Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

szczesliwa-mmmama ja nic nie mowilam, dalam zwolnienie i tyle, po za tym pracuje w tym samy miejscu co moja mama tylko na innych stanowiskach i to ona zostala dreczona co i jak :D ja sie wogole nie przejmowalam, jestem w ciazy mam prawo dac zwolnienie wiec dalam, po za tym kierownik sam powiedzial ze lepiej dla mnie jak wroce do pracy dopiero po porodzie bo teraz mam wieksze zarobki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolem o ciazy wiedzac tylko moi rodzice i siostra... po dzisiejszej wyzycie mamy zamaiar powiadomic rodzicow meza babcie znajomych... i tez nie wiem jak za to sie zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY -> ja raczej do pracy po maciezynskim nie bede miala gdzie wracac ... ogolem troche obecnie jest u nas zawirowan w pracy - i u mnie to raczej tel a potem listownie bedzie dostarczone zwolnienie... i wlasnie tego nie wiem jak zrobic... zadzwonic i powiedziec o ciazy i zwolnieniu czy przyjechac i dac zwolenienie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo tak, zobaczylam II kreseczki no to w placz i telefon do siostry, ta przyjechala i wyciagnela mnie do ginekologa, (z mama bylam poklocona) ginekolog potwierdzil ciaze i dal skierowanie do szpitala (z laska wypisala mi L4 na 1 dzien) po wizycie w aucie zadzwonil moj M i w placzu mu powiedzialam ze jestem w ciazy, nastepnie pojechalam do domu rodzinnego zawiesc siostre i dalam mamie L4, nie mowiac ze jestem w ciazy, nastepnego dnia siostra pojechala ze mna do szpitala, wtedy widzialam bijace serduszko i sie poplakalam, siostra az tez sie poplakala jak jej powiedzialam co widzialam na USG, ta powiedziala mamie o cizy, mam do mnie zadzwoinila i chwile pogadalysmy, spytala czy moze mnie odwiedzic, na nastepny dzien mama do mnie przyjechala, wtedy dowiedziala sie druga siostra i babcia, a wiadomo jak to babcia, powiedziala reszcie rodziny, po kilku dniach zadzwonilo sie do drugiej babci z ta nowina i tak to sie roznioslo po calej rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa-mmmama pojechac i dac poprostu zwolnienie :) mi sam kierownik sie pytal kiedy mam zamiar wrocic do pracy i wogole bede chciala, nie ja pierwsza i nie ostatnia ide i bede musiala wrocic, mam tylko nadzieje ze zalapie sie na rok macierzynskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rok macierzynskiego - ma byc dla dzieci urodzonych od wrzesnia 2013 ... a u mnie w pracy - no coz jak bede na zwolnieniu zatrudnia inna osobe i przez ten czas wszystko sie tak pozmienia ze bede musiala znalesc inna prace i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zaraz zaraz doczytalam- "Ustawa wejdzie w życie 1 września i obejmie swoim skutkiem nie tylko osoby, które spodziewają się urodzin dziecka, ale również tych, którzy w tym czasie będą na urlopie macierzyńskim. Obecnie urlop macierzyński trwa od 20 do 37 tygodni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to fajnie byloby sie na to "załapac" ... ale jak ja urodze w czerwcu a uchwala wejdzie we wrzesniu to 4 miesciace juz mina na normalnym 100proc. mazierzyskim... a ja wolalabym ten wariant 80porc przez caly czas niz... 100proc pol roku a potem tylko 60proc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ratunku! Czy Wy też tak macie, że ciągle Wam się "odbija"? Wiecie o co chodzi prawda? Kurcze, bo ja szału zaraz dostanę! Już mam ochotę wziąć wielką butlę pepsi i się tak nachlać porządnie żeby mi się tak raz a porządnie odbiło i mnie nie męczyło... :( a tak to chodzę i co chwila czuję co jadłam przez cały dzień... Wiem, że jestem obrzydliwa ale co ja na to poradzę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie:) Mogę dołączyć?jutro wejdę w 19 tc miałam trochę przejść,ciężko było mi zajść w ciążę ale udało się :) Miałam lekkie plamienia obecnie jestem na luteinie,któraś z was może też bierze? Ale wierzę ,że będzie ok bo strasznie długo czekaliśmy na dziecko:) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kasiu moja imienniczko. pewnie ze mozesz sie dolaczyc tu kazda jest mile widziana. no i gratulacje. 19 tydz to juz maluch boksuje niezle. a plec znasz? wpisz sie do tabelki andziulka ja tez jak bylam na tym etapie co ty to co chwile bekalam i mi sie odbijalo i wcale tego przynajmniej w domu nie powstrzymywalam bo bardzo mi pomagalo. jak masz ochote na cole i czujesz ze ci to pomoze to nie zaluj sobie... od szklanki coli od razu nic sie nie stanie. szczesliwa mama ja tez mialam wiksze mdlosci wieczorem niz rano. rano to bez mdlosci moze z 5 razy poprostu sobie zygnelam i bylo mi dobrze ale jak przychodzil wieczor to myslalm ze umre, bo ani to spac ani sobie jakos pomoc, bardzo meczace... pamietam jak moj przemus mnie jeszcze wtedy urzadzil... pojechal sobie na rybki i przywiozl pol michy plotek a ja musialm je oprawic. co ja przezywalam wtedy. jakby mi ktos walcem po zoladku jezdzil. ja juz wczesniej pisalam o tym uczuciu goraca. bardzo tyo meczace. o tak o tej porze dnia mi najlepiej na dworze i wtedy wychodze na spacer zeby sie ochlodzic, najgorzej stopy pala. zakladam buty bez skarpet wracam do domu sciagama tam stopy az mokre tak spocone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha szczesliwa mam jak chcesz zobaczyc jak jest z ta glukoza to rozpusc sobie 100 gram cukru pudru w szklance wody i wypij... do teraz mi sie to cholerstwo odbija...a wypicie tego po zyganku to tym bardziej wyczyn. tak swoja droga to nie mam pojecia czemu dzis zygalam... ledwo zdazylismy z ronda zjechac dobrze ze bylo gdzie sie tam zatrzymac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie) madra----------Agata-------28----------śląsk- --- ---------10------------? MAMA2013LUTY------Karolina-----22-----podka rpa ckie------28----------CH andziulka88-------Ania---------24----------- łódzkie--------------9------------? szczesliwa-mmmama---------30------------ł ód zkie ------------?--------------? keysy2121------------Kasia------------21------ -mo gilno--------26----------CH izabela1000-------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona------24----- -Ok .Kr aków--15-------------? JagusiaGusia-------Kasia------------25---- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------Ewelina---------28----- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456-----Aneta-------24----Kent , Anglia----mamusia---------DZ Lindis----------Martyna----------24----- --- --- -śl sk------------8--------------? HinskiTurysta------Ewa-----------20---- ---Lubuskie----------17------------? mamaanita-------------Anita-----------22----- ---kuj.-pom-----5-------------? XxPrzyszla_MamaxX.Magdalena...20.....swietokrzyskie.......29......DZ 18Karola18.........Karolina.....18....... ... podlaskie..........28.........DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzilam w 5 chinskich kalendarzach plci i wyszlo mi ze dziewczynka... i co tu teraz myslec. ostatnio mowila ze to chlopiec na 60 proc wiec moze jednak corka? wiecie ze niby w chinach maja one 99 proc skutecznosci i sprawdzono to tez w usa i tam wyszlo 88proc skutecznosci? cos w tym musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------10------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------28---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------?--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------26----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24-----------Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24------------- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20---------------L ubuskie----------18------------? mamaanita--------------Anita--------------22---------------- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietokrzy skie......29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18.........p odlaskie..........28.........DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie) madra----------Agata-------28----------śląsk- --- ---------10------------? MAMA2013LUTY------Karolina-----22-----podka rpa ckie------28----------CH andziulka88-------Ania---------24----------- łódzkie--------------9------------? szczesliwa-mmmama---------30------------ł ód zkie ------------?--------------? keysy2121------------Kasia------------21------ -mo gilno--------26----------CH izabela1000-------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona------24----- -Ok .Kr aków--15-------------? JagusiaGusia-------Kasia------------25---- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------Ewelina---------28----- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456-----Aneta-------24----Kent , Anglia----mamusia---------DZ Lindis----------Martyna----------24----- --- --- -śl sk------------8--------------? HinskiTurysta------Ewa-----------20---- ---Lubuskie----------17------------? mamaanita-------------Anita-----------22----- ---kuj.-pom-----5-------------? XxPrzyszla_MamaxX.Magdalena...20.....swietokrzyskie...... .29......DZ 18Karola18.........Karolina.....18....... ... podlaskie..........28.........DZ kasia8384.........Kasia..........29...........lubuskie..........19.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------10------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------28---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------?--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------26----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24-----------Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24------------- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20---------------L ubuskie----------18------------? mamaanita--------------Anita--------------22---------------- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietokrzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18.........p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29...............lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) Lindis uzbrój się w cierpliwość i zobaczysz, że to tylko stan przejściowy :) Ja też czasem warczę, a jeszcze częściej ryczę jak to mój M. twierdzi "bez powodu" ;) Molly gratulacje! :) Napisz mi o tych swoich objawach na chłopca, bo już zdążyłam zapomnieć :) Hinskiturysta, ja bym chciała rodzić sn :) MAMA, my to chyba się nie załapiemy na ten roczny macierzyński, bo ten 6 mies. skończy nam się gdzieś w połowie lipca jeśli dobrze liczę :( Witaj Kasia8384 :) Anetucha, rozumiem, że toniesz po uszy w pieluchach :D Nic się nie martw, Ty odchowasz, a wtedy my wszystkie będziemy zaczynać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu tak liczylam to tez, zobaczymy jak to bedzie, ponoc 1 ciaza i chlopcy lubia urodzic sie po terminie, jak wyjdzie tak wyjdzie, no zobaczymy..... powiem szczerze ze ja chcialabym ten rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli ale sie uczymy jej reakcji ;) od 2 dni podejrzewamy u niej kolki. kupilam dzis krople a raczej zel ktory podaje sie strzykawka do ust albo z mlekiem w butelce. najpierw chcialam dac jej strzykawką. zel ma lekko mietowy posmak wiec jej mina bezcenna :D najpierw zrobila wiekie oczy a potem zaczela pluc tym zelem :D druga sprawa zsypianie. jazda samochodem zaraz przed spaniem dziala niezawodnie! prosto z samochodu laduje w lozeczku i juz sie nie budzi. drugi sposob to kapiel. jesli nakarmie ja pol h przed kapiela to pojdzie spac i nie obudzi sie przez 5h. jesli zrobie odwrotnie to wypije tylko kilka lykow bo zasypia i wtedy obudzi sie szybciej glodna ;) w kazdym razie stosujac sie do tych 2 zasad mamy wieczor po 22 dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------10------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------28---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------26----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24-----------Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24------------- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20---------------L ubuskie----------18------------? mamaanita--------------Anita--------------22---------------- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietokrzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18.........p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :)) zdaje relacje z wczoraj :))) moje malenstwo ma 23.3 mm :) serduszko bije pięknie, kręci sie cała super... nawet pomachala rączka do mnie hihihi boze jakie superowe uczucie ))) az sie wczoraj poplakalam ze szczescia jak zobaczylam to serduszko to mi cale nerwy puscily !!! a co do zwolenienia - moja pani gin sama zapytala czy chce - na co ja eh teraz zaluje ze dopiero na kolejnej wizycie tj za miesiac... w sumie moge do niej w czw. isc po to zwolenenie ale chyba jednak poczekam do grudnia to jeszcze premie swiateczna w pracy zgarne... moze i pazerne ale ta kasa i tak juz nie dla mnie a dla mojego malego serduszka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o moje mdlosci to pani gin polecila mi picie coli :) a co do bolow brzucha to stwierdzila ze mam bardzo dobrze juz rozszerzona macice i dlatego tak mnie to pobolewalo - ale jak bedzie znowu bardziej bolec to mam do niej przyjsc po luteine ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa widzisz nie bylo co sie martwic. powiem ci ze ja bole brzucha to chyba do 17 tyg czulam i dla mojej pani gin bylo to normalne...ale dla niej wszystko jest normalne. anetucha dokladnie tak jak mowsz musisz sie nauczyc swojego dziecka, wyczuc je, wziac sposobem bo inaczej nie da rady. kolki sa podobno wtedy gdy dziecko podkurcza nozki i sie wygina... ale te ksiazkowe przyklady to tak dla nas jeszcze ciezarnych bo jak juz sie ma zywy okaz przed soba to naprawde jak placze to nic madrego do glowy nie przychodzi. no to u mnie pojawily sie juz pierwsze kropelki siary... dziwne uczucie jak cycek robi sie mokry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, no widzisz, wypracowałaś sobie własne sposoby :) Pisz, pisz, będę testować na swoim jak będzie mnie doprowadzał do białej gorączki ;) Samotna-mmmama, nie pamiętam za bardzo czy wczesniej pisałaś coś na ten temat, ale rozumiem, że bardzo chcesz dziewczynkę ;) MAMA ja też jestem wściekła, bo też chciałam się załapać na ten roczny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×