Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeeqqqqqqqqqwwwwwwwwwww

zwolnienie dyscyplinarne na urlopie macierzyńskim

Polecane posty

Gość eeeqqqqqqqqqwwwwwwwwwww

Jestem na urlopie macierzyńskim, ale jeszcze przed porodem nie dopełniłam swoich obowiązków w jednej kwestii w pracy i dzisiaj dostałam rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czy w związku z powyższym będę nadal otrzymywać zasiłek macierzyński czy zostanie mi to odebrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeqqqqqqqqqwwwwwwwwwww
zna się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @gdjd
Nie dostaniesz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhnjhhhhhhhh
a mi się wydaje, że zachowasz prawo do zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhnjhhhhhhhh
u nas był podobny przypadek i z tego co pamiętam zus nie obchodzi w jakiej formie jest wypowiedzenie, ważne, by w dniu porodu byc ubezpieczonym. Jeśli byłaś to zachowujesz prawo do zasiłku. O ile dobrze pamiętam. Zadzown do zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zachowujesz prawo do zasiłku, tak na 99% - dopytaj jeszcze w ZUS. Ponadto zadzwoń do PIPu. Czy pracodawca rzeczywiście miał solidne podstawy by cię zwolnić dyscyplinarnie? Dostałaś wcześniej upomnienie? Masz 7 dni na odwołanie się do sądu - nie przegap terminu. Takie świadectwo pracy to jest duży minus dla przyszłego pracodawcy, szczególnie jak długo tam pracowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeqqqqqqqqqwwwwwwwwwww
No niestety ma podstawy do takiego zwolnienia, zawiniłam, nie dopełniłam obowiązków. Nie mogę mieć o to pretensji do pracodawcy, mój błąd. Chodzi mi tylko o ten zasiłek, czy będę otrzymywać czy nie. Bo jakby nie było, kasa mi się teraz przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń na infolinię ZUS i się dopytaj, wydaje mi się że tak ale nigdy nie miałam takiego przypadku. A swoją drogą to nawet z pracownikiem który naraził firmę na straty sięgające ponad 100 tys. zł rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron żeby miał szansę na znalezienie nowej pracy. Nie wiem co tam "nabroiłaś" ale szkoda mi ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka z Polski B
nie można zwolnić pracownika gdy nie ma go w pracy tzn właśnie na macierzyńskim czy nawet na zwykłym urlopie nawet dyscyplinarnie w sądzie taka sprawa jest do wygrania tylko spiesz się bo obowiązują cie terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mufi
chcialabym pracowac w takiej firmie jak Twoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie uczono że dyscyplinarnie można zwolnić, ale zawsze podkreślano że jest to bardzo ryzykowne właśnie w przypadku kobiet w ciąży i na urlopie macierzyńskim. Tak jak radzi matka z Polski B skieruj sprawę do sądu - nic nie tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka z Polski B
a zus i tak Ci będzie płacił ja bym szła do sądu żeby sama później po skończonym macierzyńskim złożyć wypowiedzenie, albo próbuj się dogadać na porozumienie bo dyscyplinarka nieciekawie wygląda w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tylko jeden sposób
a jakie były dla tej firmy konsekwencje niedopełnienie przez Ciebie obowiązków? Finansowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam się ale tak na chłopski rozum - czy oni mają prawo zwolnić cię jak jesteś na macierzyńskim?? sprawdziłaś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleoeleolee
nie mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×