Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość domowy makaron

Makarony domowej roboty

Polecane posty

Gość domowy makaron

żółciutkie, prężne, przepyszne najlepsze stare przepisy naszych babć i mam :D Macie jakieś woje propozycje? Może podzielicie się nimi na tym wątku?:p Z góry dziękuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowy makaron
swoje*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowy makaron
DOmowy makaron to tylko jajka i mąka. Jak chcesz twardszy (np do łazanek z kapustą) to zagniatasz twardsze ciasto (więcej mąki), jak chcesz miękki i delikatny dodajesz mniej mąki i zaganiatasz bardziej miękkie ciasto. Kształtów róznych nie uzyskasz poza kwadracikami, prostokątami czy paseczkami. Można skorzystać z maszynki do cięcia makaronu, wtedy są kształtne długie nitki, dobre na dania typu spagetti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
przepis na makaron 5 całych jajek 0,5 kg mąki 1 łyżka oliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam,że moja mama często dawała do makaronu natkę pietruszki lub paprykę słodką w ten sposób do rosołu były 3 rodzaje makaronu: ten najzwyklejszy zółty,zielony i czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo lubie takie makarony, ale szczerze mówiąc mam 2 lewe ręce i jednak nie zawsze dobrze mi to wychodzi. Dlatego jak mam ochote na takie pyszne dania to odwiedzam taka restauracje w Krakowie http://corleone.krakow.pl i zawsze wiem ze dobrze zjem i pysznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy po zrobieniu makaronu mozna go zamrozic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jak juz bedziecie w Corleone to koniecznie musicie spróbowac ich nowości - kremowj zupy z pieczonego kopru włoskiego. Uwielbiam zupy i duzo ich już zjadłam w zyciu ale ta jest mega pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak je zrobić ale pamiętam smak domowego makaronu z dzieciństwa i chętnie bym zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez i tak wiekszosc z was ma nadwage lepiej isc na silownie a nie do kuchni 333 www.youtube.com/watch?v=_3Ml9TpYjcU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaronu nie mrozi się.Lepiej pokrojony,surowy wysuszyć i przechowywać w zamkniętym słoiku lub puszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde w Krakowie nie brakuje fajnych miejsc w których mozna dobrze zjesc. Ale ja i tak wybieram własnei Corleone. Sprawdzone, pyszne i zawsze chce sie wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×