Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinowa mandarynka11

W ciązy- witaminy a kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
Trzeba brać kwas foliowy, to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość losssowa
Tez własnie o tym słyszałam. Ale moze te kobiety które biorą środki anty nie myslą o dzieciach, wiec tez nie przyjmuja kwasu foliowego. Jednak jego niedobór tez ma swoje konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senij
Ivona, jak będziesz brała dużo witamin to możesz urodzić duże dziecko, lepiej tak jak napisały dziewczyny na kwasie foliowym się su to wyjdzie na zdrowie dla Ciebie i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka22
To prawda, kwas foliowy jest najważniejszy dla kobiet starających się o dziecko, w sumie to trzeba go zacząć brać już podczas antykoncepcji hormonalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmowanie kwasu foliowego jest niezwykle ważne w okresie starań o dziecko i na początku ciąży, kobieta właściwie nie powinna rozstawać się z Folikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy zaczęłyście przyjmować kwas foliowy? Czy można go brać non stop, bo słyszałam, ze najwięcej niedoborów jest już w podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmowanie kwasu foliowego jest niezwykle ważne w okresie starań o dziecko i na początku ciąży, kobieta właściwie nie powinna rozstawać się z Folikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szałwinka
Kwas foliowy zapobiega także poronieniom i anemii to tym bardziej warto go mieć pod ręką, wyjdzie to tylko na zdrowie na dziecka i dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem ze tabletki zmniejszają ilość kwasu foliowego w organizmie, dlatego tak ważne jest przyjmowanie Folika równolegle z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfggg
Nie wszystko można łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela 303030
Czesc dziewczyny :) mam pytanie nie wiem na jakim temacie je zamiescic wiec zdecydowalam tu:) okres spoznia mi sie dwa miesiace 3 tyg okol robilam testy i byly negatywne dwa tyg temu robilam drozszy i wyszla blada druga kreska umowilam sie do lekarza zrobil test i tez wyszla druga blada ale juz widoczna dobrze niz z poprzedniego testu dwa dni temu robilam kolejny popoludniu i ciaza ale zastanawia mnie to czy to mozliwe skoro test pokazal mi tez ze prawdopodobnie zaszlam 3 tyg temu czyli na poczatku lipca ale jak to mozliwe skoro @ nie mam juz od czerwca? czy mozliwe ze wystapila u mnie owu? dodam ze mam zdiagnozowane pco czyli brak owu lub baaardzo rzadko ja mam z pierwsza ciaza musialam brac clo by zajsc .tem mierzona powyzej 37 przez ponad mies bole w podbrzuszu jak na @ ktore minely a zostal bol kregoslupa bol jajnikow czasem cos ciagnie w dole brzucha ale juz rzadziej i nie boli tak i bolesnosc i tkliwosc piersi moje pytanie czy to ciaza moze byc czy moze hormony a moze cysta na jajniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrowa żywność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do lekarza z tym idz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriannnass
Zgadzam się z przedmówczyniami, lepiej brać ten folik non stop niż potem żałować ze się tego nie robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kompleksach witamin dla kobiet w ciąży jest już pełna dawka kwasu foliowego, więc mi lekarz najpierw kazał brać sam kwas foliowy a w ok.3 m-cu przejść na witaminy. Później brałam jeszcze provag osłonowo przed infekcjami/miałam wcześniej tendencję/ i magnez na częste twardnienie brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warzywka i owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminy dodatkowe to raczej tylko po konsultacji z lekarzem i lepiej na wlasna reke nie brac roznych suplementów. Jedno jest pewne - kwas foliowy jest potrzebny przed i w pierwszych 3 miesiacach na pewno. Jest lek - Folik, ktorego 1 tabletka zawiera 0,4mg - czyli dzienna wymagana dawke i to mozna brac spokojnie bez obaw, a nawet nalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam folik moim zdaniem wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aserra
Nie ma jak to lek, a folik nim właśnie jest i od zawsze był zalecany przez lekarzy, nie ma sensu szukać zamienników, bo ten kwas foliowy wchłania się prawie w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak już od samego poczatku własnei dbac o siebie. Moim zdaniem kazda z nas planująca dziecko powinna myslec juz tak zdroworozsądkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki wiele rozwalają, a niestety wiele kobiet przyjmując je nie myśli o przyszłości i ciąży. Chyba najlepiej byłoby równolegle przyjmować z nimi Folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska91
Jeżeli ma się defekt enzymatyczny jak połowa kobiet, to sam kwas i tak nic nie da. Lepiej łykać metafolinę, tylko ona jest w pełni przyswajalna przez wszystkie kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantttta
A co to jest ten defekt, pierwsze słyszę, przecież folik jest lekiem i wchłania się w całości, jest zalecany przez specjalistów od zapobiegania wad cewy nerwowej, więc nie ma co szukać zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całą nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brygida32
Najwazniejsze 3 miesiące przed ciąza i pierwsze 3 miesiace ciązy, bo wtedy kwas foliowy ma najlepsze działanie dobroczynne na rozwój naszego maluszka. Pózniej juz niekoniecznie, dopiero warto wrocic do kwasu jak zaczyna sie karmienie. Ja tak własnie przyjmowałam folik i teraz jako mama karmiąca rozpoczełam przyjmowanie znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizzza
Witaminy w ciaży to temat rzeka, ale wszystko powinno zależec od danej osoby i być dobierane pod konkretny przypadek - nie mozna uogólniac, bo kazda z nas może potrzebowac zupełnie innego zestawu witamin. Jedynie kwas foliowy to pewniak, ktory nalezy ZAWSZE przyjmować i dobrze w tym przypadku zakupić sobie folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×