Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bo tak mysleee

Jak i z czym podawać domowe pierogi?

Polecane posty

Gość bo tak mysleee

Pierwszy raz w życiu będę robić pierogi z kapustą i grzybami. Mam sprawdzony przepis na ciasto i farsz, ale zastanawiam się co potem. Jecie pierogi takie wyjęte z wody, czy podsmażacie je na patelni dla smaku? Czym polewacie takie pierogi? a może podsmażacie np. cebulkę w to wrzucacie pierogi i smażycie? Nie wiem z czego zrobić dobry tłuszcz do pierogów, wystarczy cebulka i kiełbasa podsmażona na oleju czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy robię sama , czy nie dodaje albo smażoną cebulkę na masle albo szczypiorek/koperek. i ruskie wole odsmażane inne mogą być z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprobuj tak
pierogi odgrzewane na wrzątku czyli "z wody" podane z odrobiną masła - to mój faworyt dla wszystkich pierogów, pycha, można posypać odrobiną siekanego koperku lub zielonej pietruszki pierogi "z wody" okraszone smażoną cebulą (smażysz na czym lubisz, ja smażę na oliwie lub oleju, może być też na maśle ale ponoć to niezdrowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może być trochę slabszy
można smażyć na maśle ale klarowanym polecam :) jeśli ktoś lubi maślany aromat i chrupiąca złocista skórkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smażone są fajne, ale nie zawsze pasują, jeśli chcę odgrzewać i żeby były takie jak od razu po ugotowaniu, a nie chcę, żeby się rozpaciały, podgrzewam na parze. Potem najlepsze z cebulką, ale można też ze szczpypiorkiem i suszoną papryką/suszonymi pomidorami polane masłem, do tego ładnie to wygląda, bo kolorowo. Śmietana też jest dobrym dodatkiem do pierogów, chociaż chyba nie z kapustą i grzybami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoasiaAsia
Podsmażane, z cebulką, masłem... najlepsze :) Albo ze skwarkami jak ktoś lubi, ja nie za bardzo... a jak to zalezy, ja robię np kapusta z grzybami + przyprawy, albo z mięsem albo ruskie ale to raczej nie na święta (tzn u nas, wiem że niektórzy lubią), juz kupilam zapas kapusty na pierogi i bigos :) Ciasto to tylko mąka + woda u mnie (niektórzy dają jajko), tylko wszystko musi być świeżutkie i dobre (np mąka tradycyjna z Szadka :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×