Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fidodido88

podajcie proszę SPRAWDZONY przepis na gulasz

Polecane posty

Gość fidodido88

taki krok po kroku, żeby na 100% wyszedł wolałabym, żeby nie był wieprzowy, ale jak już musi to trudno da sie np. zrobic dobry gulasz wołowo-indyczy? :) chciałabym, żeby sos był gęsty i aromatyczny, a mięso mięciutkie. Trochę warzyw, żeby też tam było. Żeby pasował i do ziemniaków i do polania placka po węgiersku :) Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieso pokroic w kostkę
cebule w kostke podsmażyć, dodać mięso i podsmażać aż się zrumieni. Marchewkę i pietruszkę zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać do męsa i dusić. Można dolać wody trochę. Dodać przyprawy (troszkę kminku mielonego, paprykę ostrą i słodką, pieprz, sól, majeranek, lubczyk) dusić do miękkości mięsa. Można dodać jeszcze czerwoną paprykę pokrojoną w kostkę lub na ostro papryczkę chili. Jak lubisz to zagęścić mąką i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieso pokroic w kostkę
wołowinę można wrzucić szybciej a indyka podsmażyć osobno i dodać jak już wolowina będzie w połowie miękka, nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fidodido88
dziękuję bardzo :) no właśnie staram się nie jeść wieprzowiny i z reguły przeszkadza mi jej zapach- choc moze w gulaszu z przyprawami by zniknął.. A jaki rodzaj mięsa na gulasz? poza tym, że "gulaszowe" takie pokrojone w kawalki? Jakbym chciala kupic kawał wolowiny i sama ją pokroic to jaka część mięsa kupić? Podlewać wodą czy lepiej rosołem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz rosol to lepiej
roslołem o ile nie jest to "rosol" z kostki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
na gulasz najlepsza bedzie wolowina z karku, ew. z udzca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
gulasz z wołowiny trzeba dusić wiele godzin, żeby wołowina za każdym razem była idealna, można go też wstawić do piekarnika, wtedy się nie przypali do wołowiny idealnie pasuje czerwone wino albo piwo, grzyby i inne dodatki, które dadzą intensywny, gulaszowy smak natomiast z indyka gulasz robi się bardzo szybko, wystarczy cebula, podstawowe przyprawy, coś do zagęszczenia i tyle, nie trzeba się specjalnie starać, bo indyk i tak wyjdzie miękki - jeżeli boisz się na początku, to wybierz mięso z udźca, jest tłuste i na pewno wyjdzie miękkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra wolowina musi troche sie podusic zeby byla pyszna, jakas pierwsza, lepsza sklepowa papka wiadomo, ze bedzie sie szybciej dusila ;] ja kupuje mieso w masarnii i jestem zadowolona i zdrowa ;) www.cezan-ubojnia.pl/oferta polecam wszystkim takie rozwiazanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że mozna go też przyrządzić na ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×