Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinowa mandarynka11

W ciązy- witaminy a kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
wiesz zależy gdzie szukasz nawet za 27zł znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie się bardziej opłaca w aptece czy prze internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puśkaaa
A gdzie jest taniej w aptece czy prze internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
to proste LadeeVit mają po prostu bardzo dobry skład. I są stosunkowo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że jednak na internecie będzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam od samego początku ciąży kwas foliowy , bo tak mi kazał mój gin. W 6 tyg gdy moje wyniki morfologii okazały się nie najlepsze lekarz kazał mi brać femibion1 , a od połowy ciąży femibion2 . Chyba tylko dzięki nim uniknęłam anemii...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczęłam brać kwas foliowy jak tylko podejrzewałam ciąże-czyli gdzieś od 4 tc ale lekarz mnie ochrzanił że powinno się znacznie wcześniej-najlepiej 3 m-ce przed zajściem.Tyle że nie planowaliśmy dziecka.Jak w rodzinie były już przypadki dzieci z wadami cewy nerwowej to trzeba przyjmować większą dawkę. Na początku brałam też osłonowo lactovaginal, bo miałam lekkie upławy.A witaminy od ok.3 m-ca-wtedy kwas foliowy odstawiłam/w witaminach też jest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie witaminy ci przepisał czy sama zdecydowałaś? a co do ochrzaniania, skoro nie spodziewaliście się dziecka to jak miałaś brać kwas, trzeba było też na niego nakrzyczeć;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluunskowa
Kwas foliowy najlepiej przed planowaniem dziecka, potem zdrowo sie ożywiałam, i brałam tez Chelato Magnez Medica 1 raz dziennie. I to tylko co przyjmowałam w okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz nawet mówi, że kobieta w wieku rozrodczym powinna cały czas przyjmować kwas foliowy, bo nie wiadomo kiedy zajdzie w ciążę ;) Ja nie brałam, bo się zabezpieczaliśmy, ale niedługo chcemy zacząć sie starać o dziecko, odstawiłam już pigułki, porobiłam badania, łykam witaminy i za miesiąc już nie bedzie na co czekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniazzz
Czesc .jestem w 5 tyg ciazy mieszkam w uk i strasznie sie Boje bo lekarze ciaze jako ciaze uwazaja dopiero Od12 tyg jestem zalamana bo wiem jak bardzo malenstwo Potrzebuje witamin i kwasu foliowego nie wiem ile Brac ,co brac i kiedy nie chca zrobic mi badan zadnych Bo za wczesnie .czy jesli kupie folic czy bedzie dobrze Jesli sama bede brala po 1 tabletce. Prosze o odpowiedz Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka987
Foliany są niezwykle ważne dla płodu w pierwszym okresie ciąży, jednak przez cały jej okres, jak również już w momencie planowania ciąży, kobieta powinna przyjmować 0,4mg kwasu foliowego dziennie. Na takim etapie na jakim Ty jesteś zwróciła bym uwagę na preparaty które w swoim składzie posiadają metafolinę, czyli folian który z większą łatwością wchłania się do organizmu kobiety. W przypadku wcześniejszych problemów z ciążą (poronienia, posiadanie dzieci z wadami, np. z wadą cewy nerwowej) zaleca się postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeśli lekarz nie zasugerował brania innej dawki mniemam że ten problem u Ciebie nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno przy metafolinie masz pewność że będziesz miała lepszą przyswajalność a jak coś zapytaj się w UK o Femibion natal, może macie tam jakieś polskie apteki, polski asortyment i akurat dostaniesz Feminion. on ma właśnie metafolinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinii23
W pierwszym okresie ciąży rozwija się cewa nerwowa u dziecka, dlatego przyjmowanie folika w tym okresie jest niezwykle ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez pierwszy trymestr bralam Femibion I pozniej do konca Femibion II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violletowa
Ja przyjmuje kwas foliowy a mój mąz Fertimen. Po prostu nasi męzowie tez powinni zadbac w tym okresie o swoje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mioduszkkkowa
Rzeczywiscie , mam koleżankę której mąz przyjmował własnie tez suplement ale ManForte i rzeczywiscie udało sie im w staraniach o dziecko. Wiec wszystko przed Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widziałam, że jest Femibion Natal Plus 2 czym się różni od zwykłego? ma coś więcej w składzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo fajna sprawa taka dodatkowa witamina D3 na te jesienne dni. Ale zapewne warto wcześniej zapytać się o pozwolenie lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem teraz w drugiej ciąży i nigdy nie brałam ani kwasu foliowego ani też innych witamin, dawniej też kobiety nie brały tego. Myślę, że to jest głęboko przereklamowane, kwas foliowy wpływa na rozwój układu nerwowego, ale mamy go wystarczającą ilosć w pozywieniu, w dodatku kwas foliowy wręcz szkodzi dziecko od II semstru, wystarczy poszukac wyników badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam na ten temat z lekarzem, z dietetykiem i znajomym technologiem żywienia. Nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi tyle kwasu foliowego z pożywienia, ile potrzebuje kobieta w ciąży, bo niestety jego większość ginie w obróbce pokarmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłam takich wyników badań, o których pisze "gość", za to znalazłam nieco więcej o skutkach niedoboru kwasu foliowego. Nie sprowadzałabym ich tylko i wyłącznie do wady cewy nerwowej, bo oprócz niej wśród zagrożeń wymienia się m.in. wzrost ryzyka wystąpienia poronień nawracających, stan przedrzucawkowy, hipotrofię płodu, przedwczesne oddzielenie łożyska, poród przedwczesny, zgon wewnątrzmaciczny, rozszczep wargi i podniebienia u płodu... Dla mnie wystarczająco dużo argumentów "za" suplementacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka_p
Flora bakteryjna kobiet w ciąży zawiera mniej dobrych bakterii Lactobacillus, dlatego też prócz kwasu foliowego warto stosować probiotyki ginekologiczne. Utrzymanie prawidłowej flory pochwy nie tylko zapobiega zakażeniom matki czy płodu w trakcie trwania ciąży. Dziecko przechodząc przez drogi rodne mamy podczas porodu naturalnego zostaje zasiedlone „dobrymi” bakteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga994
witaminy potrzebne kobietom w ciąży to wit. C, wapno,cynk, wit.E, B1, B12, niacyna, miedź... trzeba szukać preparatów bogatych w te witaminy, jednak zawsze po konsultacji z lekarzem. I do tego, jak wyżej probiotyki ginekologiczne, np Profemin Intima, bo jak już złapie infekcja, to ciężko ją w ciąży wyleczyć, gdyż nie można stosować tych samych antybiotyków, żeby nie zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agahaaa
Za dużo witamin to też nie zdrowo, sam folik w ciąży wystarczy. Odgrywa on tak ogromną rolę, że żadna mama nie powinna o nim zapominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonna
A co masz na myśli mówiąc, że "za dużo" witamin? Ciąża to taki specjalny i szczególny czas, kiedy nasz organizm pracuje za dwoje i potrzebuje również za dwoje. Suplementy, które przyjmujemy mają za zadanie utrzymać równowagę lub zabezpieczyć ją optymalną dzienną dawką witamin i minerałów. Przyjmując zaleconą dawkę dzienną, nie przedawkujesz, nawet jeśli masz zdrową i zbilansowaną dietę. Oczywiście każda z nas przyjmuje to, co uważa za odpowiednie dla siebie, ale byłabym troszkę ostrożniejsza z wydawaniem tak kategorycznych opinii ;) Osobiście przyjmuję femibion natal. Właśnie dlatego, że zawiera odpowiednią ilość witamin i znacznie lepiej przyswajalną postać kwasu foliowego. Biorąc pod uwagę, że co druga kobieta ma nieuświadomiony problem z jego przyswajaniem albo jak ja - tendencję do poronień, odpowiedni poziom kwasu foliowego może uratować życie mojemu dziecku, a odpowiednia ilość witamin zabezpieczy jego bezpieczny rozwój. I to jest dla mnie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×