Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mabelinkaa

wysoka gorączka

Polecane posty

Gość mabelinkaa

moje dziecko ma 2 latka. Od północy mniej wiecej ma wysoką temperaturę ok.39 , ale żadnych innych objawów.. ani kataru, ani kaszlu, biegunki czy wymiotów.. Dziewczyny wirus jakis grasuje teraz?? Dałam mu norofen to usnał troszkę po nim.. Czy to może byc od zębów, ma juz 16 ząbków i czegos takiego nie było nigdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechuwarta
moja córka tez tak miała, zero kataru i kaszlu,tylko wysoka gorączka. podałam milifen na obniżenie gorączki i poszłam do pediatry. okazało się, że mała miała anginę, a objawów zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja ma 2.laateczka
Rano było ok,poszła do sąsiadki się pobawić jak przyszła ok16 z niczego dostała gorączki ok38stopni pojechałam do pediatry-okazała się angina z niczego normalnie.....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale palenie rzuć natychmiast
Mój synek tak miał mając 3 lata. Obudził się rano i miał 38,5. Wezwałam pediatrę prywatnie do domu. Gorączka rosła pomimo braku innych objawów i pomimo podawania leków na zbicie. Jak lekarz przyjechał po 2 godzinach mały miał prawie 40 stopni. Byłam przerażona, bo leki nie działały, a mały wcześniej nie chorował nigdy, nie znałam jego reakcji. Pomimo okładów i na zmianę paracetamolu i ibuprofenu ciągle gorączka się utrzymywała. Po dobie lekarz zdecydował, zeby podać antybiotyk. Podałam i małemu zaczęło się poprawiać. Wyzdrowiał zupełnie po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
tak wysoka gorączka do tego trudna do zbicia to przeważnie angina - ja podaje ibum i paracetamol na przemian co 4 godziny i tak ze 2 doby nie dopuszczając zeby gorączka bardzo urosła - i oczywiście lekarz i antybiotyk - plus tantum verde do gardła do psikania i gardimax syrop na gardło - i tak 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtam ojtam tak wysoka gorączka do tego trudna do zbicia to przeważnie angina nie prawda to zazwyczaj rumień dnia trzeciego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też jestem za.........
Dziewzyny, ale nie ma przeważnie...., bo wówczas same stawiałybyśmy diagnozy. To tak samo może być specyficzne zapalenie płuc, a przy gorączce 40 st. nawet i sepsa. Przy tej chorobie synka wówczas naprawdę cieszyłam się, że ma za sobą szczepienie przeciw pneumokokom i menigokokom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj na piersi
nie zbijaj nigdy od razu goraczki.organizm poprzez goraczke walczy z choroba i "poznaje"wirusa.nastepnym razem gdy dziecko by sie spotkalo z wirusem nic by mu nie grozilo,bo organizm zna juz te bakterie i wypracowal sobie obrone.kiedy jednak zbilas temp zatrzymalas ten proces i kiedy nadejda te zarazki dziecko znowu zachoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj na piersi
a szczzepienie nie chroni przed choroba .kolezanka zaszczepila i mimo to dziecko mialo sepse,malo tego bardzo ciezka z amputacja konczyny,wiec szczepienia mozna sobie wsadzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas to samo
u nas to samo co u was. sroda w zeszlym tygodniu goraczka do 39,5 st. w srode wieczorem lekarz angina. gardlo zawalone,migdaly powiekszone antybiotyk augmentin do tego tantum verde do psikania gardla no i zbijac goraczke ktora odpuscila dopiero po 5 dawce antybiotyku. chorzy jestesmy od syna ja i maz. on od nas zarazil sie katarem do tego kaszle. a najprawdopodobniej zlapal to w sali zabaw w ktorej bylismy w niedziele a w srode juz goraczka wysoka sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
u mojej córki tak wysoka gorączka pojawiła się 2 razy. za pierwszym przy trzydniówce, za drugim razem przy anginie. podawałam syrop na zbicie gorączki, mam milifen z ibuprofenem i paracetamol na zmianę co 3-4 godziny. oczywiście byłam u pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka999z
Dokładnie mierzy na pewno Baby Temp nawet go sobie testowałam na początku i porównywałam z rtęciówką. Wynik dokładnie ten sam, z tym że przy rtęci trzeba z 15 min wysiadywać a przy IR to jest kwestia paru sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam termometr BabyTemp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomaga mi na pewno bezdotykowy pomiar przy moich dzieciach, mam dwójkę w wieku roczek i 3 latka także jest przy nich zachodu trochę, ja mierzę Baby Temp i mi takie badanie sekundy zajmuje dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja mam nonContact i nie narzekam, jest szybki, nie zauwazylam zeby jakoś nam wyniki przekrecal a mierzy w ciagu chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renataklimek
Warto pomyslec o bezdotykowym termometrze przy dziecku,, sama kupowałam ostatnio Baby Temp bo już mierzyć dotykowo u córki nie miałam serca, to był dla niej zawsze duży stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużą ulgą dla mnie jest nonContact, mam trójkę dzieci i te starsze termometry jakie miałam to była wielka męczarnia...raz że długo to trwało a dwa że dzieci nie chciały za bardzo siedzieć spokojnie żeby zmierzyć gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dobre doświadczenia z naszym Baby Temp jak na razie mierzy bezproblemowo, nie trzeba wymieniać jakoś super często baterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezdotykowy nonContact mam od tamtego roku i jeszcze baterii nie trzeba było wymieniać, także to na pewno na plus, że nie żre energii tak dużo jak można by się po IR spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałam od bratowej Baby Temp na prezent niedawno, faktycznie taki termometr z podczerwienią potrafi się przydać, ma dużo więcej zastosowań niż tylko sprawdzanie gorączki. Dotykowym sobie temp powietrza raczej nie zmierzę, a tym już tak ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże bezpieczeństwo dziecku na pewno daje termometr bezdotykowy, sama zainwestowałam w nonContact, produkcja niemiecka od Geratherm, długa gwarnacja, działa mi płynnie i szybko póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze na kilka miesięcy przed tym jak się miał nam synek urodzić to wymieniłam termometr na nonContact i bardzo się teraz fajnie przy niemowlaku sprawdza. Bardzo szybki, bezdotykowy więc dużo bardziej bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo jestem zadowolony zBabyTemp na wynik nie czeka się tutaj w ogóle wyskakuje od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też z BabyTemp nie mam żadnych problemów. Reaguje natychmiast, to jest najszybsze badanie gorączki jakie w życiu widziałem...a trochę już mam lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zestaw termometr BabyTemp + kompres sprawdza się nam super. Bardzo dobra cena, mocne trwałe wygodne artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meghan3
Trzeba ją zbić, nie ma na co czekać, bo potem może już nawet lek nie pomóc. Wypróbuj https://adamed.expert/product/gardan/ , do tego zastosuj jakieś okłady. Moja babcia jeszcze stosowała herbatę z malin i ewentualnie jakieś syropy z cebuli, nie wiem czy naturalne sposoby pomogą Też u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renn

Kupilam sobie MultiTemp jakiś czas po urodzeniu córki i bardzo polecam każdej mamuśce! Pomiar przez podczerwień bardzo ułatwia funkcjonowanie...już nie mowie o tym kiedy dzieciątko jest chore ale chocby zwykle przygotowanie mleka jest prostsze bo można szybko sprawdzić termometrem czy jest już dobrze podgrzane czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta
Dnia 31.10.2018 o 13:46, Gość gość napisał:

Zestaw termometr BabyTemp + kompres sprawdza się nam super. Bardzo dobra cena, mocne trwałe wygodne artykuły.

Tak samo podpowiem zestaw BabyTemp+kompres żelowy mini. Proste w użyciu rzeczy, termometr mierzy w ciagu sekundy, wystarczy wycelować podczerwienią do obiektu (może to być skroń ale równie dobrze wanienka z kąpielą dla niemowlaka). Kompres super zbija wysoką gorączkę, bardzo wygodny okład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Zdecydowałam się na kupienie Multitemp trochę namówiona przez koleżankę i powiem że naprawdę udany zakup. Termometr mierzy temperaturę róznymi metodami, można dotykowo można przez podczerwień, jak komuś w danej sytuacji wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada
Dnia 14.02.2019 o 15:30, Gość aneta napisał:

Tak samo podpowiem zestaw BabyTemp+kompres żelowy mini. Proste w użyciu rzeczy, termometr mierzy w ciagu sekundy, wystarczy wycelować podczerwienią do obiektu (może to być skroń ale równie dobrze wanienka z kąpielą dla niemowlaka). Kompres super zbija wysoką gorączkę, bardzo wygodny okład.

Świetny zestaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×