Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Maura a nie masz żadnego znajomego z autem? Mogłabyś chociaż zadzwonić do GP i zapisać się... nie musisz od razu jechać. Numer na pewno jest w internecie. No nic... Nie mój cyrk, nie moje małpy ... Jak dla mnie możesz czekać i do 40tc ;] Chciałam Ci tylko pomóc radami bo wiem jak jest za granicą.... xxx Zaraz lookne na wasze fotki i wrzucę moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ! Wysłałam kolejne zdjęcia (tym razem lepsze) :) I stwierdzam fakt - trzeba wyjąć kolca z pępka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo bardzo dziękuję za porady i oczywiście cieszę się z Twojego zaangażowania w pomoc ;* Chcę żeby wszystko odbywało się jak należy, i to jeszcze jak bardzo chcę. Dzisiaj i tak się nigdzie nie dodzwonię do GP, ale znajdę nr tele do najbliższego i w pon rano będę dzwonić. Ta francowata Monika nie odbiera przez cały dzień pisze tylko sms'y że "z początkiem tygodnia będę miała wyznaczoną wizytę" wściekłam się i napisałam jej, że ma się sprężać z załatwianiem położnej, bo czas mnie goni o czym doskonale wie. Napisała tylko gdzie będę jeździć, nic poza tym. Jak w pon nie da znać kiedy mam pierwszą wizytę to informuje biuro, że mają dać mi kierowce i ma mnie zawieźć do GP (tego, do którego się zapiszę) a od niego wezmę skierowanie na usg połówkowe i zadzwonię do jakiejś najbliższej mojemu zamieszkaniu położnej. Tylko wtedy będę musiała opuścić kilka dni w pracy i będą musieli mi dać wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wmiara-w-marzenia malusi brzuszek ale zaokrągla się powoli:) xxx Maura u Ciebie już widać i racja, wyciągaj kolczyk jak nie chcesz mieć potem wielkiej rozciągniętej dziury:] xxx Fotki moje też poszły już :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj nie dopisałam.. Szoszo co do znajomego z autem, owszem mam, ale wszyscy pracują od pon do pt, a nawet do soboty i nie wezmą specjalnie wolnego w pracy żeby mnie gdzieś zawieźć. xx Kosz do spania i lampka nocna cudowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura GP w soboty też działa :) Ale skoro taka sytuacja to poczekaj do pon. Co do wolnego w pracy w prawie angielskim jest,że pracodawca ma obowiązek daj Ci wolne na wszystkie wizyty u położnej, lekcje rodzenia itd. U mnie było tak,że zwalniałam się godzinę przed wizytą a płacili mi za te godziny co byłam w pracy +2h te, co byłam u lekarza/położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo trzeba wyciągnąć trzeba, zwlekałam bo to już drugi raz ale cóż wolę wyciągnąć i kiedyś ponownie zrobić o ile brzuch będzie ładny po ciąży. Świetnie wyglądasz :) Widzę, że żadnych problemów z rozstępami nie masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w pracy mówią, że albo cały dzień wolny, albo wcale. Antyspołeczne środowisko na tej chłodni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MauraFrog 93 jakiej tabelki? i gdzie ją znajdę?:) Ja jestem w 22 tygodniu, ale wagi nadal nie nabieram, brzuszka mi prawie nie widać, tylko w przylegających koszulkach. Urosły mi piersi, troche biodra, a tak po za tym to nic. Za cały okres 5 miesięcy jak na razie miałam 3 dni mdłości. Ostatnio co prawdę męczą mnei nocne skurcze mięśni nóg. a tak po za tym, po mnie nie widać, że jestem w ciąży. U mnie nie jest to ciąza planowana, więc do mnie jak by jeszcze nie dotarło, że będę mamą, nie czuje jakiś szczególnych uczuć w związku z tym, ale wierzę, że jak juz zacznie kopać, albo po porodzie, to się zmieni, bo ogolnie to kocham dzieci:) Młoda jestem, za dużo problemów pojawiło sie w związku z ciązą, więc męczy mnie niepewność czy poradzimy sobie z Ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle Maura gdzie pracujesz, na jakich zasadach ? Legalnie? Masz payslipy? Jak długo pracujesz w UK ? Przysługuje Ci macierzyńskie? xxx Uciekamy zjeść coś do miasta z A. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś byliśmy w Mc Donaldzie na jedzonku :p Szoszo torba dla małego spakowana pisze Ci co wrzucilam :) Body z krótkim rekawem 2szt Body z długim rekawem 2szt Spiochy 2szt Kaftaniki 2szt Spodenki 1szt Skarpetki 2szt Czapeczka 2szt Pieluchy tetrowe i flanelowe po 2szt Pampersy Chusteczki nawlizane Krem do pupy Waciki i gaziki Smoczek Rożek Chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torba dla mnie: Dwa ręczniki kapielowe Jeden mniejszy ręcznik Dwie koszule rozpinane Jedną zwykła i jedną stara do porodu żeby mozna bylo ja wyrzucic Klapki pod prysznic Łapcie Szlafrok Podklady na łóżko Mega podpaski Wkładki laktacyjne Stanik do karmienia Majtki Skrapetki Sztućce Kubek Poduszka mała bo nie usne bez niej w szpitalu :p Później jeszcze jak już będę jechała to kosmetyki,ladowarke,ciuchy na wyjscie i to by było na tyle :) w razie problemów z pekajacymi sutkami to misiek coś kupi i w razie potrzeby laktatora to tez kupi narazie nie kupuje tego bo nie wiem czy bedzie potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alegrowiczka strasznie wspolczuje my tez ostatnio bylismy na ip, ale byl pediatra i to calkiem wporzadku. (maly po szczepieniu dostal temp.) xxx Fijj, my skierowanie na usg dostalismy przy wypisie, poniewaz Piotrus jest wczesniakiem. Usg robila nasza Neonatolog i kazala przyjsc znowu za miesiac bo moze sie jeszcze wyrowna. Pytalam sie co to wogole znaczy a ona ze narazie nic nie bedzie komentowac bo dopiero na nast usg bedzie wiadomo czy cos sie dzieje czy poprostu ta asymetria byla przez to ze jest wczesniakiem. A Twojemu Malemu robili usg przez to ze ma to napiecie miesniowe tak? i to moze z tego wynikac? moze pisalas ale cholerka nie pamietam, sorki. A i jak duza ma ta asymetrie? Moj ma jeszcze jakas torbiel komory przezroczystej :/ wogole nie wiem co to znaczy. U nas roznica miedzy lewa a prawa jest 2mm. A co wiesz na ten temat? mowil Ci cos lekarz? albo szukalas w necie? bo ja nic nie znalazlam :O xxx Wiecie dziewczyny, ja czasem tez mam dosc szczegolnie jak maly wyje a jest przebrany, nakarmiony, wysrany i wyspany i nie wiem o co mu chodzi, pewnie o to ze mamgo nosic a nie bardzo moge bo mam problemy z kregoslupem a po tym znieczuleniu jeszcze sie pogorszylo :/ i malego moge nosic gora 5min:O bo pozniej poprostu umieram i tak mnie ciagle łupie... xxx A pochwale sie wam :) Moj Potr wazy 4090g :D w 2tyg przytyl 700g :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinski no to Piotruś rośnie jak na drożdżach :D co do naszych porodów to spokojnie ja jeszcze trochę :) chociaż dziś moja mam to stwierdziła że jeszcze max tydzień i się rozssypie :p mówię jej że jeszcze za wcześnie a dodatkowo Arek ma fuche w przyszłym tyg i całe dnie go nie bedzie także jeszcze trochę mam nadzieje :D z tymi asymetriami i usg mnie przerazacie normalnie... Na pewno wszystko oj będzie u Ciebie i Fijfij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ Wiuola--------------------Wioleta--------20-------------- -Wrocław------------4--------------? wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........13..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------16---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------18--------------? MauraFrog93------------Żaneta --------- 20 ----------Holandia ---------- 20 ----------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------22--------------Ewa andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------35------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----37--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------37----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------38-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3.5 miecha Fijfijfijuu----------------Ewelina---------29--------- mazowieckie-------Alan-------3 mies. Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----2msc i 2 tyg Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------6tyg Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa i się muszę pochwalić :D dostałam dzisiaj bukiet kwiatów od miska :) i bukiecik konwalijek od taty :) normalnie mnie rozpieszczaja :D Kurcze przed chwilą skapnelam się że jutro zielone swiatki i sklepy zamknięte trzeba jechać na zakupy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :) Udalo nam sie dzis dostac DO SZPITALA z Amelka... Mala po napisaniu porannego postu dostala ataku placzu i nie pomagaly masaze, lezenie na brzuchu, zginanie nog, smoczek, picie, jedzenie. spiewanie, hustanie NO NIC! Akurat sama bylam w domu z najmlodsza siostra i kazalam jej szybko dzownic do rodzicow kiedy wroca bo nie dawalam sobie z nia rady a ze rodzice mieli wrocic do 1,5 godziny to zadzwonili do ciotki z dolu i ta przyleciala odrazu zeby uspokoic mala noi Amela dala jej szkole zycia bo plakala az do przyjazdu rodzicow :P Postanowilam zadzownic do swojej lekarki zeby przyszla na wizyte domowa juz nawet mowilam ze zaplace nawet kazda sume byleby ktos jej pomog ale moja lekarka powiedziala ze nieda rady wiec chcialam zadzwonic do lekarza ktory mnie leczyl jako dziecko ale mial wylaczony telefon. Wkurzylam sie ubralam mala i pojechalismy do szpita... Nie uwierzycie - dzis inna zmiana i nawet SKIEROWANIE NIE BYLO POTRZEBNE! Zarejestrowalam mala i odrazu nas przyjeli. Brzuch miekki, gazy oddaje normalnie. Gardelko czyste, uszy wporzadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka stwierdzila ze jesli dziecko tak strasznie placzew to sa tylko cztery powody takich napadow: - kolka - uszy - gardlo - zapalenie ukladu moczokowego Dwa pierwszy wykluczyla po badaniu ale dla swietego spokoju kazala zrobic badanie moczu i tuwyniki wyszly dobre ale jedno co zauwazylam i utrzymuje sie do teraz to to ze mala PLACZE PRZY SIKANIU! Poszlam z Amelka na podpiecie woreczka do badaniu moczu i zanim go podpiela pielegniarka to mala zdazyla sie zesikac na lezanke i zaczela tak przerazliwie plakac ze az w rejestracji babka zlapala sie za glowe , nie szlo jej uspokoic... Potem jak juz miala zalozony woreczek nasikala troche a zanim nasikala to chwile poskrzeczala - nie plakala pewnie dlatego ze mocz polecial do woreczka i nie ocieral jej siusiulki :/ Niestety ten mocz sie jej wylal potem do pampersa bo sie woreczek odkleil od spodu wiec zalozyli jej drugi i maala zjadla i w ciagu 30 minut mala nasikala strasznie duzo i az pielegniarka sie dziwila i jak sciagala jej woreczek to duzo sie jej wylalo na siusiulke i zas dostala ataku placzu :/ Szybko zalozylam z mama suchego pampersa poplakala do 5 minut i zasnela... W domu ja caly czas obserwujemy i ewidentnie przy kazdym sikaniu jest okropny placz - wiec to jednak nie kolka... Jesli mala dostanie goraczki mam wrocic do szpitala... Ale martwi mnie to ze ona tak przerazliwie placze przy kazdym sikaniu i niewiem jak jej pomoc... :/ Dodam ze w szpitalu raz jedla i dwa razy pila i po tym nawet nie plakala... XX MOZE KTORAS Z WAS POTRAFI COS DORADZIC? :((( XX Poki co po kazdym sikaniu przemywamy jej siusiulke rumiankiem. Amelki nieda sie nawe wykapac - dzis juz trzeci dzien jej nie kapalismy tylko podmywalismy bo w cieplej wodzie drze sie w nieboglosy... Nie jest odparzona w kazdym razie. Sprawdzalam jej okolice warg sromowych i po powrocie nie bylo tam nic co zwrociloby moja uwage , teraz wieczorem jak chcielismy ja wykapac zauwazylam z mama ze Amelka wlasnie tak przy wejsciu do pochwy taka czerwona skorke i stawiam ze na 75% to akurat ja piecze przy siusianiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dzis bylismy na dluuuuugiej wycieczce nowym autkiem :) Ksawcio mimo drogi (200km) byl bardzo grzeczny :) w pierwsza strone spal a w druga patrzyl sie po autku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa przeciej maura mieszka w Maasdijk to w Holandii jest... jakie UK? Maura pedz do lekarza :/ jak mozesz w 22 tyg nie sprawdzic? juz powinnas od 2 tyg płec znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAura o slownictwo sie nie martw jak znasz angielski. wydrukuj sobie nazwy wszystkich chorób bo beda cie pytac o rózyczki itd. ja mam chlopa anglika i zawsze mowie do niego zeby gdzies dzwonil bo ja angielskiego nie znam :p a jak juz musze sama zadzwonic to i tak rozumiem. ehh masz tu slownictwo http://www.polkadot.pl/mama_i_dziecko/ciaza_i_porod_w_uk/slowniczek_zwrotow_przydatnych_w_czasie_ciazy_i_porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ja napisałam coś,że ona jest w UK ? Czytałam,że system opieki jest podobny jak w UK, a możliwe,że nawet taki sam dlatego jej piszę jak było u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....akurat poznanie płci w tym przypadku jest najmniej ważne :| Ona nie miała badania na syndrom downa ani genetycznych .... a niedługo będzie za poźno... xxx Allegrowiczka współczuję :/Co Ci poradzili?? xxx Maura no na szczęście na razie nie mam problemów z rozstępami :] xxx Andziulka to mamy prawie to samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa.... zapytałam 'jak długo pracujesz w UK?'....chodziło mi 'za granicą' :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka i nie dali Ci żadnej masci, ani nic kompletnie? Kurcze dziwne to jest. Maura dziwna ta historia z ta Monika z pracy :( Szoszo i Andziulka ja też juz nie moge sie juz doczekać waszych dzidziusiow. Swojego też, ale niech moja Ewcia siedzi jeszcze do września. Spacerek dzisiaj był, grill u mamy i mam juz dosyć na dzisiaj, jestem zmęczona :| pogoda się popsuła, burza i deszcz juz teraz ale mam nadzieje ze jutro też bedzie tak ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo prosze nie atakuj mnie juz dzis ;/ z chrisem dzis dupa wyszla sily nie mam, oboje podjebalismy sie na policji. opowiem jak bede miala sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×