Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

szoszonowa tez ma niezly brzuchol, ladny kolor scian a buciki uzyjesz pewnie raz, zobaczysz, ze wyglada jak w 7 milowych butach i zwatpisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza nie szczepilam Ksawcia bo ma katarek idziemy 8 maja, i Ksawcio troche malo wazy bo 5350g, lekarka powiedziala wlasnie ze malo przybral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha Piotruś się wcześnie urodził :] A butów nie kupiliśmy aby w celach funkcjonalności tylko,że było słodkie...nawet jak je raz założe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jestem ale chyba nie dam rady nadrobić tylu stron :O XXX Carolajna, kupuj kupuj te podpaski hurtem, bo naprawdę dużo ich zużyjesz. Po porodzie będziesz je wymieniać co godzinę a ja ich używałam do końca połogu czyli 6 tygodni :) Zalecają jak najwięcej wietrzyć krocze więc uważajcie na zwykłe podpaski, bo nie przepuszczają powietrza XXX Allegrowiczka, gratulacje!!! :) Jak się ogarniesz to pisz co i jak :) XXX MAMA, huraaaa!!! Jak poparcie Tuskowi spadło to i kasa się znalazła :D Też się cieszę niesamowicie :D XXX Szoszo, a w UK nie podłączają do KTG w czasie porodu? Wydaje mi się, że w wannie może być fajnie, bo mi pomógł gorący prysznic na bóle krzyżowe :) Szoszo, ja ciuchy układałam jak Keysy, rozmiarowo i tematycznie :) XXX Niemądra, Alan gdzieś do 7-8 tyg. robił co chwilę kupę, była w każdej pieluszce. A teraz 1-2 razy na dobę ale porządnie, że jak bezpośrednio po pieluchy nie zmienię to pójdzie bokami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e mama ja bezrobotna wiec macierzynski to nie mam od czego brac ale ciesze sie ze posiedzicie z maluchami. allegrowiczka gratulacje. czekamy na opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 ale super Ci się udało z tym filmikiem!!! Moja podobnie się wierci, szczególnie jak ciemno jest, pod kołdrą... a jak odkryję kołdrę, czy koszulkę, zapalę światło nagle cisza... Wredne to małe :] xxx To jak to teraz z tym macierzyńskim macie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz podobno wszystkie mamy z 2013 roku mają możliwość skorzystania z rocznego urlopu macierzyńskiego :) a do tej pory było tak że tylko te co urodziły po 17 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo, no i dobrze, bo pościel to narazie zbędny wydatek. Ja do łóżeczka mam 2 komplety, jeden leżyzłożony w szafie, a drugi w nogach łóżeczka ;) Dobrze, że na tej imprezie nie będziesz musiała patrzyć tylko na zapijaczone mordy, bo nie ma nic gorszego jak bycie jedyną trzeźwą osobą w towarzystwie. No chyba że rano :D Aaa, teraz doczytałam, że Ci to wisi ;) XXX Keysy, bardzo możliwe z tym żelazem... Mogli tylko z łaski swojej dać jakieś cynki na ten temat w szpitalu :O Po żelazie mogą być u dziecka ciemne kupy. To mi od razu przypomniało moją teściową, która robiła przegląd zurzytych pieluch co każdą napełnioną torbę i gadała, że coś złego dzieje się dziecku, bo kupy są ciemne. Co za kretyn ogląda wczorajsze kupy! Przecież wiadomo, że to się utlenia i trzeba sprawdzać na bieżąco :O XXX Hinski, współczuję przejść z tym oczkiem :( Mojemu też ropiało jakieś 3 tyg temu i lekarz kazał zakraplać Sulfacetamid. Na szczęście pomógł. XXX Dziewczyny, ja nie wiem co z tym koprem, ale i moja kolezanka ostatnio opowiadała, że jej mała sadziła po nim mnóstwo bąków, ale kupy nie mogła zrobić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo, czyli jesteś raz w wannie raz poza tak? Myślałam, że jak już wleziesz to nie wyjdziesz do końca :D Nie wiem czy to Ty mnie pytałaś o wypadanie włosów po porodzie...? Nie wypadają mi jakoś specjalnie i nawet ucieszyłam się tym faktem, ale ostatnio gdzieś wyczytałam, że zaczynają wypadać dopiero po kilku miesiącach :( No i nie wiem czy karmienie ma na to jakiś wpływ czy nie... :O Gratuluję wózka :D Ćwicz jeżdżenie, bo ja jak ten debil nie ominęłam na początku żadnej futryny w domu :D Oczywiście z pustym wózkiem! Żeby nie było ;) XXX Anetucha, Amela chce być blisko mamusi :) XXX Dziewczyny, wracając do tego macierzyńskiego, jak to jest z kasą? Przez pierwsze pół roku 100% a potem 80%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna, włoski super :) Ja już tak dawno nie byłam u fryzjera, że jak wczoraj zadzwoniłam żeby umówić się do mojej fryzjerki to dowiedziałam się, że ona już tam daaawno nie pracuje ;) XXX Moniaaa, znam ten ból. Jak się wprowadzaliśmy rok temu to też nie mieliśmy kuchni. Boszszszszz, jak mnie wkurzało kursowanie z talerzami do łazienki :O Jesteś taka szczuplutka, tylko brzuchol wielki, aż zazdroszczę :) XXX Szoszo, buciki przesłodkie, warte kupienia nawet gdyby miałyby być założone tylko raz :) Brzusio super, prawie jak ta różowa piłka :) Jak patrzę na ten Twój kolor ścian, to normalnie jak bym była u Alanka w pokoju :) XXX Andziulka, popatrzyłam na te Twoje fotki i zeźliłam się, że nie uwieczniłam pierwszego prasowania tych mikrociuszków :O Brzuszek rośnie :D XXX MAMA, ksawcio boski, szczególnie z tym bąbelkiem :D XXX Niemądra, kto to napisał, że wyglądasz jak w 1-szym trymestrze??? Urósł Ci ten brzuchol niesamowicie! :) XXX Hinski, Piotruś przesłodki! :) Mała kruszynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz do wyboru jak teraz masz 100% przez pol roku to pozniej 60%, alebo wybierasz odrazu caly rok 80%, kobiety ktore juz sa na macierzynskim maja 100% wiec nie ma wyboru i jesli chca isc na rok to drugie pol maja placone 60%, ja wybieram sie na ten macierzynski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, no to super udało Wam się z tym macierzyńskim :] W UK tak fajnie nie jest:P xxx Fijiji.... nie, nie...z tym KTG to jest tak,że jeśli wybierasz sobie basen to w ogóle nie masz podpinanego... nie dostajesz też ani zastrzyku ani epiduralu .... dlatego się waham...choć ponoc łatwiej i przyjemniej:] Co do imprez to często na nich nie bywam... właściwie chodzimy tylko do znajomych, gdzie mój pije z mężem kolezanki a ja rozmawiam z Jego żoną, która też sobie drinkuje ale wiadomo... delikatniej :P No i mają małe dziecko:] Pewnie takiej wielkiej biby gdzie wszyscy uwaleni wódą a ja sama trzeźwa bym nie zniosła :P I tak, to ja pytałam o wypadanie włosow po porodzie i też ostatnio gdzieś słyszałam,że dopiero lecę po 3-4mies. od porodu ... ale potem ,po ok roku wszystko wraca do normy(chyba na TVN style w 'O matko!' mówili:D). Wypróbowałam ten bronzer Chanel z podkładem Revlon Colorstay i całkiem inaczej :] Więc chyba on się gryzie na mojej skórze z Parure Extreme :/ A Claerins Beauty Balm nakładam na krem też na noc i rano naprawdę inna buzia, taka jasna, bez zaczerwienień :] Wózek stoi w kuchni, zaraz idę ćwiczyć składanie i jeżdżenie :D Pościeli nie kupuję tylko wyposażę się w dodatkowe kocyki :] xxx Dziś od 15:30 na TVN style do 23:00 bodajże trąbią w każdym z programów o porodzie :) Jutro to samo od 13:00 :D Chyba włączę nagrywanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Maly coraz lepiej sypia :) Wkoncu daje sie wyspac:) Kapiel jak byla jednym wielkim placzem tak dalej jest w sumie przebierac tez sie nie lubi :P Mały brudasek. xxx Szoszonowa wiesz jaka bylam wsciekla, myslam ze mu glowe ukrece pozniej byl tydzien czasu placz, a teraz nie zmienilabym nic i bardzo sie ciesze z naszego Maluszka :D xxx Allegrowiczka1987 gratuluje wkoncu sie doczekalas :D, a pamietam jak pisalam ze to Ty pierwsza urodzisz, jednak nie mialam racji :P. xxx co do tych podkladow(wielkich podpach) ja mialam z bella do szpitala wzielam 1 paczke bo mowie dowioza mi, ale w sumie uzywalam tych szpitalnych caly czas bo o dziwo byly mniejsze tzn takie węższe. W domu zostaly mi 3 paczki nie wiem po co kupywalam wogole :P po 4 dniach uzywalam wielkich alweys na noc i tez byly za wielkie i kupilam te takie rumiankowe natturella chyba nie pamietam nazwy, a od kiedy jestem w domu to wkladki, a od wczoraj juz nie krwawie wcale. xxx anetucha123456 Piotrus malutki w tamtym tyg wazyl tylko 2690. Piersia juz nie karmie, pracujesz wiec wiem ze nie masz czasu a zadawalam Ci pytanie odnosnie karmienia butla, zaraz znajde i ponowie :). xxx Fijfijfijuu co do oczka to my juz mamy 3 antybiotyk i nic, wczoraj gadalam z aptekarka i jej corka tez tak mialam i jak miala 6 mc to robili jej zabieg polegajacy na odblokowaniu kanalika, usypiaja dziecko krotka narkoza taka na 10 min (na Twoje zyczenie, bo normalnie nie) i wsadzaja w oko sonde i odblokowuja kanalik, masakra :O. xxx Ja malemu dawalam koper i zrezygnowalam bo ciagle robil po nim kupe i pierdzial masakra. Potrafil zrobic 3 kupy w ciagu godziny, od 2 dni nie daje i dzis widze ze juz wszystko wrocilo do normy. Teraz go dopaja woda dla nimowlat, paranoja 7zl za lir. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha Ponawiam pytanie :) wiem ze Ty chyba jakos jedyna mamusia tutaj Karmilas i karmisz MM. Powiedz mi jakim mlekiem ? i powiedz mi jak czesto na poczatku karmilas? a karmilas na zadanie czy trzymalas sie okreslonej pory? Mi polozna kazala karmic co 3h w dzien i miedzy karmieniami podawac herbatke. A Ty odpajalas Mala? Ja podawalam herbatke koperkowa ale maly zle ja tolerowal, teraz podaje wode dla niemowlat/noworodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta ... mały sobie hasał po Twoim brzuchu przez kilka miesięcy całkiem na golasa, a teraz każą mu się ubierać w jakieś krępujące ruchy ciuszki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hinski turysta sorry, rzeczywiscie rzadko kiedy mam czas, zeby do was zajrzec. dzis ide sie nawalic jak autobus do kolezanki na noc bez Ameli !!! D hu hu!!! karmie Aptamilem. pewnie go w PL nie znajdziesz, chyba, ze tez tutaj jestes ;) na poczatku na zawolanie az do 5 tego miesiaca chyba ;] w sumie nadal dostaje kiedy chce, ale nie szybciej jak 2.5h. na pudle masz napisane: ile tyg ma dziecko- ile wody- ile mleka- ile razy dziennie ;) takze tego sie trzymalam. moze o tydzien wczesniej dostawala wieksze porcje. jak chcesz to ci przepisze instrukcje z pudla, albo zrobie zdj ;) miarke masz w srodku w kazdym opakowaniu nie dopijalam malej. herbatke uzywalam raz dziennie na kolki bo byla rumiankowa. teraz musze ja dopijac a ona pic nie chce!!! ;] jesli bedzie mial zaparcia albo kolki to kup koper wloski w saszetkach jak herbata. zaparz kubek rano i do kazdego mleka wlewaj dwie stolowe lyzki ;) pomaga to chyba tyle ;) dopiero zajarzylam, ze ty juz masz dziecko i pewnie karmisz mlekiem modyfikowanym i widzialas instrukcje na pudle haha sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze dwa miesiace wal polozna i dawaj mu kiedy chce mniejsze ilosci. Amela miala przepukline pepkowa bo ja w szpitalu maltretowali, dawali jej 50 ml co 4 h i ni chuja wiecej. darla sie jak poparzona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo wiesz jakie właściwości ma koper włoski? Nie uważasz,że lepiej żeby dziecko puszczało bąki i robiło kupki zamiast kisiło w jelitkach i cholernie cierpiało przez ból ? Chce poznać Twoją opinie w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra nie mam pojęcia właśnie jakie ma. Od zawsze wiedziałam,że się podaje herbatki z koperkiem dzieciom albo pije się samej jak się karmi... Sugeruję się tylko tym, co piszą tutaj doświadczone, bo z dzieckiem dziewczyny ... Mojej opinii w tym temacie teraz nie poznasz , bo jeśli miałabym ją wyrazić, to popartą doświadczeniem a nie czytaniem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo i pamietaj że to my pijemy koper włoski który będzie w mleku a nie podajemy go bezpośrednio dziecku i wole nie wiedzieć w jakiej dawce był podawany i przede wszystkim jaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo jak się boisz to nie pij tym bardziej jak nie znasz właściwości bo to bez sensu :) A jak się boisz bąków u dziecka to już w ogóle bo będzie je robić i to w duuuużych ilościach bo takie zadanie ma koper. Każdy ma swój rozum i niech robi to co on podpowiada byleby nie szkodzić :) btw. napisze Ci maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się bąków nie boję :D Bąki u Majki wskazane ;) Kupy też :D Byle by brzusio nie bolał :] Ok to czekam na maila w takim razie ;) Zasugerowałam się tym, co pisała Fiji i Keysy i ktoś jeszcze... Nie znam się na takich rzeczach ;) Dla mnie dziecko, kupy,koper, wózki i pampersy to same nowości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialabym doczytac dlaczego jest wojna o koper ale ja bylam zadowolona. nie bylo po nim ekspresowej kupy, ale jesli dawalam do kazdego mleka dwie lyzki stolowe to nie bylo problemow ani z bąkami ani z kupa. jesli ktos juz zatoruje sobie dziecko to cudow nie ma. koper jest zeby regulowal prace jelit a nie odtykał ;D do odtykania polecam kreta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×