Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambaje83

Jakie badania zrobić po trzech poronieniach??

Polecane posty

Jestem zdruzgotana po trzecim poronieniu i jeszcze bardziej rozczarowana służbą zdrowia, która stale mi mówi: "średnio kobieta roni 4-5 razy w życiu więc proszę się nie martwić" do cholery coś musi być nie tak ,jak się poroni trzy razy?? za sugestie w stylu "zbadaj sobie głowę" dziękuję bardzo.. szukam rzeczowych porad na temat specjalistycznych badań od osób które tak jak ja poroniły kilka razy.. chciałabym na najbliższej wizycie zasugerować lekarzowi wykonanie badań i podyskutować z nim na ten temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiezależnyKomentator
hej! Zastanówcie się z lekarzem nad oznaczeniem antykoagulantu toczniowego- występuje w zespole antyfosfolipidowym- Twój przypadek pasuje do opisu.. Tarczycę pewnie masz przebadaną! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym się na Twoim
kariotyp w limfocytach- koniecznie- poczytaj o tym i zmień lekarzy, bo normalny juz po 2 poronieniu wysłałby Cię przynajmniej na część badań i tak, kobietom zdarza się że ronią kilka razy, ale są to zazwyczaj bardzo wczesne ciaże, o których mogą nawet nie wiedzieć ( tzw. biochemiczne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi, ze cie to spotkalo. Zmien jak najszybciej lekarza a nie takiego patalache , ktory gada ci o 4-4 poronieniach. Jakie badania; napisze ci w skrucie -usg -badanie krwi i moczu -cytologia plus wymaz rowniez na chlymydie i urealpasme -badania endokrynologiczne tzn wszystkie hormony w tym wazny jest progesternon w 2 fazie cyklu -tarczyca TSH, FT3 i FT4 Plus ANTYTPO - cytomegalia , toxoplazmoza -krzywa cukrowa -badania kariotypu obojga partnerow - badania nasienia -badania w kierunku wykluczenia zespolu antyfosfolipidowego , krzepnliwosc krwi -mozna zrobic badanie w kierunku boleriozy - Sa lekarze , ktorzy po 3 poronieniach gdy inne czynniki sa w porzadku laparoskopie Pewnie o czyms zapomnialam ale ktos pewnie dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Współczuje Ci bardzo. Mi teraz grozi 2 poronienie wszystko się wyjaśni w przeciągu tyg. Mój lekarz powiedział , że jak tak by się stało to od razu wyśle mnie na BADANIA GENETYCZNE / KARIOTYP . Powiedział również że lekarze zbyt często zwlekają z tego typu badaniem do 4/5 poronień a nie ma takiej potrzeby... a to powinno wszystko wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na obiad warzywa..
Twój lekarz to jeszcze nic, mojej kolezance powiedział ze są poprostu takie pary zle dobrane genetycznie, i że zna przypadek gdzie kobieta poroniła kilka razy, nastepnie zaszła w ciąze z nowym problemem i urodziła dzieci ( 2 zdrowe ciąze)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilou_28
Przepraszam, ale jak można czekać z badaniami do trzeciego poronienia??? Ja sie wzielam za badania po pierwszym bo wiedziałam że drugiego nie przeżyje psychicznie. I też się nasłuchalam od lekarzy że jestem stukniętą nawiedzoną niedoszłą mamuśką. Ale miałam to gdzieś. prolaktyna progesteron kariotyp (mąż też musi dla porównania) przeciwciala przeciwjądrowe i przeciwłożyskowe mutacja leiden mutacja MTHFR antykoagulant toczniowy mąż badanie nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie po jednym nie ma co szaleć, ale trzy to już zaczyna być nawykowe i coś MUSI być nie tak. Przepraszam że pytam, ale roniłaś sama? miałaś ciążę obumarła, puste jajo? Co sie działo? bo to tez ważne czy ciąże się rozwijały, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwszym wg mnie ale to tylko moje zdanie ,warto zrobic podstawowe badania jak cytologie, wymaz, usg , krew, mocz, cytomegalia i toxo plus hormony. Z reszta przy staraniach te podstawowe badania mozna zrobic przez zaczeciem staran. Autorko nie robilas wczesniej badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki ...................
Ambaje nie doszukuj się chorób z kosmosu,czytałam twoje posty na czerwcu 2013, to,że poroniłaś jest ewidentnie Twoja wina i bardziej brakiem odpowiedzialności a to dlatego,że czekałaś z pójściem do lekarza na 7 czy 8 tydzień i jeszcze się martwiłaś czy nie za wcześnie- raczej za późno! Z twoimi przeżyciami powinnaś była trafić do lekarza po zobaczeniu 2 kresek. Przyczyną twoich poronień na pewno jest brak progesteronu przez co zarodek nie zagnieżdża się prawidłowo jak również nie rozwija.Powinnaś od początku ciąży zażywać duphaston.Samym faktem świadczącym o tym jest to,że masz już dziecko!. Jeśli byłaby inna przyczyna nie donosiłabyś żadnej ciąży a tak nie było! Owszem zbadac możesz przeciwciała przeciw toksoplazmozie czy cytomegalii nie zaszkodzi, tsh jest tez przyczyną poronień,. Dziewczyno zadbaj o hormony ! I następna ciąża przez 9 m-cy jest Twoja :) Powodzenia!!!!!!!!! p.s. lekarza też zmień temu do dyplom powinni zabrać,jak podstaw nie zna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×