Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KarolinaaaG

Dziewczyny jak wygląda jadłospis Waszych 6mies niemowląt Karmionych piersią ??

Polecane posty

Mój dostaje ok 13 zupke - przecier jarzynowy : Marchew, ziemniak, pietruszka, seler + kasza manna. Ok godziny 16 podaję mu owoc np tarte jabłuszko, lub mus jabłkowy domowej roboty za pasteryzowany w słoiczki. W ciagu dnia pije herbatki lub soczki naturalne z jabłka lub marchwi.Na noc zaczynam wprowadzać mu mleko modyfikowane z kaszką ryżową aby był bardziej syty. Niestety to nie pomaga budzi się tak samo jak po piersi. Jak wyglądają wasze jadłospisy? Co jeszcze mogę mu podać z takich naturalnych produktow, oprócz gotowych soków, słoiczków i kaszek ?? Dziś skonczył 6 miesiecy. Od kiedy mogę podawać miesko? Na schemacie żywieniowym niemowląt karmionych piersią wyczytałam że dopiero od 7 miesiąca. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI lekarka kazała rozszerzać dietę jak maly skończył 4 miesiące- dostawał gotowaną marchewkę lub mus jabłkowy wiadomo na początku to było ok 1 -2 łyżeczki w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja karmiłam piersią pół roku, ale rozszerzałam dietę też od 4 mca- po prostu mały zaczął się interesować naszym jedzeniem, bardzo entuzjastycznie reagował na nowe posiłki, a dla mnie to zawsze było jakieś odciążenie, mogłam wyjść na dłużej nie myśląc czy odciągniętego mleka wystarczy. Po konsultacji z lekarzem stosowałam się do schematu dzieci karmionych mm, więc mięso i ryby podawałam jak miał 5 mcy, zaczynałam od ryb bo miałam sprawdzone. Jak masz możliwość kupienia królika czy kury na wsi to śmiało próbuj. Schemat dzieci karmionych piersią przewiduje rozszerzanie diety po 6 mcu, więc nie ma co się tego trzymać. Tyle że ja do 6 mca dawałam jeden dodatkowy posiłek, potem dopiero dwa- z czego jeden to przeważnie kaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMaAdElKi
Ja mam córcie Adele i ma ona 3 miesiące To nasz jadłospis: 6:00- mleko z piersi 9/10 - mleko z piersi 13:00 daje jej 2 razy tygodniowo zupkę jarzynową i herbatkę koperkową :) a tak to pije mleko z cycka i jakąś małą papke jak ma ochotę I po tym jedzonku śpi z 3 godzinki 16:00 - mleko z cycka 19:00 cycek i lulu Za miesiąc będę jej dawać ze słoiczków i sama gotować inne potrawy :) ale wole zaczekać :) Proszę napiszcie mi czy nie pije za dużo mleka albo czy nie je za mało prosze Nie wiem ile dokładnie ml pije z cycka ale ssie 6 minut czasem krócej. I najważniejsze gdy się urodziła ważyła 2890 a wzrost 54 Urodziła się mała jak się na nią patrzy teraz waży 4 kg albo 5 kg a wzrost to chyba 60cm ale nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 miesięczne dziecko na piersi nie może jeść za dużo mleka, bez przesady, to podstawa jego diety. Super, że Ci przesypia noce na piersi, moja ma 9 mcy i ciągle się budzi na pierś, czasem nawet 2 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj KarolinaaaG mozna dołaczyc ???? super temat dziękuje że piszesz tak dokładnie juz ci mówię że mięsko można dawać już. Ty karmisz piersią czy mm????? jestem mama prawie 7 miesięcznej Zuzanny karmimy się piersią i rozszerzamy dietę. Ja słoiczków nie daje gotuję zupki sama teraz juz na króliku, deserek to banan sam lub mus jabłko banan z biszkoptem też sama robię menu wygląda tak że najpierw gotowałam zupki tylko marchewka ziemniak seler mięsko osobno ale ostatnio na szczepieniu lekarka mówiła że już w 7 miesiącu można podawać już zupki gotowane na mięsku teraz robię juz z kalafiorem i brokułami ale dalej papki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
moja prawie 7 msc,niestety tylko na cycu-próbuję dawac jej słoiczki (jabłuszko z marchewką ) ale oddaje to co zje i tylko cyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×