Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość week of view

kolka u noworodka

Polecane posty

Gość przeżyliśmy to samo
przepraszam pisałaś że przepisała bebilon Pepti. A jak długo go stosujesz? bo potrzeba około 2 tygodni aby dziecko uczulone na białko mleka się odczuliło. Dopiero wtedy będzie widać efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama234
znam ten ból! Nam pomagało ciasne otulenie pieluszką, szuszanie suszarką. Polecam ci filmik z Dr Karpem (na youtube) i książkę "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" - tam jest świetna metoda wyciszania dzieci, która nie jest brutalna, w przeciwieństwie do tych wszystkich, które mówią, że dziecko ma się wypłakać i trzeba je odłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebilon Pepti stosowałam krótko bo objawy się nasiliły,od wczoraj rana jestem z powrotem na tym mleku,ale wczoraj wieczorem o stałej porze kolki brak,tylko w nocy miał mały krótki atak!mały odsypia,a my jesteśmy nie wyspani,cała akcja zakończyła się przed 3 w nocy!biegnę dzisiaj do przychodni odebrać receptę na ten Bebilon i mam nadzieję,że to cholerstwo mu przejdzie albo chociaż ataki będą krótsze,a potem miną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata8080
Potwierdzam - metoda dr Karpa działa (spowijanie, wyciszanie itp)! Stosuję od tygodnia i płacz kolkowy bardzo osłabł. Mam maluszka na butelce i próbowałam już wszystkich mlek, bo myślałam, że to to, ale najwyraźniej mały potrzebował czego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może pomoże
U nas kolki trwały od 2 tyg. i po kilka godz. dziennie o różnych porach. Delicol, esputicon nie pomogły na początku. Poszliśmy prywatnie do lekarza, bo zaniepokoił y nas też kwaśne stolce. " Końska dawka" esputiconu i multilacu pomogła - po dniu kuracji kolka ustąpiła, ale leki kazał nadal brać ze względu na stolec. Może komuś to pomoże - ja na początku byłam pełna obaw kiedy lekarz kazał brać kilkakrotnie większą dawkę niż według info na opakowaniu. Warto było zaryzykować - dziecko zamiast krzyczeć uśmiecha się i głuży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynana4
Jeśli chodzi o kolki u maluchów to według mnie jest to przede wszystkim kwestia odpowiedniego karmienia. Kiedy mój synek miał częste kolki po jedzeniu polecono mi podawać mu mleko Humana Anticolic. Powiem wam, że nie spodziewałam się tak szybkich efektów, a jednak. Koli ustały i teraz nie ma już problemu z bolącym brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwi

Na kolkę u mojego maluszka pomogła terapia osteopatyczna, którą przeprowadzał bardzo znany lekarz u nasz w Rzeszowie Pan Mazur z Mazur Osteopatia i Fizjoterapia i to pomogło. Nie chcieliśmy dziecku dawać leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, anetpes napisał:

mamy moja miesięczna córeczka od kilku dni od okolo 18 do 22 poprostu sie drze nic nie jest w stanie jej uspokoic mysle ze to jest kolka ze wzgledu na stale godziny, karmie piersia co polecacie aby jej kupic i jak to stosowac,

Mozesz próbować, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy coś pomoze. Masaz brzuszka (sa rozne zdjęcia i filmiki w Internecie), cieply termoforek na brzuszek, noszenie na przedramieniu (bobas lezy brzuchem na rece), mozesz spróbować espumisan. Na uspokojenie maluszka sprobuj bialego szumu, bujania na pilce lub chustonoszenia. Czasem niestety nic nie pomoze i trzeba przetrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas nic na kolke nie pomagało, dopiero jak pediatra zaleciła Delicol to zaczął pomagać -  tak więc radzę pójść do lekarza, powiedzieć co i jak i może coś zaradzi. Ewentualnie jesli podejrzewasz, ze kolka jest spowodowana nietolerancją laktozy (w takim przypadku kolki trwają cały dzien, nie nasilają się w trakcie wieczora), możesz sama kupić bo środek jest bez recepty oraz nie jest szkodliwy dla dziecka. Ma w sobie enzym laktazę, który pomaga trawić mleko. I jesli jest to kolka spowodowana nietolerancją laktozy to jedynie on pomoże. Jeszcze z tego co wiem jest kolzym ale ponoć delicol jest lepiej tolerowany przez dzieci.

Aha i kolką nie bierze się z tego co jesz (mleko tworzy się z krwi a nie z naszego menu) tylko tak niektóre dzieci mają bo mają niewyksztalcony układ pokarmowy albo nietolerancje laktozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×