Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

można zarejestrować i zapłacić miesiąc przed porodem. Zmiany w przepisach wprowadzają tylko to, że jest on niższy niż 7 tysięcy jak było przed 2013. Często jednak takie działalności są kontrolowane przez ZUS, który w trakcie macierzyńskiego opłaca za Ciebie składki. Nie trzeba opłacać najwyższej składki, jak komuś nie jest potrzebne tyle pieniędzy to po co? Można opłacić niższą składkę i jednak coś dostawać. Co do chorobowego się pomyliłam faktycznie trzeba 3 miesięcy opłacania składki żeby iść na chorobowe. Jeśli chodzi o macierzyński wystarczy miesiąc przed porodem. Jeśli chodzi o tą umowę zlecenie to trzeba mieć zadeklarowany dochód (nie stawki godzinowe). No i jak prowadzisz własną działalność gospodarczą możesz iść później na wychowawczy, na umowie zlecenie nie możesz iść na wychowawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladytrue_86
Cześć dziewczyny mam do Was pytanie, mam nadzieję, że mi poradzicie. Niedawno odstawiłam tabletki. Kochałam się z mężem kilka ( wydawało by mi się w dni nie płodne) chociaż ciężko to stwierdzić zaraz po odstawieniu tabletek... W każdym razie, stosunek był przerywany. Kilka dni po tym zaczął boleć mnie jajnik, miałam lekkie plamienie. Po 2 dniach przeszło. Dziś czyli 3 tyg od tamtego zdarzenia, jest mi niedobrze, jakbym miałam zwymiotować, mam ociążały brzuch, i rano kręciło mi się w głowie, że prawie zemdlałam, i mąż musiał mnie kłaść na wznak i podnosić nogi do góry. Myślicie, że to może być jakaś oznaka, że mogę być w ciąży? Czy to za wcześnie na objawy? Nie planujemy jeszcze dzidzi, ale jakby tak miało być to tragedii by też nie było i byśmy się cieszyli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladytrue_86
Test oczywiście kupię i zrobię żeby być pewną, ale nie wiem czy pokaże prawdę. Dlatego pytam się najpierw Was, co na ten temat myślicie, może miałyście podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij oj czasem to człowiek jest po tym upierdliwym gderaniu doprowadzony do granic możliwości to prawda. Mam nadzieję, że ta mi nie będzie wyskakiwała z jakimiś swoimi "metodami" wychowawczymi. Ale haha co ja się łudzę, przecież ona na bank będzie się wszędzie wpieprzała no przecież to teściowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladytrue_86 ja miałam bardzo szybko wszelkie dolegliwości, ale kiedy konkretnie to nie pamiętam. Poczekaj do momentu kiedy powinnaś dostać okres. Wcześniej możesz zrobic test, jeśli wyjdzie negatywny to spróbuj zrobić ponownie po dniu spodziewanej @ jeśli ta się nie pojawi. Ja zrobiłam test tydzień po @ (była dziwnie skąpa i krótsza niż zwykle) i wyszedł negatyw, poczekałam do następnego miesiąca na następny @. Nie pojawił się, poczekałam jeszcze 12 dni (nie wiem czemu tak długo:P) zrobiłam test i + pokazał :) Z dolegliwościami jest różnie z tego co wiem. Moja siostra miała pierwsze w 3mies, a ja już niedługo jakoś po tym dziwnym @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie dlaczego faceci nie moga byc matkami? bo sa w huj nieodpowiedzialni... ja nie wiem co temu mojemu przemkowi jeblo... gotowalam wczoraj obiadek a p zajmowal sie erykiem i dojadal sobie sniadanko. nagle cisza eryk cicho przemek sluchawki na uszach mowie co on taki spokojny... ''bo mu dalem troche serka grani'' serce mi stanelo kurwa serka grani nie dosyc ze na smietanie to jeszcze ma te jebane kulki ktorymi mogl sie zadlawic. jeszce go smoczkiem zatkal. no kurwa zaraz mu szybko wyciagalam te jebane kulki! nawet jakby sie dusil to ten huj by nic nie slyszal bo mial sluchawki na uszach.... no jaki czasem on jest pizgniety. wszystko musisz pokazac wytlumaczyc czemu tak a nie inaczej.... wczoraj go kapal.... i najpierw umyl mu pitoka syry a potem ta woda twarz... ale jak twarz. lejac kurwa wode z gabki... mowie mu masz tu wacik i wytrzyj wacikiem delikatnie... to mu prysznic zrobil. brrrr on mysli ze jak eryk ma 3 miechy to kurwa wszytko moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Ci ludzie powariowali? Mama i Keysy jestem w szoku! Jak nie żur to serek :( Masakra jakaś, przecież to maleństwa są jeszcze. Keysy a P. pierwszy raz go kąpał? Chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladytrue_86
MauraFrog93 Dziękuję Ci za odpowiedź :-) Muszę zrobić test żeby być pewną czy jestem czy nie. Tylko zastanawia mnie to dziwne samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ Wiuola--------------------Wioleta--------20-------------- -Wrocław------------4--------------? wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........13..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------16---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------19--------------? MauraFrog93------------Żaneta --------- 20 ----------Holandia ---------- 20 ----------------? Sandmoon---------------- Sasza---------23--------------Wrocław----------21---------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------22--------------Ewa andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------35------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----37--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------37----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------38-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3.5 miecha Fijfijfijuu----------------Ewelina---------29--------- mazowieckie-------Alan-------3 mies. Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----2msc i 2 tyg Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------6tyg Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka xxxx Hejka, ale dziś piękna pogoda :) zaczynam dziś 19 tydzień, za 2 tyg mam wizytę u gina :) W sobotę nie dotrwałam do końca zakupów bo zemdlałam G. w Biedronce ;/ później drugi raz już mnie składało przy prasowaniu ciuchów na wesele, bo mieliśmy je właśnie w sobotę , ale z wieczora już na szczęście przeszło :) Wytrwałam do jakiejś 3 nad ranem, trochę potańcowałam, żeby nie zapomnieć jak to jest do swojego wesela a to już tuż tuż :D a jak się najadłam..... o matko! :D Na wczorajszych poprawinach to samo , coś czuję, że w końcu przytyję :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajna no nie pierwszy ale jak byl taki malutki to byl bardziej delikatny a teraz to zachowuje sie jakby eryk mial juz z 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajna no nie pierwszy ale jak byl taki malutki to byl bardziej delikatny a teraz to zachowuje sie jakby eryk mial juz z 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia a czemu zemdlałaś? Wszystko w porządku już? Kurcze ja to pewnie w panice do szpitala bym gnała. A kiedy Wy macie wesele? xxx Mama i Keysy tak mi sie przypomniało. Mnie mój ojciec nakarmił ziemniakami i gulaszem podobno jak miałam 3 miesiące :( Mama mówiła, że miała ochotę go zatłuc poprostu :( Na szczęście nic mi potem nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy ale jak go ochrzaniłas to może więcej już tak nie bedzie robił. I weź tu licz na pomoc faceta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem czemu mnie tak złożyło. może dlatego, że w mieście jest okropnie duszno i parno przy temp powyżej 20 stopni ;/ my się pobieramy 6 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś przeszłam tylko parę razy od samochodu to urzędu, dziekanatu itp. i dosłownie w pewnym momencie jak zajechałam do lecznicy weterynaryjnej to gościu szukał tabletek dla mojego psa a ja normalnie usiadłam na podłogę, tak już mi się słabo zrobiło. Wody na tym krótkim dystansie chyba wypiłam litr. Masakra. Zawsze mówiłam, że chciałabym być w ciąży latem. Wiecie co..... cofam to. Dopiero zaczęły się ciepłe dni, a ja chyba więcej niż na ławkę przed blok nie wyjdę no chyba, że ktoś będzie szedł ze mną i zawsze będzie mógł mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzis strasznie parno!!! bedzie na bank burza :D zrobilam dzis pranie Ksawciowi bo spooooooro tego uzbieralo i chyba z 30 min wieszalam na podworku hehe takie malusie to wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara ja właśnie słyszałam, że najgorsze jest jak trzeci trymestr przypada na lato, a u mnie tak właśnie będzie :/ Ja mam tak, że ciągle mi słabo i szybko się męczę. Ale to przez anemie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu siedzę i klikam odśwież i odśwież i nic :D fajnie , że jesteście :) co do siedzenia do 3 na weselu to powiem wam , że czułam się jakbym coś wypiła :D jakoś tak dziwnie ;d ale tak mam jak spędzam czas w towarzystwie osób pijących ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na te pomarańczki nie chce mi sie odpowiadać bo mnie denerwują :) A ja jestem w pracy i też nie zawsze mogę tak od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna chodziło mi o to , że ta zasrana kafeteria nic nie wyświetla i muszę dodawać nowego posta żeby zobaczyć kolejne wpisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziaj jaka ja nierozgarnięta jestem :) Kafe od zeszłego tygodnia coraz bardziej sie zacina :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A musze sie Wam pochwalić, że wygrałam na allegro 2 licytacje i kupiłam ciążowe spodenki za 9 zł a koszule za 5zł :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) ciekawe tematy poruszacie -teściowe- jeden z moich ulubionych:D Ja przed ślubem uwielbiałam moja teściową i byłam przekonana, że lepsza mi się nie mogła trafić. Do czasu aż razem zamieszkałyśmy! Mieszkaliśmy z nią pół roku, a przez ten czas doprowadziła mnie do granic wytrzymałości. Jak by trwało to dłużej to za pewne wylądowałam bym w psychiatryku, byłam już nawet gotowa wyprowadzić się bez męża (bo on chciał zostać u mamusi), ale ostatecznie i tak poszedł za mną i sam przyznał, że dobrze zrobił i nie żałuje:) Teraz nasze relacje są poprawne, ale mimo wszystko uraz zostaje... xxxx Już nie mogę doczekać się kiedy poznam płeć dzidzi:) xxx Fijfij ja mieszkam całkiem niedaleko Chlewisk:) Fakt ogród jest przepiękny, bardzo chciałam mieć tam sesję ślubną, ale ślub był jesienią i fotograf z zupełnie innych stron i jakoś tak nie po drodze nam było:( xxx Dziewczyny jak wygląda "stawianie się brzucha", czy coś w tym stylu. Gdzieś czytałam, że dziewczynom stawia się brzuch i tak mnie to zastanawia o co chodzi? To chyba bardziej w zaawansowanej ciąży może się dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×