Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oulek

Brak witamin, choroba? Co ze mna nie tak?

Polecane posty

Gość oulek

Witam. Mam problem ze swoim zdrowiem, Mianowicie mam strasznie slabe dziasla, krwawia caly czas najpierw z dolnych przednich zebow, pozniej bo tym gdy wypadla mi piatka i na jej miejsce wstawiona zostala nowa, w tamtym miejscu tez zaczely krwawic. Teraz widze ze praktycznie cale dziasla krwawia, nie mowie tu po podraznieniu przy jedzeniu, krew leci samowolnie. Od dawna uzywam past, zeli i plynow do plukania ust zapobiegajacym krwawieniu, dentysta jest bezradny, uslyszalam tylko ze nie jest to parodontoza. Ale to nie jest moj jedyny problem. Od dziecka mialam (jak ja to nazywalam) nerwobole, ciezko jest mi je opisac, wlasciwie jest to zbedne bo teraz przeobrazilo sie to w bole kosci a wlasciwie stawow. Kiedys potrafilam sypiac nawet po 15h, teraz ciezko mi zasnac i budze sie z bolem. Ciezka praca tylko przyprawia mnie o bol nadgarstkow ale zadna inna forma wysilku fizycznego (silownia czy jakikolwiek sport) nie powoduje bolu stawow, Jest tak samo jak z dziaslami-samowolka :) W dodatku mam bardzo slabe wlosy, suche a zarazem sie przetluszczaja, ciezko rosna i w ogole... Moja cera na twarzy tez jest slaba kondycyjnie.. Musze zaznaczyc ze jestem alergikiem ale mysle, ze to nie ma wplywu na to co sie ze mna dzieje a wlasciwie z moim organizmem, bo bedac u lekarza zlecono mi wszystkie mozliwe badania (podejrzenie pasozytow ktore takze powoduja alergie), jednak wyniki byly SUPER! Biore wszystkie mozliwe witaminy, odzywiam sie naprawde ok, pije pokrzywe.. Nie wiem co mi jest.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda Twoja dieta ? Płyny do płukania jamu ustnej zamień na wodę z dodatkiem wody utlenionej do tego zacznij ssać olej - poczytaj o tym koniecznie. Gwarantuję Ci że dziąsła przestaną krwawić, ale musisz być systematyczny w tych czynnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kronewka
Do zrobienia badania krwi: 1.Pozim witaminy B 12. 2. Poziom kwasu foliowego - super ważne, na pewno masz niedobory, bo prawie każdy ma. 3.Poziom żelaza. 4.Poziom magnezu. 5.Jak da rade , bo to robią tylko duże laboratoria w dużych miastach to też poziom selenu. Doraźnie, ssać kapsułkę z witamina A+E ( może być capivit), rozsmarować językiem po dziąsłach.Albo nakłuc szpilką wylać i delikatnie wmasować. Robić tak minimum 2 tygodnie. Jeść witaminy b complex, 3 krotnie więcej,niż zalecają na opakowaniu. Witamina C wbrew pozorom wcale nie pomaga, ale możesz też brać. Ewidentnie masz chorobę z niedoboru jakichś pierwiatków lub witamin, stąd koniecznie zbadaj sobie poziomy różnych składników. Te powyżej to koniecznie, ale jak masz więcej kasy, to ja bym zrobiła na wszystko, co się da, na każą witaminę i mikroelement, jaki w ogole laboratoria wykonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Przecież z przyswajalnościa chemicznych suplementów jest tak marna, że szkoda w to ąłdować pieniądze. Niech zacznie pić soki, codziennie, soki wyciskane sokwirówką. I faktycznie bardzo ważne pytanie już padło wyżej, jak wygląda Twoja dieta aytorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
A Twoje alergie mają bardzo duży wpływ na to co się dzieje z Twoim organizmem. Poczytaj co jezt naczęstsza przyczyna alergii i jaki to wszytsko ma wpływ na organizm. http://chomikuj.pl/coova/Dokumenty/robaki_Irena_Wartolowska,7758259.doc Zrób sobie też test, na czczo, bo krwawiące dziłasła i te bóle mogą wskazywać na candide. http://www.zaczekac-na-dusze.pl/kuracje-pasozyty-grzybice/grzybice-czy-mam-grzybice-candida.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
Odzywiam sie chyba normalnie, jem duzo warzyw i owocow bo je uwielbiam, Mieso, salatki, surowki, jogurty. Malo tlustego, chociaz wiadomo ze mieso smazone jest na oleju :) Staram sie jesc co 3-4h, Mysle ze odzywianie nie gra tu roli-sama nie wiem... Co do badan to postaram sie je zrobic, bo moze faktycznie mam niedobory witamin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kronewka
Ja codziennie piję zielone soki świeżo wyciskane, jem mnóstwo warzyw zielonych i nie tylko, jem kapusty, nawet jarmuż i to nie uchroniło mnie przed szalenie niskim poziomem kwasu foliowego, choc teoretycznie powinno. Poza tym nie twierdzę,że należy brać witaminy do końca zycia, ale w sytuacji kryzysowej, kiedy trzeba szybko uzupełnić niedoboty syntetyczne witaminy sprawdzają się. Mnie kwas foliowy już po tygodniu podskoczył z 3.1 do 9,2 ! Jak wyrównam niedobór, to przestanę brać, proste. Natomiast potępianie z góry brania witamin uważam za szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
a czy czasem nie przesadzasz z braniem tych witamin,udowodniono ze za duzo witamin jest bardziesz szkodliwe niz niedobor.....do tego pijesz rozne ziola itd organizm az tak duzo nie potrzebuje do prawidlowej funcji,normalne jedzeni,warzywa,owoce,woda a nie jekies tam kolorowe wynalazki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
Biore wlasciwie witamine C (farmaceuta w aptece powiedzial mi ze brak jej powoduje krwawienie dziasel) do tego magnez i wapn (wszystko po 1 gora 2 tabletki/dzien) do tego pokrzywa bo poprawia kondycje wlosow i cery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Odżywianie ma bardzo wielki wpływ na nasze samopoczucie, ogólnie na nasze zdrowie. Jeśli ktoś odżywia się prawdiłowo to nie ma niedoborów. Podejrzewam, że masz w organizmie coś co odżywia się razem Tobą :] Niedobiory to bardzo czesta przypadłość u ludzie którzy maja pasozyty. Robaki pożerają wszytskie mikroelementy jakich odstarczamy sobie wraz z pożywiniem, a najbardziej lubią żelazo. Twoje obajwy w bardzo duzym stopniu na to wskazują, myśłę że warto byłoby się zbadać w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
FIKOŁAJ robilam badania na pasozyty bo takie dostalam skierowanie od lekarza rodzinnego. Podejrzewal je u mnie, jak pisalam wyszly super i dostalam skierowanie do reumatologa, pojde chociaz uwazam ze to zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
a palisz?pijesz bo przy tym to mozesz brac garscie witamin a i tak organizm bedzie oslabiony.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też obsawaiam, że powinienieś zbadać się w kirunku pasożytów. Masz typowe objawy, a założe się że jakbyś się zastanoiwł to znalazloby się jeszcze kilka dolegliwoście którcyh nie powiązujesz z tym wszytskim, a mają duże znaczenie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Zrob sobie ten test, ze szklanka wody, upewnisz sie, wiem o czym pisze. Twoje alergie i dolegliwości są scisle ze soba powaizane. A badania na pasożyty powatarza się nawet kilkanascie razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
Pale, ale sporadycznie, alkoholu tez nie naduzywam wlasciwie za nim nie przepadam. Glownie piwo ale z czestotliwoscia ok 1/2tyg, Pasozyty, hmm.. pisalam 2 razy, badania mialam robione (krew, kal i mocz) nic nie wyszlo, chyba ze to ie wystarczy i musze zrobic inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiatrkidwa
nie pal cygarow przypadkiem bo pogorszysz stan dzisael i zeby zaczna ci wypadac. anajlepiej idz zrob badania krwi i do lekarza smigaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
FIKOŁAJ dzieki, zrobie ten test z woda jutro, chociaz sie boje troche kurde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Ja myślę,że nie zaszkodzi sprawdzić. Ludzie często nie zdają sobie spary z tego jak wielkim probleme są pasożyty i w jak duzym stopniu są obecne w naszym życiu. Jak tylko slyszą o robakach to wzbraniają się ile sił, żeby tylko nie robić żadnych badań, bo myśłą że to niemoziwe, a to jest bardzo prawdopodobne. Daj znać co tam Ci wyszło, bom ciekaw :) Życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, co z tego,że bierzesz takie suplementy diety jak mogą one nie być w ogóle wchłaniane !! Jeśli witaminy i minerały to polecam musujące zdrovitu bo już w buzi nastąpi ich wchłoniecie a nie strawienie w żołądku!Jak witamina C to najlepiej cebion w kroplach! Jak masz problem z dziąsłami to ewidentnie witaminy C ci brak. Nie pij zielonej herbaty bo ona wybiera żelaz z organizmu ! A tak to najlepsze i najbardziej wartościowe sa soki świeżo wyciskane z jabłka pomarańcza i ananasa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furgonetka.,...,,,
Nie wiem czy wiesz, może się zdziwisz, ale często objawem krwawiących dziąseł jeest candida ogólnustrojowa, inne twoje obawy tez pasuja. U mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furgonetka.,...,,,
O przpraszam , teraz dopiero doczytałam, że ktoś już o tym wspomniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
Wiec pewnie wyjdzie, ze ja mam. A jak ja leczylas? PS.Czy ta cala candida moze tez miec wplyw na plodnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oulek
Poczytalam teraz troche o niej i faktycznie widze wiecej objawow. Zrobie ten test a pozniej zobaczymy. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furgonetka.,...,,,
Ja jestem w trakcie lecznia. Leczyłam u lekarza, ale było gorzej niż bez jego pomocy :/ Teraz jestem na diecie antygrzybiczej i suplemntuje się ziólkami i witaminkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furgonetka.,...,,,
a co do płodności to podbno ma wpływ, czytałam kiedyś wiele róznych artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy kiedykolwiek sprawdzałaś
sobie jak Twoja tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×