Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baba awansuje

Mam okazję na poprawę mojej sytuacji finansowej i awans

Polecane posty

Gość baba awansuje

Zostałam wytypowana przez firmę na szkolenie za granicą.Musiałabym wyjechać na 3 miesiące. Mam ochotę, chciałabym podnieść swoje kwalifikacje, ale co z dziećmi? Jestem rozwódką, mąż został wydelegowany do innej, dziećmi[10 i 12 lat] interesuje się, ale na odległość, alimenty płaci systematycznie, czasami coś extra da dzieciom, ale nie ma dla nich czasu, niechętnie gości je w swoim domu, nawet w święta spotykali się w domu jego rodziców. Dzieci bardzo kocha, podejrzewam, że jego partnerka niechętnie je widzi w swoim domu[wspólnych dzieci nie mają]. Na moja rodzinę nie mogę liczyć, mieszkają 200 km ode mnie, moja mama od lat ciężko choruje, sama wymaga opieki, młodsi pracują. Pozostają moi byli teściowie, ludzie odpowiedzialni, mający częsty i dobry kontakt z wnukami, one kochają dziadków. Rozmawiałam na ten temat z nimi, chętnie podejmą się opieki. I to co najważniejsze, powiedzieli o tym synowi, on do mnie z pretensjami - dzieci mają ojca, ja nimi się zajmę, NIE WRABIAJ W OPIEKĘ moich rodziców - to była tylko rozmowa telefoniczna. 3 miesiące to długa rozłąka dla takich dzieci, sama nie wiem co powinnam zrobić, myślę również o rezygnacji z wyjazdu. Mimo wszystko, najlepiej byłoby im u dziadków,pewne jest, że im też zostawię klucze do mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej
gdyby dzieci były w swoim domu i środowisku, żeby w miarę możliwości nie wywracać im całego świata z powodu wyjazdu ich mamy. Jechać powinnaś, to na pewno. Pogadaj z dziećmi, co oni na to wszystko, zapytaj, co sądza o wyjeździe (żeby czuły sie ważne, decyzyjne), zapytaj czy dacie sobie wszyscy z tym rade, czy sie postarają, przedstaw jak to widzisz. Stań w ich położeniu, tez wolałabyś być w domu, u siebie, a nie być wywoźona gdzieś na 3 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×