnoletnie dzieci do 25 roku życia, pod warunkiem, że dzieci te uczą się lub studiują (także za granicą) oraz że w roku podatkowym, którego dotyczy odliczenie, nie uzyskały dochodów opodatkowanych według skali podatkowej lub z kapitałów pieniężnych opodatkowanych przy zastosowaniu 19% stawki w łącznej wysokości przekraczającej 3089 zł (556,02 zł : 18%). Do dochodów tych wliczane są również zarobki uzyskane przez pełnoletnie dzieci za granicą i to bez względu na to jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania ma do nich zastosowanie." pracuje na umowe o dzielo. wiem, ile zarabiam "na reke". do tej pory zarobilamn 1850zl. czy zeby ta ulga nie przepadla, moge spokojnie dopracowac do tych 3000zl czy moze na reke pieniadze, ktore otrzymam roznia sie jakos od dochodu czy tam przychodu, ktory bedzie brany pod uwage? chodzi mi o to ile bedzie brutto- netto-jakies podatki itd. ja sie na tym nie znam ;/ czy moge pracowac az osiagne nareke te 3000zl czy powinnam zaprzestac na jakiejsc kwocie- jesli tak, to jakiej? aha, i jeszcze mam pytanie jedno przy okazji, slyszalam, ze po przekroczeniu jakiejs kwoty nie otrzymuje sie zwrotu podatku? to prawda i jesli tak to jaka to kwota? bylabym wdzieczna, jesli ktos, kto sie na tym zna odpowiedzialby. dzikuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
w ile miesięcy zarobiłaś te 1850 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madryxczlowiekposzukiwany
na przelonme 2 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
Będzie możliwe skorzystanie z ulgi na dzieci, pod warunkiem, że Twoj dochód (tj. przychód brutto minus koszty uzyskania przychodu, które wynoszą 20% przychodu) nie przekroczą w roku podatkowym 3089 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madryxczlowiekposzukiwany
a te 1850 zl na reke, ktore do tera zarobilam to co to jest? dochod? przychod brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
to jest Twój dochód netto, już po odliczeniu zaliczki na podatek dochodowy, a podstawa do obliczenia podatku to ok 1750 zł (dochód netto przed opodatkowaniem - z tego wychodzi, że do wykorzystania masz jeszcze 3089 zł-1750 zł, tj. ok. 1339 zł dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
Ponadto roczny dochód niepowodujący obowiązku zapłaty podatku to 3.091 zł -> dla Ciebie zobowiązujący jest dochód 3.089 zł, ze względu na ulgę prorodzinną. Także, gdy zmieścisz się w kwocie dochodu 3.089 zł, to rodzice będa mieli prawo skorzystać z ulgi, a Ty dostaniesz zwrot podatku. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madryxczlowiekposzukiwany
aha. dziekuje bardzo za odpowiedz. teraz juz wszystko wiem. dzieki jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
Nie ma sprawy! Powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×