Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość afromentalka

czy i jak zrobic niemowlakowi inhalacje z soli fizj?

Polecane posty

Gość afromentalka

córka ma roczek i od kilku dni wodnisty katar. mam specjalny nebulizator czy mogę jej zrobic i czy pomoga inhalacje z soli fizjologicznej'? ile soli uzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka inhalacja bardzo pomaga, nie trwa aż tak długo, malec powinien dać radę :) co do ilości soli, to każdy model chyba ma inaczej, zobacz na opakowaniu lub zapytaj w aptece/przychodni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas inhalacje z soli doskonale się sprawdzają na katar i kaszel. Mojemu synkowi (6lat) daję 3 ml soli a takiemu roczniakowi wg mnie 1ml wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
mysle,ze jak na pierwszy raz to zrobilabym inhalacje w proporcji 1do 1 sol i woda do iniekcji.np po ml. tak robilam swoim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromentalka
ajaką dac maseczkę?taką zeby leciało tylko na nosek czy do buzi tez moze byc? dodam ze ma tylko katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam inhalacje z soli juz 18 dniowemu noworodkowi ( zalecenie ze szpitala ) i dawalam jedna cala ampulke soli tam jest 5 ml soli i inhalowalam 10 minut potem oklepywalam plecki i teraz jak jest starsza robie tak samo jak ma katarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam maseczke taka dla dzieci ale chcac nie chcac leci jej tez do buzi takze mysle ze jak u ciebie tez poleci do buzi to nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromentalka
do krakuska> jestes pewna ze dawalas az 5ml NACL? nie za duzo trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
ja ze swoją też próbowałam inhalacji - pierwszy raz jak miała 8 m-cy i później około roczku i przedwczoraj znowu; pomaga... ja wlewam pół dużej ampułki, bo i tak resztę się wylewa i maseczkę taką pełną - na całą buźkę. Tylko moja nie bardzo chce maseczkę, więc trzymam na wysokości jej klatki piersiowej i para leci... Nie ma znaczenia ile soli dasz, nie zużyjesz wszystkiej i tak kilkoma minutami inhalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afromentalka
wielkie dzięki. juz jej dzis robiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. zapomniałam dodać, że ja do inhalacji i przemywania oczków moich dzieci od momentu ich urodzenia używam soli fizjologicznej bo kosztuje grosze. u starszych dzieci od 5 roku życia i dorosłych można użyć takiego robionego roztworu do przepłukiwania nosa i zatok z kataru (nachylamy się nie oddychamy wstrzykując roztwór do otworu nosowego dużą strzykawką lub gruszką - 150-200ml, roztwór wylatuje drugą dziurką razem z wydzieliną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 14 tygodni, lekarka zaleciła inhalacje 3 razy na dobe po 2ml soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój ma 7 miesięcy i też ma katarek ale ja mam zalecenie 2x po 1 ml soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja własnei całkiem niedawno też kupiłam inhalator wiec moze mogę wziąc udział w takim konkursie. Wydaje mi sie ze spokojnie moze mi sie udac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam inhalator i termometr diagnosis i jedno i drugie jest do d**y. Termometr zepsół się po miesiącu, przestał liczyć temperaturę, a inhalator o biedy może być, ale rozpyla na zbyt duże cząsteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No my kupilismy inhalator i mam zamiar też wziąć udzial w tym konkursie. Moze i mnie sie poszczesci i własnie też bede mogła coś ciekawego dla siebie wygrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja teraz też sie zgłosiłam. Mam nadzieje ze uda mi sie własnie wygrać coś fajnego i mysle ze spokojnie własnie bedzie to fajna nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore udział tylko w takich które najbardziej mnie interesują. A co do takiego ostatniego konkursu to spokojnie mogę polecić Wam dokładnie taki www.diagnosis.pl/konkurs-inhalatory DO wygrania naprawde bardzo fajne nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yokaisara
A co jak dziecko inhalatora się boi? Może jest jeszcze za mała, ma dwa latka i jak tylko widzi urządzenie, to zaczyna płakać. Już nie wiem co robić. Woda morska też się nie sprawdza, bo mała się nią krztusi. Znacie jakieś inne sprawdzone metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćo
Przede wszystkim warto odwrócić jego uwagę, czymś zająć aby móc spokojnie zastosować spraj do noska :) U mnie poskutkowało, bo z inhalacją nawet nie próbowałam. Zapuściłam tak cichaczem Nzitix, nie spłyną do gardełka i mała nawet nie poczuła, później wyjaśniałam, że nie było się czego bać, że to ani nie boli ani nie jest nie przyjemne, a pomaga na katarek. Więc my już te lęki mamy za sobą :) Gorszy problem to ja mam z tym, że moja Pola nie chce jeść obiadów, tylko słodycze i słodycze. Po tygodniu spędzonym z babcią, która nagradzała za zjedzony obiad słodyczami wszystko nam się rozlegulowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubiss
Mi służy już od jakiegoś czasu inhalowanie i każdemu polecam zwłaszcza na problemy przy zatkanym nosie – ogromna ulga. Co do sprzętu to używamy w mieszkaniu Alergia Stop. Kupowaliśmy raczej za nieduże pieniądze a działa bardzo sprawnie, cicho, szybko. Taka inhalacja trwa krótko, a efekt czuć na długo potem w swobodnym oddechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka33s
Nie chciałbym tutaj jakoś przesadnie reklamować ten mój inhalator czyli Pro Sanity. Ale jest na pewno co najmniej poprawny, co najmniej okej. Inhaluje skuteczne i to po prostu człowiek czuje, że lek dotarł do płuc, że się gdzieś po drodze nie zagubił, czy zatrzymał na wyższym poziomie. Z takich innych rzeczy to też jest to urządzenie całkiem ciche i łatwe w czyszczeniu na co też warto patrzeć jak się szuka inhalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma już skończone 6 miesięcy, więc lekarz przy ostatniej infekcji zapisał mu inhalacje benodilem przeciwzapalnym, dzięki czemu szybko pozbyliśmy się stanu zapalnego bez antybiotyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Benodil rzeczywiście bardzo skutecznie radzi sobie z infekcją. U nas poprawa była już po pierwszej dawce i z każdą następną choroba szybko ustępowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elsa1789
do inhalacji zawsze daje 1 ampułkę soli i robimy to przez 10 minut, sol której używamy to sol marki babycap gdyby ktoś szukał czegoś sprawdzonego to absolutnie polecam, inne produkty marki takie jak emolienty również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja inhalacji nauczylem się przez internet – wejdz sobie na inhalacja.pl - i zobaczysz jak robic to prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecę nasz SilentMesh, dobrze że ma dwa źródła zasilania bo my korzystamy z inhalatora nie tylko w domu ale też poza i wtedy przydają się te baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy Baby od roku i nic złego się nie dzieje cały czas aerozol idzie szybko rowno bez hałasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×