Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kiwi1988ldz

Panel grzewczy na podczerwień, czy ktoś ma?

Polecane posty

Macie może takie cudo w domu, chciała bym się dowiedzieć troszkę o tym urządzeniu. Jak to się przekłada na rachunki i ogrzewanie? Czy jesteście zadowoleni, ktoś mi mówił że np grzejnik pobiera 2000W a taki panel tylko 900W, podobno bardzo szybko się nagrzew i jest w stanie ogrzać nawet duże pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesio z Wrocławia
Po co Ci to? Tłuszcz Cię ochroni przed zimnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesio z Wrocławia nie bądz berzczelny, jeśli nie masz do napisania nic w temacie to lepiej wyjdz i nie marnuj miejsca dla innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytjc
My będziemy w tym roku zakładać na 80metrów to koszt 9 tys trochę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebo9999
Ja zamówiłem na próbę ogrzewanie podczerwienią od firmy, która ofertę prezentuje na stronie www.ogrzej.com.pl . I powiem szczerze, że jestem zadowolony. Faktycznie ciepło i faktycznie pobór kilowatogodzin niski, tak jak pisali, sprawdziłe miernikiem gniazdkowym do poboru energii. Będę zamawiał od nich do całego mieszkania. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcio24232
Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w dużym pomieszczeniu tego typu grzejnik może po prostu nie dać rady, choć to nie jest pewne. Tutaj masz ciekawy artykuł na ten temat: www.monsan.pl/sprawdzone-grzejniki-na-podczerwien-i-inne-rozwiazania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ludwik

te grzejniki są przereklamowane natomiast autentyczne zużycie energii jest trochę mniejsze lecz nie duże nie sprawdzają się jak chce się mieć w pomieszczeniu 21 lub 22 stopnie to zużycie energii jest na poziomie tego jaki model ma na swojej tabliczce informacyjnej podane parametry np podają zużycie 450 wat natomiast na prawdę jest około 800 wat tak można sobie obliczyć faktyczne zużycie energii  względem oczekiwanego rezultatu taki jak w/ temperatura. osobiście mam nowoczesny grzejnik olejowy nie taki jaki sprzedaje brico i inne tego typu sklepu wygląda jak grzejnik aluminiowy taki co sprzedają go własnie w brico  natomiast mam 3 takie o mocy 1500 wat ale te włączają się raz na około 12 do 15 minut po nagrzaniu tj uczymują temperaturę na poziomie 22 stopnie ale rachunek w okresie 2 miesięcy wraz z bojlerem oraz kuchnią indukcyjną i sprzętem który każdy używa to jest już kwota 700 a 800 zł wybór paneli na podczerwień jest nie opłacalny koszty będą wyższe ponieważ te grzejniki nie wydolą dot temperatury w przeciągu około niespełna 4 miesięcy zepsuły się dwa i znowu problem z gwarancją nie polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herskii

W kwestii inwestycji w panele na podczerwień i systemy fotowoltaiczne polecam Infrashop  https://infrashop.eu/. Jako pierwsi zaczęli sprzedawać je w Polsce , z certyfikatami, najlepszych marek.Jest to moim zdaniem inwestycja opłacalna, zwraca się bardzo szybko w darmowym ogrzewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Greń

Ja mam  przekonał mnie kuzyn vinci24.pl nie byłem do końca przekonany ale po pewnym czasie naprawdę stwierdziłem że to naprawdę się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o panele na podczerwień super się u nas sprawdzają panele infrared polskiej marki Oxyly. Estetyczne, super ogrzewają, ekologiczne są , bardzo dobre rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×