Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martynkaa_19

ciąża, krwawienie

Polecane posty

Piszę tu ostatni raz, ponieważ wkurzacie się, że zasypuję kafeterię swoimi tematami. Chciałabym się jeszcze tylko dowiedzieć, czy jeśli 2 tygodnie po stosunku dostałam okres poprzedzony plamieniem, trwał 7 dni, to mogło to być krwawienie ciążowe? czy to raczej normalny okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
Martynka, jesteś niereformowalna. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówię, że piszę tu ostatni raz, chcę się tylko dowiedzieć, to chyba nic złego. Nie będę was już zamęczać swoimi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albabetaomega
Ło matko,trzymam cię za słowo, że to ostatni raz. Pytasz o takie rzeczy jakbyś miała 10 lat. To normalny okres i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i znowu to
samo- jebnięta martynka i jej setny temat dotyczący tego samego- ty jesteś jakaś upośledzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i znowu to
to ty kretynko nie rozumiesz co sie do ciebie pisze- nie dość, że brak ci podstawowej wiedzy, to do tego masz chyba jakąś wadę mózgu, skoro 1000 razy już dostałaś odpowiedz na swoje kretyńskie pytanie, a dalej drążysz temat, nic dziwnego że cie facet olał. IDZ ZROB HCG i bedziesz wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
Proszę info na temat krwawienia w ciąży. Coś ci do twojego okresu nieokresu pasuje? "I trymestr Krwawienie pojawia się najczęściej w pierwszych miesiącach ciąży. Przyczyny mogą być różne: * Zagnieżdżenie się jaja płodowego. W drugiej połowie cyklu, w którym nastąpiło poczęcie, jajo płodowe zagnieżdża się w ścianie macicy. Wywołuje to czasem dość obfite krwawienie, które kobieta bierze nieraz za początek normalnej miesiączki. Nie ma ono wpływu na dalszy rozwój ciąży. * Choroba szyjki macicy. Przyczyną może być np. polip (niewielki wypukły fragment przerośniętej błony śluzowej) lub nadżerka. Krwawienie z tego powodu jest zwykle niewielkie i nie komplikuje dalszego przebiegu ciąży. * Termin miesiączki. Czasami pojawia się krwawienie w dniach, w których wypadałaby miesiączka, gdyby kobieta nie była w ciąży. Jest zwykle niewielkie i nie wpływa na dalszy przebieg ciąży. * Niedobory hormonalne. Najczęściej dotyczą progesteronu. Jeżeli lekarz podejrzewa, że to one są przyczyną krwawienia, zleca badanie poziomu progesteronu we krwi. Jeśli wynik potwierdza wstępną diagnozę, podaje leki „na podtrzymanie ciąży. W Polsce są to najczęściej Duphaston i Luteina zawierające pochodne progesteronu. Stosuje się je zwykle do 16. tygodnia ciąży. Nie stwierdzono, by miały one niekorzystny wpływ na dalszy rozwój dziecka niezależnie od jego płci. * Ciąża pozamaciczna. Mówimy o niej, gdy zarodek zagnieździ się poza jamą macicy, np. w jajowodach. Krwawieniu towarzyszą ostre, kłujące bóle podbrzusza (zazwyczaj z jednej strony), czasami także zasłabnięcia lub omdlenia. Ponieważ ciąża pozamaciczna zagraża zdrowiu, a nawet życiu kobiety, z takimi objawami trzeba się jak najszybciej zgłosić do lekarza. * Zaśniad groniasty. Mianem tym określa się przerost tkanek, z których wykształca się łożysko, uniemożliwiający rozwój zarodka. Diagnozę można postawić na podstawie badania USG. W tym przypadku konieczne jest wyłyżeczkowanie jamy macicy, leczenie szpitalne i dalsza opieka lekarska przez co najmniej rok. Na szczęście to powikłanie zdarza się bardzo rzadko. * Poronienie. Poronieniem nazywa się zakończenie ciąży przed 22. tygodniem. Można je podejrzewać, gdy krwawienie jest obfite (jak miesiączka lub bardziej), długotrwałe (powyżej trzech dni) i towarzyszą mu bolesne skurcze brzucha, uczucie ucisku w podbrzuszu, ogólnie złe samopoczucie. Przy podejrzeniu poronienia trzeba się jak najszybciej zgłosić do szpitala. Lekarz oceni sytuację i albo zrobi wszystko, by potrzymać ciążę (zaleci leżenie, leki rozkurczowe i hormonalne), albo - jeżeli krwawienie nie ustaje i nie ma szans na powstrzymanie poronienia - wykona zabieg wyłyżeczkowania macicy (w znieczuleniu). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×