Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj chyba tak być nie powinnooo

co jedzą wasze 13-14 msc dzieci ? moja je 2 razy mleko mm + krowie

Polecane posty

Gość oj chyba tak być nie powinnooo

przyznam szczerze że mam ogromny problem co dawać na śniadania i kolację z obiadem sobie radzimy wiarę ok :) na 1 ŚNIADANIE zawsze mleko mm 210 ml potem II śniadanie coś na meleku krowim obiad oweoc i kolacja miedzy czasie flipsy herbatniki biszkopty bułka mleko po kolacji nie zawsze dostaje jak zje o 18 kolacje to o 21 jeszcze mleko przez sen bo strasznie ssnie smoka a jak dam jej mleko to już nawet smoka nie chce ja wiem że to błąd że daje jej przez sen ale wydaje mi się że jest głodna i ni emogę zasnąć ;/ zęby myjemy 2 razy dziennie proszę o pomoc powiedzcie co dajecie na kolację śniadania i ile jedzą wasze dzieci mleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba tak być nie powinnooo
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelikaklm
mój synek : rano mleko 210ml kaszka lub zwykłe śniadanko obiad banan danonek lub inny deser z owocem kolacja i mleko 210ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g;osadn;ofhdskusuygfidzf
6-7 rano. mleko z kaszką 210 ml ok 10 - serek, gotowana kiełbaska lub parówka 14 mleko z kaszą ok 210 ml 17:30 obiadek. 20:30 znowu mleko z kaszką. w międzyczasie jakiś słoiczek owoców lub owoce, chrupki no i oczywiście ciasteczka i inne smakołyki u babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba tak być nie powinnooo
a no to widzę że nie tylko moja córka je tyle mleka ja danonków córce nie daję :) ale za to tego misia lubisia z LU :P powiedzcie co dokładnie jadają wasze dzieci na kolację i sniadanie ja wiem że to dużo pisania ale proszę podzielcie się co dajecie swoim pociechom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g;osadn;ofhdskusuygfidzf
ja też danonków nie daje ale są i inne serki. a jeśli chodzi o śniadania to mój mały na razie nic innego nie chce oprócz kiełbasy, zdarza się że zje kanapkę z szynką. ostatnio zjadł mężowi jajecznice. a propos może mi ktoś powiedzieć jak zrobić jajecznice na parze? na smażoną to on jest jeszcze za mały trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba tak być nie powinnooo
g;osadn;ofhdskusuygfidzf a na kolację co podajesz ? Ja robię mojej córce jajecznicę na parze 3 razy w tygodniu i robię tak: gotuję wodę w garnku (wybierz jeden bo strasznie osiada się kamień) biorę głęboki talerz do talerza kładę masło jak woda się zagotuje stawiam talerz z masłem na garnek roztapiam masło wbijam jajka (najpierw wbijam je na mały talerzyk bo boję się że skorupki w maśle nie zoabczę a tak jest mi łatwiej ją wyjąć jeśli mi wpadnie) i mieszam aż się zetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj dzisiaj np zjadl
raniutko mleko z cycka,po ok pol h jabluszko,po ok pol h kaszka orkiszowa na wodzi ze swiezym mango.pozniej obiadek-ziemniak=kalafior na parze wymieszane z kroplami oliwy,pozniej mleczko z cycka.miedzyczasie flipsy,ciastka zbozowe,mleko owsiane ,a teraz spi.jak wstanie bedzie jadl kapustke kiszona za ktora przepada.pozniej jakis owoc sezonowy i kolacyjka,grzanki z wlasnej roboty chlebka tostowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba tak być nie powinnooo
moj dzisiaj np zjadl a tą kiszoną kapustę z czym podajesz o tak samą ? bez innych dodatków ? i co to za kaszka orkiszowa ? bo pierwsze słyszę :) i chyba nigdzie nie widziałam takiej w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj dzisiaj np zjadl
tak sama kupuje na rynku u nas.ma troszke marchewki,ale nie czuc jej.kaszke orkiszowa kupuje w sklepach z bio-zywnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo też się dołączę
do autorki słucham dziewczyny piszcie co dajecie swoim dzieciom na kolację i sniadanie jajecznice n akolację parówkę z chlebkiem i masełkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama mam piękną
Autorko moge ci podać wzorzec jaki ja dostałam od lekarza w broszurce. I śniadanie - mleko mm i muesli na jogurcie bądź mleku, warzywo II śniadanie - kanapka z masłem i dodatkiem , owoc obiad (ciepły posiłek) - mięso (3 razy w tyg) , gotowane warzywa, kasza (białko zwierzęce, białko roślinne), surówka podwieczorek - owoc i warzywo , wafelek zbożowy kolacja - mleko , kanapka z masłem i dodatkiem , warzywa napój do każdego posiłku (herbatka owocowa, woda) soki najlepiej warzywne lubwarzywno owocowe z przewagą warzyw. ryba 2 razy w tyg jajo max 2 razy w tyg mięso (ciemne) 3 razy w tyg po 30 g owoce 2 razy dziennie warzywa 3 razy dziennie nabiał do 3 razy dziennie To są najaktualniejsze zalecenia żywnościowe dla dzieci od 12 go 36 miesiąca życia. Mieszkam w Austrii więc wiem że te zalecenia różnią się do Polskich ale Austria to dość zdrowy ekologiczny kraj więc i zalecenia nie są najgorsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja dolacze do dyskusji
ja natomiast mieszkam w Finlandii i tu schemat zywienia wyglada mniej wiecej tak (dopasowane do potrzeb mojego roczniaka): 1 sniadanie: owsianka + mleko mm z kubeczka (butelki sie wyrzuca gdy dziecko skonczy rok), ok 160ml (zaleca sie juz krowie, jednak ja daje nan3) 2 sniadanie: jogurt obiad: mieso +warzywa (niestety ja wciaz papkuje, bo moj nie chce gdyzc :( za ok 2h po poludnowym obiedze: warzywa gotowane podwieczorek: owoc kolacja: owsianka + mleko moj jeszcze budzi sie na mleko o 5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajshjsdd
Podoba mi się ten austrijacki schemat bo jest w nich miejsce na warzywa a nie tylko owoce . U nas za dużo kaszek w dziennym jadłospisie (oczywiście mówię o kaszkach typu manna, smakowe) a powinno się podawać i normalne pełnoziarniste kasze i grysiki, na przykład orkiszowe lub wielozbożowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj maly slodki synek
ma 15 miesiecy i daje mu tak -sniadanie kromka chleba z serem, lub szynka ale zawsze musi byc pomidor, albo z dzemem, jajecznica, lub kromka z jajkiem i pomidorem -obiad to co my dorosli mamy - kolacja- parowka lub kromka -przed snem butelka mleka - w nocy tez sie budzi raz i tez dostaje mleko miedzy posilkami dostaje owoce, jogurty, raz dziennie cos slodkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhjgdghchgfyhgjbhg
płatki owsiane, kanapki zawsze z jakimis warzywami, roznorodne, twarozek, jajecznica, makaron z jogurtem, owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymooszka
Ja nie wiem,tak u laski pisza a kasze,a ryby,a to a tamto -moje dziecko zje makaon,jqjko,pomidoa,paowke,klopsy dobiowe,jaboka w ciescie i tyle. jak zrobie co innego,to nie zj wcale albo ldwie dziobnie. jedyne co,to owoce lubi i to wiele gatunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowie mleko
idiotki!!! krowie mleko daje sie po 3 roku zycia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidor i ogorek
Baw sie z dzieckiem 2,5-letnim w dzidziusia i podawaj mu mleczko dla niemowlakow oraz papki. Normalne dziecko roczne moze bez problemu jesc produkty z mleka krowiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krowie mleko
No raczej nie bardzo... Widac malo wiesz! Lepiej poczytaj na ten temat... jak nie masz czasu na babranie sie z mlekiem modyfikowanym to lepiej wogole nie dawac niz robic dziecku krzywde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corka 12 mscy 1 sniadanie ok 6 mleko hipp 3 ok 220-250 2 sniadanie ok9.30 roznie jogurt,serek,kanapka z maslem i serem obiad ok 14.30-15 podwieczorek ok 16.30 owoce kolacja 19-19.30 mleko lub kaszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja odkąd sięgam pamięcią
Ja często korzystam z stronki Hipp (austrijackiej) i akurat był obszerny artykuł o wadach i zaletach mleka krowiego oraz porównanie krowiego do mm i można było się dowiedzieć międzyinnymi że : Mleko krowie jest świetnym liferantem wapnia ale w porównaniu z mm ma 20 razy mniej żelaza oraz ciężej strawne białko. Pisało również że mleko krowie nie jest wskazane dla dzieci przed 12 miesiącem życia a po tym czasie nie podajemy go w formie napoju ale jako dodatek do kaszek gotowanych i puddingów. Mleko krowie i jego prztwory są ważne wskazane już od 12 miesiąca gdyż nic nie posiada tak łatwo przyswajalnego wapnia jak te produkty . Te informacje podaje sam producent mleka modyfikowanego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieeurhjerhjrhjrh
Sama jesteś idiotką . Najpierw poczytaj trochę lektury (takiej papierowej ze stronami) o najnowszych zaleceniach żywieniowych oraz o roli mleka krowiego u dzieci i wskazanej ilości podawania. Nie wiesz że wszystkie stronki na necie moderowane są przez laików którzy te artykuły piszą na podstawie zlepków z innych internetowych źródeł ? Nie wiesz że każde źródło masowego przekazu jest skorumpowane przez wiodących producentów mieszanek i produktów dla dzieci? Propaganda kreuje zachowania i przyzwyczajenia ludzi do tego stopnia że pediatrzy podpisują się pod tymi bzdurami bo są w spóle z przedstawicielami firm i promują produkty firm które są polecane. Idziesz do lekarza a on daje ci próbki mleka albo kremu ( u mnie tak jest ) idziesz apteki i też pani proponuje to co akurat musi jej zejść (chyba że jesteś swiadomy czego chcesz). Mieszanki są delikatniejsze i bardziej wartościowe dla dzieci do 12 miesiąca życia a po tym czasie mleko krowie powinno być ze względu na wapń wprowadzane w niewielkich ilościach by od 3 roku życia dziecko i jego żołądek tolerowało to mleko !!! Mam w domu tez książkę pani dietetyk żywienia niemowląt i dzieci i zaleca by mleko krowie spożywane było oszczędnie a bardziej kłaść nacisk na jego prztwory jednak nie wolni rezygnować z mleka całkowicie bo nic tak nie zaspokaja potrzeby na wapń jak krowie mleko a tego wapnia dzieci w fazie rozwojowej potrzebują sporo (od 12 miesiąca do 13 roku życia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieeurhjerhjrhjrh
to było do Krowie mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocesarce
U mnie syn jak tylko skończył roczek je wszystko to co my, jak czegoś nie lubi np zupy ogórkowej bo za kwaśna to robię cos innego ale zawsze mu podaję nasz obiad nigdy nie gotuję osobno, jemy zdrowe posiłki dużo warzyw i nie wybrzydza nawet ;) śniadanie: owsianka na mleku krowim, jajecznica na maśle z kromką chleba, parówki, kanapki codziennie coś innego 2śniadanie: owoc np banan, nektarynka, kiwi itp obiad: wszystko to co my jemy czasem zupa i drugie danie albo samo drugie danie. podwieczorek: ciasto, drożdżówka lub pączek, jogurt, naleśniki kolacja: głównie kanapki z twarożkiem wędliną dżemem pomidorem ogórkiem lub warzywa na patelnie,parówki, na noc: 210ml mleka w butli z odrobina kaszki do picia: głównie gotuję kompot, herbatka, kakao na mleku krowim, rzadziej soczek typu kubuś czy 100% dodatkowo: herbatniki, biszkopty, chrupki kukurydziane, paluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluchowa
U mnie 14 miesiecy - sniadanie- owsianka na wodzie z miodkiem i maselkiem - 2 sniadanie, jajecznica plus kawalek chleba z maslem lub zupa z kawalkiem chleba - zupa - duszenina- warzywa plus cielecina, wolowina - podwieczorek- duszone owoce - kolacja- owsianka mleka niet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeedw4t34we
codziennie ta jajecznica i owsianka....??? przeciez to sie zygac chce!!! a gdzie urozmaicenie? warzywa, wedliny,sery, jogurty??? robicie z dzieci sieroty, tadki niejadki!!! Sama zryj codziennie owsianke 2 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedliny
bleeedw4t34we, najedz sie tych wedlin i idz spac, kup dziecku paroweczke, ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeedw4t34we
Moje dzieci jadly dzisiaj na sniadanie parowki i co w tym zlego? Lepsze to nic owsianka 2 razy dziennie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×