Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Keysy wszysstkiego naj naj :* Ty starucha? Ja w październiku ćwierćwiecze skończę :D lecę do tego pipologa :D odezwę się niebawem :) miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mi mój dupek nie złożył książeczki ciąży i kazał przyjść z wynikami badań za 4 tygodnie a to juz bedzie 11 tydzień, tylko włąsnie nie chciałam iść już do niego tylko do tego drugiego od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dzisiaj Wam zrobię niespodziankę i jestem wcześniej :P Dziewczyny to nasz mail wspólny : kafeteryjne.mamy@o2.pl piszcie na niego a ja w odpowiedzi wyśle hasło- tak jak pisała andziulka- będzie szybciej :) Keysy Ty już maila dostałaś teraz, sprawdź i daj znać czy doszło :) Wszystkiego Najlepszego :) szczęśliwego porodu i dzieciątka zdrowego :) anetucha właśnie poki co to chodze w swoich rzeczach bo mam lekki brzuś to się mieszcze :) Carolajna - musisz dopilnować,zeby zjawić się u lekarza do 11tc zeby miec becikowe- nic sie nie zmieniło karta ciąży musi być do 11 tc nie wiem jak jest z adnotacją w karcie zdrowia że byłaś. Co do nudności nie doradzę bo miałam tylko z rana z przyczyny pustego żołądka-jak zjadłam minęły.Podobno chrupanie kukurydzianych chrupek pomaga bo żołądek sie zajmuje tym :) Ja karte mialam założoną w 6,5tc :) jak poszłam na NFZ w 9tc to mi idiota nie założył i wyskoczył z tekstem,że może na następnej założy jak wrócę z prenatalnymi :o Yadaeth to co Ty studiujesz to ja miałam na studiach taki przedmiot :) fajne to nawet było - ale nie dla mnie :D. Ja już dawno po i nie wróciłabym na studia za nic w świecie :P za dużo nauki było ;) Fij co do tych wkładek na sprawdzenie czy to płyn czy nie płyn to podobno guzik warte bo wystarczy że twoja wydzielina ma taki sam odczyn co płyn owodniowy i nie dojdziesz do tego co to jest, taniej z tą watą sprawdzić :) no i czy wycieka na leżąco czy na stojąco, ale jak tobie czop odszedł rozwarcie miałaś to ogromne szanse są na wody :) a wtedy biegusie do lekarza żeby nie było małowodzia i infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za info w sprawie tego becikowego, chyba zadzwonię po prostu do przychodni i zapytam go jak to ma byc i czy może mi założyć ta karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra normalnie szok że tak wcześnie ;) o co chodziło z tą watą na ten wyciek bo ja nie pamiętam ;P i dlaczego zależy od pozycji czy stojąca czy leżąca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka bo podobno wody płodowe sączą sie tylko na leżąco tak w szkole rodzenia uczą i pytałam się ciotki położnej bo miałam schize co do tego ;) i potwierdziła i własnie mówiła o tej wacie, juz wcześniej allegrowiczce pisałam ze sie wsadza w gacie i jak na leżąco przemoknie migiem to wody bo upławy to długo zejdzie zanim się zmoczy. Czy wy teraz w ciąży też pocicie sie tylko od pasa w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka to jestem spokojna :) Zmykam na terapie i "szalenstwa" w aptece -wczoraj dostałam wynagrodzenie za noszenie pierworodnego w brzuchu to zamówiłam sobie w aptece preparaty do pielęgnacji ciążowej skóry, niby tylko 3 a 60 zł nie moje:o ale warto , na resztę maili odpowiem wieczorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeszperałam wujka Google :) i ten wyciek można też sprawdzić papierkiem lakmusowym :) aczkolwiek nie wiem jak go tam wsadzić hehe ale to tańszy sposób niż ta wkładka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87----------------Karolina-----------25-------- Gdańsk----------7---------? monikaw29---------------Monika-----------29-------Niemcy ---------------13-----------? mamaanita................Anita............. 23....... kuj-p om-------------15-----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------20----------? (nie)mądra---------------Agata------------ 29--------śl skie------------------21---------Leon agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------- 21---------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa----------------Daria------------- 19---------Gdy nia----------------22---------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22-------wiel kopolskie--------24----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------- 20---------lubu skie--------------28---------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta--------------- 25---------Białystok-------------28-------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20---------święto krzyskie----- 31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------37---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno---------------38----------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------23---------podkarp ackie---------39----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------39---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-------------------DZ He he Widzę, że dziś dzień golenia pipek...:D Ja też bede dziś z nią walczyć bo jutro idę w koncu do lekarza już nie moge sie doczekać:) żeby zobaczyć swojego spaślaczka:) No dziewczyny dzięki za dobre słowa, ale ja po prostu nie mogę się nadziwić, że mam aż taaakii wielki ten brzuch... Marcin też z dnia na dzień coraz większe oczy robi:D Keysy naj naj najlepsiejsze życzenia, łatwego porodu i mnóstwa radości z dzieciaczka:) Moja szafa się pomału wykrusza... Najbardziej przerażające sa zimne dni bo w żadnych jeansach się nie dopinam:P Kupiłam dwie pary legisów ciążowych i rajstop mega grubych o dwa rozmiary za dużych, żeby przetrwac zimę... Na szczęście się zrobiło cieplej i nie zamarzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem sierota z ta tabelka dopiero zauważyłam, że to leci tygodniami ;) A ja sie po prostu dopisałam na koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam za zyczenia, am nadzieje ze te dotyczace porodu sie spaelnia dziewczynki dla mnie to juz za pozno ale czytam mamo to ja i pisza ze mozna zrobic sobie za free usg 4d od marca do pazdziernika ta akcja. wejdzcie sobie moze co niektore sie zalapia bo to w roznych miastach w roznych dniach jest www.szczesliwe.macierzynstwo.pl zaraz wejde na maila no te wody to rzeczywiscie ze jak sie laezy czy siedzi bo jak sie chodzi to niby ze dziecko zatyka czy jakos tak slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swadzim k poznania 2/3 marca rzeszow 16/17 marca czestochowa 6/7 kw lodz 20/21 kw krakow 18 maja sosnowiec 25 maja ruda slaska 26 maja bialystok 8/9 czerwca bydgoszcz 15/16 czerwca wawa 22/23 czerca gdansk 29/30 czerwca rumia 20/21 lipca poznan 3/4 sierp wroclaw 14/15 wrz bielsko biala 21/22 wrz gliwice 28/29 wrz piaseczno 12/13 pazdz sosnowiec 19/20 pazdz plock 26/27 pazdz to w tych terminach mozna na te usg sie zalapac. wiecej musicie szukac na ich stronie. szkoda ze ja sie juz nie zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie by pasował terim ten pierwszy.. Ale do Swadzimina mam okolo 90km... Ciekawe jak Marcin by ta podroz przezył:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekwe tylko jak tam się mozna zapisać... Bo ja w Gdańsku na pewno bym się załapała terminowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wiedzialam, ze nikt mnie nie slucha! :D a potem płacz i zgrzytanie zebow. Yadeath tak, ze swoim dzieckiem jest latwiej. Rok temu w moim 6 tygodniu ciazy bylam odwiedzic kolezanke i jej 2 miesieczne dziecko. myslalam, ze je upuszcze nie umialam trzymac i szybko oddalam. Amela urodzila sie a ja nagle umialam przewijac, karmic, nosic choc dwie pierwsze rzeczy robilam pierwszy raz. keysy wszystkiego najlepszego :) x Wyobrazcie sobie, ze pojechalam dzis do pracy pogadac o powrocie, przeprowadzilam sie wiec teraz mam 20 min samochodem ale autobusem a raczej trzema 1.5h. dojezdzam a go nie bylo! szef wzial sobie dzien wolny bo sie rano zle poczul. on nigdy nie bierze dnia wolnego! co za niefart!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha współczuje, że szefa nie było. Swoja drogą szybko wracasz do pracy. A co do opieki nad dziećmi to robiłam wszystko oprócz karmienia, no chyba, że butelką czy zupkami ;) W mojej rodzinie zawsze dużo dzieci było poza tym mam o 13 lat młodszego brata :) Tylko nie kąpałam takiego maleństwa. Anetucha Ty karmisz piersia Amelke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ;) mialam rozwalone krocze i szli mnie 2 h a potem amele zabrali na 2 dni do special care i juz nie nauczylam jej nigdy. ta pierwsza godzina najwazniejsza po porodzie, zeby nauczyc ssac cyca. chris mowil, ze ssala mu reke gdy mnie szyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×