Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nabi2006

Mop/Czyścik parowy?

Polecane posty

Gość Nabi2006

Witam. Chciałam zapytać czy ktoś posiada mopa czy czyścika parowego? Opłaca się takie urządzenie kupić czy lepszy jest zwykły mop? A jak jest z panelami? Na pewno można je nim myć-czyścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nabi2006
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyścik parowy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Nadaje się nie tylko do mycia podłóg, ale także do czyszczenia innych powierzchni (np. okien czy tapicerek). Ponadto czyśćik nie wymaga używania żadnych detergentów, które nie są przyjazne dla skóry a czasem i dla mytych powierzchni. Z naszego asortymentu polecamy ten model: http://www.gorenje.pl/sprzet-drobny/czyscik-parowy?c=255897

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mopa mam ,użyłam go może ze trzy razy i sobie teraz stoi ,stoi ,stoi i miejsce zajmuje , może jak ktoś ma bardzo brudne podłogi to się i nadaje , ale jak w domu czysto tylko od czasu trochę kurzu lub slady piesia to zbędny zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto z mopem pojawiają się problemy jeśli w mieszkaniu jest sporo włosów na podłodze (często kompletnie tego nie zauważamy). Dopiero po uruchomienie mopa okazuje się, że jest on ogromną udręką- zbiera włosy i przenosi je na całą powierzchnię podłogi. Trzeba przyznać, że to dość kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nabi2006
Dziękuję za Wasze opinie. A właśnie - mopa polecałybyście np.płaskiego z Viledy czy rotacyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani W
Słyszałam opnie kilku osób że czyściki parowe to nie jest żadna rewelacja. Niby mówią że super czyszczą bez użycia detergentów ale efekty ponoć nie są zachwycające. Wszystko pięknie wygląda ale w reklamie a w praktyce wychodzi całkiem inaczej. A używam mopa Viledy i jest całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam takiego, ale zaciekawiło mnie to, ile taki mop kosztuje? I gdzie można go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjjhjk
ja standardowo używam mopa viledy, ale mopa parowego też mam - używam go czasami szczególnie w kuchni jak zrobi się syf na podłodze po intensywnym kucharzeniu. i do salonu dobry bo szybko się nim sprząta nie trzeba ciągle moczyć w wodzie tylko się jedzie w jednym kierunku nie rozmazując. minus jest taki że mop parowy jest dość ciężki i trzeba trochę mięśnie brzucha napiąć żeby go przesuwać - ot dodatkowe ćwiczenie. Minusem też jest kabel który się ciągnie i przeszkadza strasznie. Jak bym miała kupic znowu mopa parowego to bym kupiła na akumulator czy stację dokującą lub coś innego co wyklucza kabel. I bym nie kupiła z trójkątną nakładką tylko prostokątną z ostrymi kątami i równomiernym wyrzutem pary z minimum 2-3 miejsc (a nie 1 jak ma większość). Czyścik parowy ma sąsiadka próbowała tym myć ale sprzęt w końcu wylądował w ciemnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ortalionss
BeataO73 ładnie reklamuejsz ariete vapori. Ale wypisywanie bzdur o konkurencji nie jest na miejscu. Jeśli płaciłaś za koszty wysyłki reklamacji i zwrotu towaru to sama jesteś sobie winna. Klient nie ponosi kosztów wysyłki i odsyłki wadliwego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było moim zamiarem uprawiania reklamy ani antyreklamy, ale jeśli jesteś sprzedawcą i poczułeś się urażony.... no cóż może ty jesteś uczciwy ale nie każdy .... A jeśli chodzi o "reklamowany " przez mnie produkt chciałam się dowiedzieć jak inni sobie z nim radzą ale jeśli wolno "reklamować" H2O , to dlaczego tek krzyczysz .... może dlatego że inna marka jest lepsza. Nie chcę tutaj dyskutować jaki mop interesują mnie inni którzy maja taki jak ja .... jak im się sprawuje i wszystko . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokospoko123
nigdy dotąd nie widziałam by z takiego mopa korzystały np. ekipy sprzątające... jakoś nie mam przekonania do takich wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soprro
miałam i szybko sprzedałam większego gówna nie widziałam mam około 100m2 podlogi kafle i panele na panele raczej się nie nadaje po prostu za dużo pary a płytki po prostu nie są brudne ,a fugę w.łaśnie mop mi pobrudził nie opyla się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zdania, że do codziennego utrzymania porządku, śladów butów czy psa to zwykły, ale dobry mop wystarczy. Mozna go znaleźć np w https://mado-tarnow.com/22-mopy-i-stelaze - są wykonane z dobrze zbierających materiałów i wszystko sobie nimi sprawnie ogarniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie opłaca się kupować byle jakiej myjki parowej. Wydamy kilkaset złotych i nie będziemy zadowolone. Profesjonalne sprzęty to koszt kilkunastu tysięcy złotych, a nawet więcej. Poza tym gabaryty takich urządzeń odstraszają i nie ma mowy o trzymaniu tego ustrojstwa w bloku :D U mnie w domu jest dwoch alergików i często zamawiam usługi czyszczenia parowego (Roco-Clean ze stolicy). Wiele to nie kosztuje, a efekt świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roco-Clean z Warszawy oferuje profesjonalne usługi czyszczenia parowego (http://czyszczenie-parowe.pl). W domu można mieć mop parowy, aczkolwiek wydawanie kilku tysięcy złotych na profesjonalny sprzęt mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. W odpowiedzi na zadane pytanie:myje mopem parowym podłoge raz w tygodniu. Na podłodze położone są płytki i panele dzięki zastosowanej regulacji temp. pary moge to zrobić bez obawy że uszkodze panele. Przed myciem zawsze odkurzam dokładnie całe mieszkanie aby uniknąć smug i roznoszenia kurzu po podłodze. Problem z krutkim kablem rozwiązałem poprzez dodanie przedłurzacza . Stopa czyszcząca jest trójkątna co jest moim zdaniem udanym rozwiązaniem. Wcześniej mopy urzywane przezemnie były prostokątne lub okrągłe i nie zawsze można było dojechać nimi bez problemu do wszystkich zakamarków. Ogólnie polecam ten produkt bo skraca czas sprzątania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodyta

www.wiadomoto.pl/mop-parowy-jaki-wybrac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na promocji kupiłam https://www.sferis.pl/mop-parowy-vileda-steam-146574-kolor-czarny-p455063 używam po odkurzaniu zamiast tradycyjnego mopa, jak na razie, po kilku użytkowaniach, jestem bardzo zadowolona, przede wszystkim nie trzeba dźwigać za sobą wiadra z wodą i mordować się z wyciskaniem mopa. Mop fajnie się zgina, nie ma problemu aby wjechać nim np pod komodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goszka

firma Ariete ma fajne mopy parowe i czyściki parowe do zanieczyszczeń, bardzo dobrze można doczyścić różne trudne miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LalalaOla
Dnia 25.06.2019 o 10:54, Gość Goszka napisał:

firma Ariete ma fajne mopy parowe i czyściki parowe do zanieczyszczeń, bardzo dobrze można doczyścić różne trudne miejsca

jakiś konkretny model mopa polecasz? mam czyścik z tej firmy, bodajże 4146 i jestem zadowolona z trwałości urządzenia więc mop też powinien być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pedantula

mam czyścik z Ariete, 4146 i jest mega. fugi w łazience, kaloryfery (kto ma żeliwne ten wie jaką są zmorą) wszystko mi domywa. i nie tylko. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdriannPl

Ja od wielu lat używam mopa i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystości. Bardzo fajny mop z mikrofibry zamówiłam z www.partner.kielce.pl . Jest wygodny w użytkowaniu i niedrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Skusiłam się na zakup irobota braava 390. Nie znoszę sprzatąc i to było głównym powodem.. Są też inne plusy urządzenia jest dokładne, oszczędza mój cenny czas,cicho pracuje, ściereczka na sucho dobrze zbiera kurz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betka
Dnia 17.07.2019 o 16:30, Gość gość napisał:

Skusiłam się na zakup irobota braava 390. Nie znoszę sprzatąc i to było głównym powodem.. Są też inne plusy urządzenia jest dokładne, oszczędza mój cenny czas,cicho pracuje, ściereczka na sucho dobrze zbiera kurz. 

zazdroszczę tej Braavy widziałam filmiki na youtubie jak fajnie sprząta mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×