Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mały Messi

Czy zna ktoś dobry pomysł na mała działalność gospodarczą?

Polecane posty

Gość Mały Messi

Jestem 22latkiem.który zamierza skorzystać z dotacji z urzędu pracy na założenie działalności gospodarczej ale nie bardzo wiem w co wejść.czy ktoś ma jakiś pomysł lub prowadzi własną.dobrze lub przeciętnie prosperującą działalność gospodarczą?proszę o konkretne rady z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały Messi
Tylko bez podszywów proszę!to bardzo poważne pytanie proszę o dojrzałe wartościowe odpowiedzi to bardzo ważne wierzę że na tym forum są inteligentne osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nebelhexe;)
Nie mam ale podpowiem coś bo akurat u mnie w mieście tego nie ma Komis z używanymi meblami-ale nie antykami tylko użytkowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob rozeznanie na rynku w twojej okolicy: czego nie ma a co mogloby byc uzyteczne, w czym jestes dobry i co mozesz zaoferowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka tez
thaisse głupie myslenie masz! czemu akurat ma otwierac cos czego nie ma???wiesza w tych czasach jest juz wszytsko wiec uwazam za głupotę szukanie na siłę jakiejś niszy lub branży której nie ma w miescie. Moim zdaniem najlpiej otworzyc cos co już jest, cos co jest luidziom potyrzebne, bez czego zyc nie mogą ale zrobic to lepiej niz konkurencja! i to jest najpewniejsze rozwiażanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały Messii
Myślałem o sklepie spożywczym towar i przystosowanie pomieszczenia zakupiłbym za kasę z dotacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze jezeli autor otworzy rodzaj uslug ktore juz dawna sa w jego okolicy moze miec problem z klientami. Ludzie jezeli maja swojego sprawdzonego dawce uslug to niechetnie ida do kogos nowego. Autor moze wybrac sobie popularna branze ale lepiej by dodal cos nowego. U mnie w miescie np. jest pelno sklepow odziezwych ale np zaden z tych sklepow nie pomyslal o modnych ubrankach dla malych dzieci. Jak cos to jakies zwyczajne spioszki, zwykle sukienki, ale zadnych ladniejszych kompletow. Znajoma zakladajaca biznes po zrobieniu rozeznania zobaczyla, ze tego wlasnie brakuje. W tej chwili sklep bije rekordy popularnosci i sa nawet pytania czy nie ma czegos dla dzieci starszych. Dlatego wedlug mnie warto uderzyc w cos nowego - niekoniecznie zupelnie nowa branza, ale w tych co sa zorentowac sie co mogloby byc ta "wartoscia dodana", ktorej gdzie indziej jest brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozeznanie na lokalnym rynku pracy jest niepotrzebne :) tzn jest to logiczne że należy coś takiego zrobić ale najważniejsze jest to komu takie dotacje zostały przyznane :) Np na sklep nie dostaniesz, na sprzedaż w necie to już absolutnie bo dla starszawej komisji net nie istnieje i w ogóle NIKT NORMALNY Z TEGO NIE KORZYSTA :D tak usłyszała moja znajoma kiedy zgłaszała podobną działalność :p tyle że otworzyła ten sklep sama i więcej sprzedaje w internecie niż bezpośrednio, ale to do komisji nie przemawia :p Z ludzi których znam dotację przyznano osobie na salon fryzjersko-kosmetyczny, na warsztat samochodowy i na punkt kserograficzny na jednej z uczelni :) W ogóle najlepiej żebyś sam ze swoich surowców robił sobie materiały, sam produkował i sam potem od siebie kupił :p Przynajmniej w moim mieście wielu ludzi których znam miało odrzucone calkiem sensowne wnioski, bo albo uznano je za nieopłacalne albo pomysły sie powtarzały, a wszystkim na to samo nie przyznają bo rynek nie utrzyma tylu podobnych...:p w ogóle szanowne komisje pewnie zostawiłyby w mieście jeden spożywczak, jednego fryzjera...bo reszta sie nie utrzyma :p W kazdym razie najlepiej dowiedz sie komu w Twojej okolicy przyznano dotacje, ale ostatnio, nie trzy lata temu bo wtedy prawie każdy dostawał, i wymyśl coś co podoba się komisji w Twoim mieście :) to jedyny sposób na to żeby dostać kasę z dotacji Się rozpisałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały Messii
Myślałem też o domowych obiadach moja mama świetnie gotuje i chciałem prowadzić np dostawę do chętnych sklepów czy restauracji domowych pierogow i innych dań ale chyba do tego jeśt potrzebnych mnóstwo pozwolęn.Dodam że mieszkam w 60tys mieście proszę o ciekawe propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym dotacji nie mozesz przeznaczać na towar i wyposażenie :) mozesz za to kupić maszyny i wyposażenie w sensie urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze stworz cos w rodzaju domowych obiadow dla studentow. jako byla studentka pamietam ze w przerwach miedzy wykladami nie bylo zwykle gdzie pojsc i sie najesc nie przeplacajac. Moglbys pomyslec np o stolowce z kacikiem do nauki na egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały Messii
Wydaje mi się że jak otrzymam dotacje na konto to mogę za nią zakupić nie tylko potrzebny sprzęt ale też i towar bo inaczej nie miałoby to sensu..nie dostaje tylko kasy do ręki-poprostu muszę kupić to co jeśt mi potrzebne..myślałem też o czymś takim.za co mogę kupić np coś co później łatwo sprzedam-np po roku gdyby działalność nie szła.i zarobić na tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stołówka to moim zdaniem jest dobry pomysł, ale dla kogoś kto ma przynajmniej z 80 tysięcy własnej kasy na początek, bo z dotacji moze kupić tylko piece, chłodnie i kasę fiskalną a za remonty, czynsz i sprzęty takie jak stoły i krzesła płaci ze swojej kasy. Gdybym ja miała startować w walce o dotacje otworzyłabym w małym miasteczku sklep z ciuchami młodzieżowymi takimi trochę lepszymi jak z targu, ale nie wiem czy by mi przyznano dotacje na taką działalność :) Co do mnie osobiście gdybym miała teraz wymyślić działalność dla siebie to otwierałabym sklep papierniczy specjalizujący sie w sprzedaży własnoręcznie wykonanych zaproszeń, kartek okolicznościowych i innych pierdół, a oprócz tego oczywiście sprzedaży tego wszystkiego co w normalnym papierniczym plus np trochę lepsze materiały do rysowania i malarstwa, scrapbookingu itd :) Dlatego że komisje o wiele przychylniej rozpatrują wnioski, w których konkretnie sam cos robisz a nie tylko sprzedajesz gotowce no ale to ja, nie kazdy jest zainteresowany produkcją zaproszeń, notesów i innych pierdół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda, przeczytaj sobie regulamin, tam dokładnie pisze że dotacje są na srodki produkcji, chyba że są jeszcze inne dotacje niż te o których ja wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooo właśnie :o przez takie podejście teraz tak trudno dostać dotacje :o bo cwaniaki myślały o tym żeby dostać-sprzedać-dorobić sie :o a nie taki jest cel dotacji Aaa przypomniałam sobie że jeszcze dobrze patrzą jeśli biznes jest rozwojowy i jest szansa że kiedyś kogoś zatrudnisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh :p mam nadzieję że nie wystraszyłam autora :p po prostu trzeba wymyślić cos co będziesz sam produkował, najlepiej we własnym lokalu i co osobiście sprzedasz...albo jakieś usługi tylko musisz mieć doświadczenie w branży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładacie własną działalność gospodarczą i chce się dowiedzieć ile to kosztuje? Tutaj macie dobry artykuł http://www.stampler.pl/biznes,ile-kosztuje-zalozenie-wlasnej-dzialalnosci-gospodarczej z różnymi przydatnymi informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie nie ma lepszego biznesu dla kobiety, niż szyciowy. ;) Sama kupiłam ostatnio hafciarkę Bernina i zaczynam przygodę z tym fachem. Odkryłam niszę w swoim regionie i na razie haftuję zaproszenia ślubne i inne ślubne gadżety. Zobaczymy jak mi pójdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam działalność kosmetyczną i dostałam dotację na sprzęty, a kosmetyki musiałam kupić już za swoje dlatego wzięłam pożyczkę tutaj https://bosspozyczka.pl/ i udało mi się jeszcze nawet zainwestować w reklamę. :) Jak firma zaczęłam przynosić pierwsze dochody spłaciłam pożyczkę bez żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czytałeś coś o programach ułatwiających prowadzenie firmy? polecam system CRM, jest tani i bardzo intuicyjny, ułatwi wypełnianie podstawowych zadań, tutaj więcej info: https://kamflex.pl/blog/69#cena-crm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy prowadzeniu firmy może okazać się pomocny własny system CRM. Poprawia on komunikację w firmie, a przede wszystkim sprawność pracy. http://www.effolan.pl/ zajęli się tym kłopotem u mnie, dzięki czemu współpraca stała się znacznie bardziej przyjemna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka9002
Ja otworzyłam malutką drogerię na osiedlu z kosmetykami, których według mnie było mało w okolicy. Biznes dobrze się przyjął, a ja teraz zaczynam kolejny etap - prowadzenie księgowości sama. Postawiłam na księgowość online https://wfirma.pl aby troszkę zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja popieram moje przedmówczynie – zdecydowanie od samego początku warto CRM (u mnie sprawdza się https://csmart.pl) i księgowość online, jeśli firma będzie mała, nie będzie wielu faktur. Moim zdaniem warto też zacząć od takiego biznesu, który na początku nie generuje wielkich kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz otworzyć własny biznes powinieneś koniecznie zdecydować się na CRM. Mogę polecić Ci Firmao, ponieważ jest indywidualnie dopasowany do specyfiki firmy. Do tego, zanim się zdecydujesz kupić pakiet, najpierw za darmo przetestuj system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×