Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Szoszonowa Ty się nie stresuj ją jeszcze nie mam nic kupionego :p tyle co ubranka mam wyprane i w połowie już wyprasowane :) a tak to to tylko takie.rzeczy które pozyczylam to mam czyli lozeczko,przewijak,stojak pod wanienke i koniec :p czekam na przelew z zusu i wtedy kupię materac,pościel,kocyki pieluchy,kosmetyki,butelki i takie tam co będzie potrzebne :D a jak urodze za wcześnie to Arek z mama moja będą kupować :) damy radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---15--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------18--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------32------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------34---------Leon Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------34----Norbert Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----34--------Maja _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------36-----------Zuza Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------39----------DZ MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 5 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----11 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------10 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------M ogil no----------Eryk-----1 msc 2 tyg 4d Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------1tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---15--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------18--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------32------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------34---------Leon Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------34----Norbert Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----34--------Maja _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------36-----------Zuza Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------39----------DZ MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 5 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----11 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------10 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------M ogil no----------Eryk-----2 msc Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------1tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fj to moze od zelaza eryk na pocz mial takie kolki bo teraz jest juz spokoj ale to moze od tego kopru... no i po karmieniu dostaje 2-3 kropelki boboticu... kurde ciagle wnocy przy karmieniu zasypiam i eryk spi z nami. jak sie nauczy spania z mamusia i tatusiem to bedzie tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w wozku mam materacyk poscielony przescieradelkiem z gumka i pod glowke zlozona pielusia i przykrywam kocykiem. w lozeczku na pocz tez go przykrywalam kocykiem nawet jak byl w rozku a teraz kolderka. nigdzie poduszek nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bardzo chcialam rodzic w wodzie ale tu nie ma takich rarytasow. moze z nastepnym, sie uda :) zartuje. nigdy wiecej porodow. dzieciatko moze byc ale ja rodzic nie bede. choc chyba nie znioslabym znow tego od nowa. ale slyszalam ze niby nawet jak sie w wodzie rodzi to na ost moment wala na fotel. ale to chyba zalezy od szpitala bo na yoy toube widzialam ze babaka normalnie do wody urodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fij moja siora dostala okres po roku jak karmila. lekarka tez mi mowiila ze dostala dopier jak odstawila syna os piersi. a ja pk 7 tyg wiec nie wiem ale to moze od tych tabl tak szybko dostalam. fij mama jak dlugo zamierzacie karmic piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U mnie dzisiaj w końcu ładna pogoda :) Słonko piękne i humor dzisiaj lepszy :) A spodniom ciążowym podziękuję chyba juz na zawsze... brr... masakra ;) Ja ostatnio budzę się w nocy co godzinę, dwie :( Cholera wie czemu obudzę się zerknę na godzinę i idę spać dalej. A wczoraj chyba czułam moją dzidzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij czyli jednak z żelazem coś jest na rzeczy ;) ale w sumie MAMA też brała i bierze i mały kolek nie miał/nie ma, może zależy od dawki i preparatu ? x koper powoduje kolki - świetne odkrycie - ubawiłam się po pachy hahaha, powinni prof. Ożarowskiemu dyplom odebrać z ziołolecznictwa,biedaczek pewnie schizy miał a nie badania przeprowadzał hahaha i przy okazji wycofać całą serie herbatek dla karmiących i dzieciaczków no bo jak świadomie skazywać na kolki maleństwa- jakie to nieludzkie hehe. x szoszo ja też spać nie mogę po nocach - tzn chce mi się spać ale nie mogę zasnąć :o i do tego jakby mnie skręcało i łamało w nogach :o jeszcze Leon dawał czadu bo znowu upatrzył sobie odwracanie :D za długo w jednej pozycji nie wyleży. Bez M radze sobie świetnie :) wszystko mam przygotowane i w sumie jak dla mnie nie musi przylatywać nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy wyręczyłaś mnie pytania odnośnie karmienia :] Ja chciałabym karmić tak około pół roku ... ale wiadomo... plany planami a może wyjść,że karmiła nie będę w ogóle albo ,że się przeciągnie do roku :P Co do porodu to tu się rodzi do końca w wodzie ... Ciągle się zastanawiam...Jutro mam wizytę u położnej więc powinnam się określić :] xxx Carolajna87 jeszcze się przeprosisz ze spodniami ciążowymi jak w sukienki nie będziesz wchodziła :D Ja na początku myślałam sobie: spoko, są sukienki przeciez odcinane pod biustem i szerokie tuniki, kupię rozmiar większą i mogę chodzić :] Yhy ...jasne...może u Moonisiak86, która ma nisko brzuch te sukienki by się sprawdziły, u mnie mimo,że się odcinają pod biustem to są w złym miejscu odcięte więc nie mam wyboru :] Noszę albo leginsy z pasem albo bardzo niskie biodrówki/ jeansy z pasem + obcisły t-shirt tyle,że dłuższy albo rozmiar wiekszy...Tak mi najwygodniej :] A wczoraj w H&M kupiłam sukienkę taką z rozciągliwego materiału, dopasowaną, ciągle w rozmiarze M!!! :D , granatową.. Bo w sobotę idziemy na party :D Będzie na nim też ciążówka, która uwaga... ma termin na ten sam dzień, co ja :D xxx (nie)mądra mam dokładnie to samo z nogami... takie mrowienie wkurzające, ból ale jakby nie ból...nie wiem jak to określić ale muszą nimi ciągle ruszać :D A spać nie mogę bo ciągle się stresuję ... wczoraj w nocy obudziłam A. i mówię :"Ale w niedzielę zobaczymy już to łóżeczko?" a On :"Nawet w piątek...śpij!" :D U mnie Maja też czadu daje, macha tymi przeszczepami malusimi jak oszalała :D To jeszcze ok ale wypinanie się i prężenie jest okrutne! :D Kurde nie dość,że sama jesteś, to jeszcze już przygotowana... a idź, wkurzasz ludzi! :D Tak serio z tym M. ? :P Coś nie tak , czy po prostu tak sobie dobrze radzisz,że nie jest Ci potrzebny ?:P Mieszanki jeszcze nie robiłam bo zapomniałam dzbanuszka kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czysta rozpusta wpieprzylam pączka i pół czekolady :P co do nóg to mnie napierdalają strasznie w nocy to milion razy zmieniam pozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa nie twierdzę, że nie, ale raczej kupię jakieś materiałowe dopasowane, bo te dżinsy są okropne :) A jakieś tuniki chyba też muszę zakupić. A co to za party? Andziulka ja też dzisiaj zjadłam pół czekolady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 od kiedy się przeprowadziliśmy z A. za sąsiadów mamy naszych dobrych znajomych z PL i do nich na weekend przyjeżdżają znajomi z Manchesteru, których poznaliśmy na weselu tych sąsiadów. Dziewczyna też jest w ciazy, tak jak wspomniałam ma termin na ten sam dzień co ja więc myślę,że będzie o czym gadac :) Pewnie jakiś grill, chłopaki się nawalą a my będziemy gadać o ciąży i dzieciach ;) Ja na razie zjadłam kanapeczki z twarożkiem ze szczypiorkiem i rzodkiewką...jaaaami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie mam żadnej koleżanki w ciąży :( Ani nawet jakiejś bliższej już z dzidziusiem. A to zawsze razem raźniej :) No to oby pogoda dopisała i na pewno będzie fajnie :) My też jakiegoś grilla planujemy na weekend. Tylko ja bedę jedyna trzeźwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo no to tez mam tak samo z nogami, muszę ruszać i je wykręcać :P Wózek kupuje ten sam czyli mutsy evo ale czerwony bo jest wystawowy i zamiast 1900 2w1 to za 1600zł mi sprzeda -juuuupi (o ile nikt nie kupi) bo okazało się ze pomimo nowej serii exo to evo cenowo skoczyło i płaciłabym przeszło 2000zł za 2w1-bez sensu , mam póki co fotelik kompatybilny z tym wózkiem a wózek kupie jak tata przyjedzie czyli za 2 tygodnie :) Kochana Ty nie pij tej mieszanki bo ona przecież ma koperek i dzieci nasze kolki będą mieć ;) hehe Tak sobie pomyślałam,że po co się ma zjawić ? na gotowe? jak użerałam się ze składaniem kosza i zdejmowaniem pokrowca na fotelik to go nie było nawet na Skypie żeby powiedzieć co i jak! Jeszcze mi się włącza lampka "zazdrość" musiałabym się dzieckiem z nim dzielić :P x Carolajna Ty się ciesz,że nie masz koleżanki w ciąży !!! Ja mam taką jedną w ciąży o 4 tygodnie młodszej dopóki w ciąży nie byłyśmy to kontakt super od przedszkola po szkołę średnią razem i potem studia a teraz - no jak ja jej nie trawie,aż mnie szlag trafia jak widzę na fb wiadomość od niej !!!Zrobiła się cholernie irytująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---15--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------18--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------32------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------34---------Leon Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------34----Norbert Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----34--------Maja _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------36-----------Zuza Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------39----------DZ MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 5 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----11 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------10 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------M ogil no----------Eryk-----2 msc Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------3tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh to może i masz rację, że lepiej :)) Mi się jakoś nie odmieniło lubienie nikogo :) A w ogóle dziewczyny pytanie mam. Wczoraj zrobiłam sobie spacerek po sklepach i jakieś zakupy spożywcze, raczej ciężkie nie były, ale jak już wracałam do domu to miałam taki mega twardy brzuch i złapała mnie jakby kolka, przyszłam do domku poleżałam i minęło. Zdarzyło Wam sie cos takiego we wczesnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) widzialam ze pisalyscie o poduchach do karmienia ja mam i bardzo sobie chwale, tymbardziej ze mam problemy z kregoslupem, poduszka w znaczym stopniu go odciaza :) Polecam. My juz calkiem przeszlismy na mleko z butelki, mojego mleko jest juz coraz mniej, w sumie jakos nie zaluje ze nie karmie juz piersia. Od poczatku jakos nie zbyt entuzjastycznie do tego podchodzilam :P xxx Anetucha wiem ze Ty chyba jakos jedyna mamusia tutaj Karmilas i karmisz MM. Powiedz mi jakim mlekiem ? i powiedz mi jak czesto na poczatku karmilas? a karmilas na zadanie czy trzymalas sie okreslonej pory? Mi polozna kazala karmic co 3h w dzien i miedzy karmieniami podawac herbatke. A Ty odpajalas Mala? xxx My bylismy wczoraj u okulisty, bo Piotrkowi oczko ropieje nadal, powiem wam MASAKRA, nigdy wiecej najpiew chyba ze sto razy mu oko zakrapiala a pozniej polozyla go na takim przewijaku i mowi do mnie ze mam go trzymac za raczki i glowe :/ baba malego znieczulila i wsadzila mu do oka takie cos co rozchylilo mu powieki, myslalam ze mu oko wypadnie!!! Strasznie plakal a ja razem z nim, masakra :( Za 5tyg znowu mam isc ale ja nie pojde niech idzie moj P. bo caly dzien przezywalam. xxx Odkad przeszlismy na mm to maly bardzo spokojny, w nocy wstaje tylko ok 2 a pozniej ok 5. wiec w miare mozna sie wyspac :). xxx Co do kopru ja jak pierwszy raz malemu dalam to tez mi sie wydawalo ze zle sie po nim czul, bo widzialam ze nie moze sobie baczka puscic. Ale teraz jest ok. A i w szpitalu gdzie rodzila moja siostram, polozne zakazywaly pic kopru nawet mama, bo mowily wlasnie ze wywoluje on bole brzuszka. Wiec nie wiem co kraj to obyczaj bo moja polozna kazala mi podawac malemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Trochę mnie tu nie było bo w weekend nauki przedmałżeńskie, później wyjazd do teściów i tak w kółko.Aż się za wami stęskniłam :) Od początku tygodnia nie mam siły na nic za bardzo, bo kręci mi się w głowie i w ogóle jakoś nie fajnie się czuję ;/ Poza tym z G mamy niewielkie zgrzyty, że tak powiem ;/ W przyszłym tygodniu wyprowadzam się z powrotem na wieś, bo Warszawa wychodzi już nam wszystkim bokiem. Więc od jutra biorę się za składanie gratów :D Miłego dnia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinski miło Cię widzieć :) MoniaZbrzuszkiem Ciebie też :) Straszne to badanie Piotrusia, aż się serce ściska :( A powiedziała przynajmniej co mu jest? A dlaczego zupełnie przestałaś go karmić? Nie miałaś pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra no niefajnie,że sama jesteś z tym wszystkim :/ Ja się wkurzam na A. jak nie chce ze mną Porodówki albo Położnych oglądać bo 'z tego wynika,że go nic nie interesuje' :D A potem się pukam w łeb :D :] No ale u Was chyba taka była decyzja ?Że Ty w PL a On w UK ? Szkoda,że nie widzi na bieżąco i nie czuje rosnącego brzuszka :( Mi by chyba cholernie przykro było...także silna dziewucha jesteś :P :] Z tymi naszymi nogami to chyba coś nie tak z krążeniem... tak mi się wydaje ... Ja mam tak tylko w nocy i ani żele chłodzące ani poduszka pod nogi nie pomaga ... Zaryzykuję z tym koperkiem :P Co do kolezanek w ciązy to z tą będzie spotkanie pierwszy raz ... tak to na fb piszemy i jest kontakt zdrowy bo żadna siebie nie poucza, nic nie sugeruje, dzielimy się tylko tym jak się czujemy, co mamy, czego nie, co chcemy kupić ale żadna nie mówi: nie kupuj tego, kup to albo : a po co Ci to? :] Narzekamy też na facetów i razem siejemy panikę, także naprawdę fajny kontakt ale mam też koleżankę, która jest w ciąży starszej ode mnie o jakieś 2-3 tyg. i też siada mi na nerwa ciągłymi pouczeniami : jak ja mogę pracować w ciąży do 8 miesiąca? Dlaczego nie mam jeszcze wózka ? Dlaczego tylko swoją torbę spakowałam dopiero (...) Aaaaa! :D xxx Carolajna87 ja na początku z tą trzeźwością miałam problem :] W sensie,że źle się czułam w pijanym towarzystwie i unikałam a teraz mi to wisi i cudownie się czuję rano a A. ma kaca :D Mi zawsze brzuch twardnieje i pobolewa jak przeholuję z chodzeniem, dźwiganiem itd. Normalne...Uważaj na siebie :] xxx Hinski!!! Cześć mamuśka :* :) Buziaki dla Piotrusia :) xxx MoniaZbrzuszkiem o co się drzecie z chłopem ?:) O nie... z Wawy na wieś :P ? Nie przeżyłabym:D xxx Nałożyłam długą spódnicę, sandałki i śmigam na miasto....cuuudowne słońce i 18*C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 pokarm lecial mi az po kolanach ale widocznie byle jaki bo Piotrus zjadal z 2 piersi zasypial i za 15min plakal i znowu jadl, przez 3 dni nie moglam nic zrobic bo byl uwieszony na cycku juz myslalam ze chory jest wtedy kupilismy mleko dalam mu i wkoncu zaczął normalnie funkcjonowac bo tak to byl horror. Probowalam mu jeszcze dac piers ale niechcia lwogole lapac, a jak odciaglam i zjadl 90ml to po 10 min byl ryk, wiec to nie ma sensu:). xxx Szoszonowa mnie tez tak nogi pod koniec krecily ze spac nie moglam myslalam ze padne,masakra. Nic nie pomagalo niestety. Fajna dzis pogoda idziemy pozniej z Tatuskiem na spacerek :) xxx zaraz wrzuce foty na email i nadrobie wasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może wczoraj przecholowałam z łażeniem po prostu, bedę uważać :) Hinskiturysta czekamy na fotki :) Z Twojej opowieści wynika, że Twój pokarm był za mało treściwy dla Piotrusia, tak podobno czasem jest. Najważniejsze, że teraz oboje jesteście zadowoleni. A jak tam tatuś się spisuje? Pomaga Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hinski to co udrazniala mu kanaliki lzowe czy tylko tak badala? ja bym tego nie zniosla. juz na szczepieniach wylam a gdzie jakby eryczkowi oko na wierzch wylazilo. maskara. takiemu maluszkowi taka krzywda. ale wkurzaja mnie te wszytskie paranoje 21 wieku. pincdziesiat lat dzieciom sie koper dawalo a teraz cos ludziom nie pasi. kiedys dzieci szczepili jak szlo i nikt by nie pomyslal by nie szczepic a dzis sa takie co szczepic nie chca. albo czy slyszalyscie 15 lat temu o bioderkach? gdzie tam. i jakos ludzie chodza. a dzis kazdy bez wyjatku na bioderka. ja jestem tradycjonalistka i nie toleruje zadnych cudow udziwnien. carolajna ja nie mam zadnych kolezanek oprocz was :))))) i jakos zyje i niespecjalnie zaluje. tu tez laza takie z dziecmi ale z nimi nie gadam bo raz jak uslyszalam przy placu zabaw ,,kurwa zlaz z tej hustawki, bo sobie leb rozjebiesz) to podziekowalam paniom z adalszy udzial w programie. synus moj zasnal sobie przy chopinie:)))))))) lezal pol godz sam w lozeczku i sluchal bez ani jednego mialkniecia i w koncu zasnal. jednak kojarzy co mamausia w ciazy sluchala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajna ja tez mialam takie wzdecia na pocz. bol jak cholera i przechodzilo po puszczeniu baczusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra moze to glupie ale ja sobie czasem tak marze zebysmy byli sami z erykiem... zebym mogla go wychowywac tylko po swojemu. kochac i przytulac na okraglo...,. ale skund by kasa byla :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o andziulka ja tez na koncowce jak zobaczylam paczka (jescze tego z biedronki) to sie cala trzeslam i musialam go miec a nawet czasem i 3, 4 ,5...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×