Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DerekK

ogrzewanie domu?

Polecane posty

Gość gość
my od lat ogrzewamy weglem, bo wg mnie to jest najlepsza z opcji mozliwych. Jest w sumie tanio i sam piec tez do najdrozszych nie nalezy. Kupujmey wegile zawsze najwyzszej jakosci i zawsze u www.multiwegiel.pl takze spokojnie mozemy polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My postawiliśmy na piec na pelet, kupiliśmy go w dobrej cenie od www.biawar.com.pl. Taki sposób ogrzewania jest ekologiczny i wydajny, do tego piec jest automatyczny więc nie trzeba do niego ciągle chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ogrzewanie z klimatyzacji/ To dobry sposób na to, aby oszczędzać. Możecie sobie zerknąć na http://www.jlm.fr.pl/ oni specjalizują się w takich właśnie systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska7
Jesteśmy na etapie projektowania domu. Zastanawiamy się nad instalacją rekuperatora. Z tego co piszą na jest to świetne rozwiązanie dla nowoczesnego domu. Rekuperator pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 60%. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie najlepiej sprawdziło się ogrzewanie sieciowe które dostarczyła mi firma http://termika.pgnig.pl/. świetne i nieezawodne usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam, że sporo czasu się zastanawiałem, w jaką technologię ogrzewania inwestować. Miałem małe mieszkanie, no i wiadomo, że ergonomia to właściwie obowiązkowa potrzeba. Nie mogłem sobie pozwolić na magazynowanie żadnych paliw, itp. Z tego powodu postawiłem na kocioł elektryczny. Długo szukałem firmy, która mi sprzeda dobry kocioł elektryczny i jednocześnie go zainstaluje tak, aby była idealna konfiguracja. Nawiązałem współpracę z www.kotly-elektrodowe.pl. Po krótkiej rozmowie już widziałem, że to jest to. W razie czego polecam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę robić jakiejś kryptoreklamy, ale doczytałam na jednym forum, że firma Kotły-Witkowski wprowadziła ciekawą pod kątem klienta rzecz tzn. mobilny handlowiec. Człowiek przyjeżdża, ogląda dom, wymierza i dobiera model i moc kotla po konkretnego klienta. Jak ktoś się nie zna na kotłach ( jak ja ;) ) to dosć ciekawa wersja chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja wybór kotła to nielatwa sprawa pomoc fachowca bezcenna fajne podejście do klienta mają w tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterrKrK
Ja trochę czytałem i postawiłem finalnie na Amerigas - zadecydowały względy ekologiczne i dbanie o jakość- czystość powietrza. Jednak gaz w tej kwestii wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariosszKrakow
Sam mieszkam za Krakowem i powietrze słabe, coś może faktycznie trzeba pomyśleć o zmianie sposobu ogrzewania domu. i dlaczego akurat gaz uważany jest za proekologiczny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion_Silver
chodzi o emisje spalin, ogrzewając gazem, praktycznie nie wprowadzasz do powietrza szkodliwych gazów, sądzę, że możesz sobie poczytac na ten temat na stronie amerigasu http://www.amerigas.pl/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterrKrK
Gaz spala się całkowicie i nie pozostawia popiołów , ale też w spalinach gazowych nie ma niebezpiecznych dla naszego zdrowia pyłów i wielu innych niepożądanych substancji obecnych w dymie unoszącym się z kominów kotłowni węglowych, dlatego my chcąc dbać o środowisko wybraliśmy przejście z grzania węglem na zbiornik dzierżawiony z amerigasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogrzewanie domu to bardzo wazna sprawa, musisz zdecydowac o tym co wybrac. Mysle ze najrozsadniej postawic na wegiel. mozesz kupic go w www.multiwegiel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko na wegiel, tak uwazam, my takie sobie zlaozylismy i jestesmy zachwyceni. a wegie zawsze kupujemy w internetowym sklepie http://sklep.weglosmyk.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamietajcie ze wybor pieca to jeszcze nie wszystko. trzeba miec dobre grzejniki. a myslelisci eo ogrzewqaniu podlogowym? w www.tom-el.com.pl/ maja dobrej jakosci grzejniki. Pomyslcie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kwestii ogrzewania mogę polecić firmę Witkowski, my tam kupowalismy kocioł automatyczny z serii Lux. To był strzał w dziesiątkę . Pracownicy spokojnie doradzą odpowiedni kocioł http://www.kotly-witkowski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a myślelicie o ogrzewaniu z klimatyzacji? Ja mam montowaną z http://www.airengineering.pl/ I jest super, zimą grzeje, latem chłodzi I oto chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterKrK
Węgiel?? serio? przecież po to tu tyle piszemy, żeby wspólnie się zastanowić że jednak to najmniej korzystne dla środowiska, jakości powietrza! rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak teraz ogrzewam lpg z amerigasu, wiem, ze w zyciu bym sie na węgiel nie zdecydowala i czekam tylko az w koncu wejdzie w zycie ustawa badz zakaz stosowania węgla w ogrzewaniu, a to nastapi predzej czy pozniej bo się inaczej podusimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterKrK
To to już zdecydowanie lepiej brzmi niż węgiel, udało ci się bez problemów z Amerigasem dogadać? Jak warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie instalacją ogrzewania zajęła się firma http://kes.net.pl/ . Znakomicie poradzili sobie z tą kwestią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterKrK
Ok, zajeli się instalacją od nowa ? a jak grzejesz? Jaki opał wybrałeś? I jak koszty tej instalacji? Liczyłeś sobie? Jakie prognozy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka798
sylwester warkunki w amerigasie mam takie, ze na razie za dzierzawe nie place bo mam okres w gratisie, koszty miesieczne podobne jak przy węglu, bo lpg jest duzo bardziej kaloryczniejszy, okej za jednostkę wychodzi więcej niz przy węglu, ale co z tego jak tych jednostek zuzywam mniej niz j\zuzywalabym jednostek węgla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterKrK
Ok ok rozumiem, na pewno ogrzewanie gazem z Amerigasu jest tez wygodniejsze, komfort życia ma także znaczenie, no i ekologia. Jednak gaz jest lepszym, zdrowszym rozwiązaniem patrząc długoterminowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie ogrzewanie domu gazem lpg jest dużo lepszym rozwiązaniem niż węgiel. Właśnie jesteśmy na etapie stawiania domu i powoli rozglądamy się za dostawcą gazu i dzierżawą zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×