Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lekarze czesto

Robicie jakieś przewory w słoikach?

Polecane posty

Gość lekarze czesto

Ja dziś robię leczo i dzem ze sliwek. Co jeszcze? hm...papryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze czesto
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
jak robisz leczo do słoików na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Master stojedenaście
Maślankę średnio mineralizowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze czesto
Duszę cebulę z papryką plus olej, dodaję cukinie, rozgotowane pomidory i przyprawy. Sól, papryka, pieprz, bazylia.Do słoików i pasteryzuję 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię dużo przetworów:
W tym roku zrobiłam:kiszone ogórki,konserwowe ogórki,sałatki z ogórków z kurkumą,sałatkę z ogórków z miodem i chili,sałatkę szwedzką,sałatkę wielowarzywną,mus jabłkowy z galaretką,tarte jabłka na szarlotkę,dżem jabłkowo,gruszkowo,brzoskwiniowy,dżem dyniowo pomarańczowy,powidła śliwkowe soki z czarnej i czerwonej porzeczki,soki z jabłek,soki z gruszek,jabłek i winogron,soki jabłkowo-brzoskwiniowe.Będę robić sałatkę z kapusty,pora,marchwi i papryki,kwaszoną kapustę i sałatkę z buraków,marchwi i cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przede wszystkim leczo i zieloną fasolkę zrobiłam na zimę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym roku nic jeszcze
nie zdążyłam zrobić bo nie mam czasu :( w zeszłym roku miałam tyle zapasów na zimę, że nie musiałam praktycznie warzyw w sklepie kupować a teraz nie mam kiedy z tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam na słodko dżemy i konfitury truskawkowe, w soku własnym maliny i jagody, dżem brzoskwiniowy i kompoty. Na słono to szczaw do zupy i leczo. A od mamy dostałam ogórki kiszone i konserwowe oraz soki owocowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkanka
wiem, ze to moze glupie pytanie, ale jak sie pasteryzuje na przyklad leczo...chcialabym zrobic, ale jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
ja robię leczo na zimę bez cebuli,robię z papryki kolorowej,pomidorów,cukini,kabaczka,przyprawiam,nie pasteryzuję ,gorące wkładam do słoików,odwracam do góry dnem i przykrywam kocykiem na noc zawsze mi wychodzi i do wiosny wytrzymuje takim sposobem można ale bez dodatku cebuli potem tylko kiełbasa z cebulą podsmażyć ,wrzucić leczo ze słoika i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×