Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewvzyna15

Trądzik.!

Polecane posty

Gość Dziewvzyna15

Witam.! Mm problem z trądzikiem. Mam prawie 15 lat. Trądzik jest różowaty , tz. bardzo różowaty. Stosowałam różnego typu maści i nic nie pomagało, nawet maść od dermatologa nie pomagała. Więc chciałam się udać na laserowe usuwanie trądzika. Może ktoś mi powiedzieć ile to kosztuje ? Jakie są tego efekt? Jak to przebiega.? I jakie są efekty uboczne.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuzzzaaaa
Jesteś jeszcze mloda..z czasem przejdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Właśnie że się boję że nie... Bo uż różne leki stosowałam i nic nie pomaga..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
jestem licealistką i uporałam się z trądzikiem :) co prawda nigdy nie był bardzo mocny ale napisz mi jak się odżywiasz (czekolada, mleko, ketchup)- ilośc słodyczy, ilość soli, mocno przyprawione czy słabo, bardziej mięso czy warzywa/owoce i ilość fastfoodów, babeczek kupionych na mieście starbucksów i tego typu rzeczy. Ale najpierw szybciutko napisz mi jakich kosmetyków używasz (najlepiej znajdź je na KWC - kosmetyk wszechczasów na wizaz.pl i podeślij mi linki) to sprawdzę jaki mają skład :) I jakie maści przepisała Ci lekarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Ostatnio używałam maści z zaji http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26580, obecnie używam http://www.avonsklep.com.pl/punktowy-preparat-na-pryszcze-o-natychmiastowym-dzialaniu-clearskin.html, maści od pani dermatolog już nie pamiętam ., miałam jeszcze jedną maść sprowadzoną z Włoch lecz też już nazwy nie pamiętam. Co słodycz staram się je ograniczać gdyż miała problem z nadwagą. Jadem je tylko w weekendy jak jest mój chłopak czyli gdzieś co drugi weekend. Natomiast fast foody jadam bardzo rzadko , może raz w miesiącu nie częściej . Mięso jadam zazwyczaj drobiowe . Soli mało stosuję. Przyznam że jadam nie regularnie. Potrafię zjeść jeden lub dwa posiłki tylko w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
A co to jest te OCM.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
ocm - metoda mycia twarzy olejem Ja osobiście bym Ci jej nie poleciła, u mnie się nie sprawdziła. Trądzik w twoim wieku to sprawa normalna ale w nasilonym stopniu już nie. Najpierw zacznij zdrowo się odżywiać, bo inaczej laser będzie wyrzuconymi pieniędzmi w błoto - trądzik wróci. Staraj się nie jeść mleka (u mnie i u wielu osób powoduje trądzik), ketchupu, i czekolady. Nawet jak przychodzi twój chłopak ;) Zrozumie jeśli mu powiesz, że walczysz z tym problemem. Dobrze, że jesz głownie mięso drobiowe. Jak robisz kanapki do szkoły to zawsze z jakąś zieleniną np. szynka z sałatą lub szynka z pietruszką etc. Nie pij gazowanych napojów a dużo zielonej herbaty i dużo wody. Co do kremu - nie polecam go cerze trądzikowej. Potem napiszę Ci dlaczego ale mogłabyś mi podać WSZYSTKIE kosmetyki których używasz? Nawet mydło, którym myjesz twarz czy podkład albo puder ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Mydło stosuję dla dzieci bambino lub zwykłe, gdyż ciężko jest mi dobrać odpowiedni żel do mycia twarzy.. Do tej pory bałam się stosować jakiego kolwiek podkładu czy pudru bo powodowało że miałam więcej pryszczy. Ale jakoś kilka dni stosuję krem koloryzujący http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/product.aspx?tpcode=OUR_PRODUCTS^PRD_SKINCARE^BB_CREAM^BB_CREAM_DISCOVER^BB_CREAM_RTN1&prdcode=P19001 , a po za tym tusz i kredka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
To zaczynam, Kremu Ziaji nie polecam, bo może zapychać pory i zawiera 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol. Zawiera pochodnie formaldehydu o którym było ostatnio głośno i możesz poczytać w internecie jak ten środek zmasakrował wielu kobietom paznokcie (w odżywce do paznokci Eveline). BB cream Garniera to też niezbyt dobry wybór, bo zawiera olej mineralny, który jest pochodną ropy naftowej i u wielu osób strasznie zapycha pory a tym samym nasiła trądzik. Mydło z jednej strony dobrze a z drugiej źle bo ma inne pH niż nasza skóra ;P. Dobrze, że nie stosujesz podkładu czy pudru ale ten BB cream też bym wywaliła w cholerę. Nie używasz żadnych toników ani peelingów? Ile byłabyś skłonna wydać na nowe kosmetyki? Bo mogłabym Ci kilka zaproponować ale nie wiem czy jest sens, bo nie znam twojego kieszonkowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertzuiop
Acnosan z apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Dla mnie nie ma znaczenia ile wydam.. Chcę się tylko tego pozbyć na dobra.. ;) Niestety nie używam ,bo ciężko jest mi wybrać który będzie odpowiedni i który nie nasili mojego trądziku tylko pomoże.. Więc śmiało możesz zaproponować.. I jak byś mogła opisać je trochę i podać ceny w przybliżeniu. Bo na prawdę zależy mi na pozbyciu się tego , przez to mam zaniżoną samo ocenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
Bardzo się cieszę, że nie używasz peelingu! Bo one tylko roznoszę bakterie gdy ma się trądzik :). Polecałabym Ci minimalistyczną kurację i w sumie prawie identyczną do tej z jaką ja się pozbyłam tego świństwa. Z tym, że ja brałam też leki przepisane od dermatologa (antybiotyki, które nieźle mi rozwaliły żołądek i potem miałam z tym duże problemy). Jako środek z apteki używałam DUAC ale on jest chyba na receptę i jest to bardzo silny preparat. I jest dość drogi za 15ml 40zł to się nie opłaca. Ale obecnie stosuję Acnederm i to jego Ci polecam. 20g za 20zł. Ja go stosuję na pozbycie się przebarwień. Jednak w trakcie jego używania pamiętaj o filtrach przeciw słonecznych! Jako krem polecam Ci Cetaphil MD Dermoprotektor. Na alledrogo z przesyłką ok 35zł za 250ml więc starcza na bardzo długo. Super nawilża i natłuszcza co jest ważne przy używaniu takich preparatów jak Duac czy Acnederm. Poleciła mi go dermatolog i to jedyna rzecz za jaką jestem jej wdzięczna :P. Mycie twarzy. Sama nie wiem czy polecać Ci zmieniać to mydło czy nie. Jeśli nie boisz się zakupów w necie to na stronie biochemiaurody.pl zamówi sobie olejek do mycia twarzy z wyciągiem z drzewa herbacianego. Jest to forma OCM o której wcześniej wspomniano ale nie taka rozbudowana. Z przesyłką wyjdzie ok 25zł. A makijaż typu podkład, puder na razie bym Ci odradziła. Wiem jak to trudno zrobić gdy ma się pryszcze ale drogeryjne podkłady to syf z olejem mineralnym. A produkty bez tego są trochę za drogie jak na mój gust ale potem jak już wyleczysz trądzik to może poczytaj o kosmetykach kolorowych naturalnych. Z tym, że musisz się liczyć, że koszt podkładu mineralnego(nie mylić z olejem) zaczyna się od 30zł a trzeba doliczyć specjalny pędzel czyli razem ok 60zł. Natomiast naturalne podkłady też dużo kosztuję -od 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Bardzo Ci dziękuję .! I mam nadzieję że pomogą. W najbliższym czasie postaram się uzyskać te produkty. A i mam jeszcze jedno pytanie czy te naturalne kosmetyki te pudry można stosować w czasie kuracji.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
I jeszcze jak byś mogła powiedziałabyś mi czy jakiś żel do mycia twarzy np. z nivea byłby dobry czy by zaszkodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
można tak samo jak wszystko :P Nikt Ci nie zabrania. Ale weź też pod uwagę to, że nie wszystkim one pasują i niektórych nadmiernie wysuszają więc radziłabym Ci zacząć je używać po pewnym czasie od rozpoczęcia "kuracji". Bo nigdy nie wiadomo czy któryś z kosmetyków przedstawionych przeze mnie Cię nie uczuli. I to samo z podkładem mineralnym. Dlatego stopniowo :). I zdrowe odżywianie przede wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
zależy jaki żel. Jak podeślesz mi skład to zerknę ;). Bez składu to ja nic nie mogę ocenić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
Z tych dwóch to już lepszy ten do skóry tłustej bo do wrażliwej zawiera na drugim miejscu olej mineralny czyli to czego powinnyśmy unikać ;). Ale ten do tłustej też ma pochodną ropy naftowej (Benzyl Alcohol) ale przynajmniej na końcu składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
*na trzecim miejscu olej mineralny - nie zauważyłam wody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Dziękuję Ci bardzo.! A mogła byś sama jakiś dobry wybrac.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
Hm... ja nie używam drogeryjnych produktów prawie wcale. Obecnie używam mydła Aleppo 5% Laurie. A wcześniej ten olejek z BU. Dziwnie to zabrzmi ale do mycia twarzy polecam ci żel do higieny intymnej :P http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32201 jest bardzo delikatny i ma łagodne środki myjące więc nadaje się zarówno do włosów, ciała, twarzy i tego do czego został stworzony czyli do higieny intymnej ;). Nie wiem natomiast czy dobrze zmyje makijaż ale raczej nie - z silikonami sobie nie poradzi (np. tymi z BB garniera). I makijażu oczu nim raczej też nie zmyjesz. O właśnie - jak zmywasz makijaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
Zamiast garniera znalazłam Krem tonujący Alterry http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45041 Ale uważaj - na drugim miejscu ma alkohol więc w trakcie kuracji Acnedermem może Cię podrażnić i jeszcze bardziej wysuszyć. Więc może naprawdę daj sobie dwa-trzy tygodnie bez makijażu ;). Da się tyle wytrzymać. Ja sumiennie nie używałam nic oprócz tuszu i cieni przez całe pół roku. W tym czasie pozbyłam się trądziku. I w sumie muszę Ci powiedzieć, że i tak byłam szczęściarą, bo trądzik leczy się czasem kilka lat ale wydaje mi się, że pozbędziesz się go w ciągu roku. Ale musisz rzetelnie dbać o cerę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GeorginiaBukietowa
Do mycia twarzy polecę Ci BONIDERM. Ja tym wyleczyłam trądzik. Dostoaniesz w aptece, sklepie zielarskim lub Benedyktyńskim. Jak cos wyskoczy (teraz to juz sporadycznie) przecieram antipsorem. To same zioła, a "niespodzianka" szybko zasycha. Największy problem miałam z kremem. Teraz na noc zamiast kremu używam Ziaji, ale nie kremu, tylko maseczki zwężającej pory z serii profesjonalnej, do kupienia w sklepach zaopatrujących gabinety kosmetyczne. A na dzień kremu kapucyńskiego. Mam buzię jak aksamit, a pół roku temu mimo leczenia u dermatologa, same wulkany i bolesne gule. Sprawdż na stronkach Benedicti ich kosmetyki. Na mnie super działają i są dość tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
Makijaż zmywam wodą i mydłem.. Mam jeszcze jedną prośbę... Mogła byś mi wypisać całe zestawienie tych preparatów .. Nie wiem jak to nazwać. Ooo tak jakby napisać mi całą kurację;D Bo już trochę się pogubiłam.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewvzyna15
I tak jak byś mogła z ceną od razu to bym sobie podliczyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
No i znamy przyczynę trądziku... mydłem i wodą silikonów nie zmyjesz :| Dobra więc tak: Acnederm - 20zł - maść Cetaphil MD Dermoprotektor - ok 35zł na allegro - krem Facelle płyn do higieny intymnej - ok 7zł w Rossmannie - mycie twarzy Bioderma sensibio płyn micelarny - zmywanie makijażu - na allegro ok 15zl za 100ml lub 30zl za 250ml opcjonalnie: Alterra krem tonujący - ok 15zł - ale ma alkohol w składzie więc może Cię podrażnić podczas używania Acnedermu. A garniera wywal w cholerę i w kosmetykach (podkłady, kremy) uważaj na takie substancje jak mineral oil/paraffinum liquidum bo na ich używanie mogą sobie pozwolić osoby bez trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje 33 grosze
I na przyszłość: 1. ZDROWE ODŻYWIANIE! 2. JAK UŻYWASZ KOSMETYKÓW KOLOROWYCH TO DOKŁADNIE JE ZMYWAJ! (tego nie robiłaś stąd problem z trądzikiem) 3. NIE WIERZ W ETYKIETY PRODUKTÓW ALE NAUCZ SIĘ CZYTAĆ SKŁADY! Dlatego polecam Ci na początek taką stronę jak cosdna.com Jest świetna na początek - wrzucasz skład a ona go wstępnie analizuje ;). Więc lepiej samemu się w tej dziedzinie trochę podszkolić ale na początek w sam raz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×