Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Gość Yadaeth
Dziewczyny, ja nie wiem co robię źle. Dlatego pytam Was.;p Możliwe, że to mąka, nie mam pojęcia. Ok, czyli za duży ogień. No to będziemy to robić na najmniejszym. BEZ MIKSERA?! O mamusiu. ...ale zrobię wszystko, żeby mi się to cholerstwo nie zważyło więc spróbuje bez miksera. Tylko masła z żółtkami nie rozmieszam chyba łyżką? (na pewno spróbuje) ;p To karpatka, bo chociaż góry mi urosły okazało się, że sie cholerstwo zwazyło o czym poinformowała mnie siostra. Ale i tak była mega smaczna. ;D Hmmm... zagotować mleko a potem dodawać produkty? Tak też mogę spróbować. ;p Ale gęstnieć mi zacznie dopiero jak dodam mąkę więc mogę mieszać najpierw aż rozmieszam cukier i dopiero potem mąke wsypać. Dobrze czy źle myślę? Ale się uśmiechałam... hahahaha dobreeeee, świetny filmik. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yadaeth tak jak napisała andziulka lepiej zagotuj mleko a potem do zagotowanego dawaj produkty i oczywiście na malutkim ogniu żeby mąka nie przywarła do dna bo będzie mieć posmak spalonego :) tutaj możesz użyć miksera. Wiesz generalnie u mnie w domu się nigdy do ciasta miksera nie używało i wierz mi,że da się masło z jajkami utrzeć ale to potrzeba makutry i pałki :P ale ty możesz użyć miksera, myślę że ważne żeby mieszać to w tym etapie na którym Ci się waży czyli jak do tego ta zimna mase wlewasz :) A porównywałaś może z przepisami na krem karpatkowy na necie? Bo z tej masy mlekowej to wychodzi że ma wyjść budyń :P a Tobie to chyba bardzo rzadkie wychodzi co nie ? no i faktycznie tak jak pisałam wcześniej ucierać na koncu czyli nie miksować :) taka pierwsza lepsza karpatka http://ewa-wkuchni.blogspot.co.uk/2012/11/karpatka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do taj pory jak oglądałam na wózki to bardziej parzyłam na wygląd:) ale wiadomo przed kupnem będzie trzeba się trochę zorientować jaka waga, jak się prowadzi:) czy praktyczny czy wygodny. Jak na razie nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę i w ogóle, ale podejrzewam że czytając was na pewno się doszkolę w tym temacie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadeath możesz używać miksera :) a zresztą nie wiem czy wiesz ale w sklepach są takie mieszanki z których robi się ciasta tak zwane ciasto z pudełka :P ja już większość robiłam i są dobre także polecam :) mało roboty :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
(nie)mądra tak porównywałam z przepisami z neta. Wychodzi to w sumie podobnie bo na róznych stronach są rózne proporcje. I tak, z tego mleka wychodzi PYYYYSZNY budyń. ^^ Chyba spróbuję zrobić dziś lub jutro znów tą karpatkę. ;p nowa-ona ja tez póki co tylko wizualnie je oglądam. ;p Ale już wkrótce zacznę, bo na święta moi rodzice wpadają i oni chcą nam kupić łóżeczko, więc będę jeździć po sklepach z baby-stuff i przy okazji potestuję wózki. :D andziulka007 wiem, ale jakoś tak jak zrobię coś sama, to jestem z tego bardziej dumna. :) Zresztą przepis mam tak pyszny, że nie ma opcji, że jakaś karpatka z proszku przebiję domową karpatkę mojego tatka - to dla mnie ideał smaku tego ciasta. :D Oho, Małgorzata grasuje. ;p Znów się wzieła za okopywanie mojej wątroby, masakra jak to boli. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) ja dzis zaczynam 34tc :) narazie dobrze sie czuje :) Nic mnie nie boli chodz ostatnio strasznie kulo mnie w kroczu brr.... podrzucilam wam na email zdjecia mojego brzuchola i lozeczka malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta brzuszek piękny a roztępy tylko na biodrach , dziwnie :) Szybko znikną :] Łóżeczko też piękne ... nie moge się doczekac aż złożymy nasze :) A skąd przewijak ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hinskiturysta fajnie,że dodałaś zdjęcia tego łóżeczka z pościelą, wiem że na 100% teraz ja kupie , jest super i myslałam właśnie o tym kolorze może nawet i wezmę dwa komplety na zmianę to od razu będę mieć dwa ochraniacze bo widzę że wcale długie nie są :o Dłuższe niż te angielskie ale i tak za krótkie :). Kupowałaś razem z łóżeczkiem w komplecie czy samą pościel ? Brzuszek masz bardzo ładny :) mierzyłaś ile masz cm w nim.i wiesz moze ile miałaś w 26tc :P jesteś dla mnie wyznacznikiem bo mamy tak samo drobną figurę :P Wiecie co po raz pierwszy w życiu widzę jak wyglądają rozstępy, jakby nie szoszonowej post to bym nie wiedziała że to to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry gapa ze mnie pisze ze 104 :P wiem czego się spodziewać w 34tc ale dalej jestem ciekawa czy pamiętasz ile było w 26 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa a ciasto na babeczki z tego przepisu tez próbowałaś? :) Wyglądają bardzo smakowicie i nie jest trudne, może by mi się udało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski rycze od wczoraj, mialam najgorszy dzien kobiet w zyciu. Chris pojechal do niemiec po samochod ktory naprawiali 5 miesiecy polscy mechanicy i sie rozjebal najpierw w holandii potem w belgii zaplacil 700 euro i rozkraczyl sie po wjezdzie do anglii i do teraz go w chacie nie ma ;/ od srody nie spal... Hinski Turysta mam takie same rozstepy tylko ze duzo duzo wiecej wlasnie na boczkach i wew czesci ud, pojawily sie w 8 miesiacu, sa do dzis. ;/ w sumie nic z nimi nie robie bo nie wiem co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy nie lam sie. pierwsze miesiace sa ciezkie. Amela do dzis ryja drze jak tylko kątem oka widzi lozeczko. ja jej na swoje nie klade ale na sofie w livingu moglaby caly dzien spac ;] dzis dostala jablko o 9 to do 14 spala!! a przeciez wstala o 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* robiłam też babeczki jedne takie jak w przepisie, drugie bez kakao:) Też wyszły super(tylko chyba dłużej piekłam), a jakiegoś dużego doświadczenia w pieczeniu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha123456 tacy to już, są polscy fachowcy:( nie łam się będzie dobrze, MUSI BYĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth, oszalałaś kobieto z tym sprzątaniem :D Ja w tej kwestii niemalże nie kiwnęłam palcem od kiedy Alan się urodził ;) Już niedługo będziesz rozpakowana więc nie zazdrość mi tylko ćwicz cierpliwość :D A co do ciast to w kwestii pieczenia jestem niestety zielona więc nie pomogę :) Za to w jedzeniu jestem lepsza :D Szoszonowa, moi rodzice dołożyli nam się do wózka więc zaszaleliśmy :) Niemądra, Ty chcesz biały wózek?? Pomyśl sobie jak się latem kurzy :) Zaraz będzie czarny ;) Któraś z Was pisała też o czarnym. Ja rodząc w lato bym uważała, bo pewnie słońce będzie paliło i nie daj Boże kolor wyblaknie :O ja kiedyś przywiozłam z wakacji zagramanicznych czerwony plecak :D a na początku był czarny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, to fakt źe trzeba uważać na naszych"fachowców" :O Jedni mojej koleżance wycenili naprawę auta na 960 zł, po czy okazało się, że do wymiany była tylko jakaś część za 70 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa rozstepy mam na biodrach tylku i wewnetrzej stronie ud :/ dzieki Bogu ze nie mam na brzuchu:) a przewijak zamawialam na allegro :) wedlug mnie bedzie wygodny bo wszystko pod reka, przewijak, wanienka i na dole moge poupychac kilka rzeczy :) xxx (nie)mądra* kupowalam sama posciel na allegro, w 26tc mialam 94cm w brzuszku, maly wazyl 950g :) xxx anetucha123456 nie lam sie, zrobcie zadyme tym mechanikom. Ja tez nie wiem co bede robic z tymi rozstepami, mowi sie trudno, moze sama po dluzszym czasie znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI nowa-ona--------------Sylwia---------23------------mazowi eckie-------------6----------? 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------12------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------25----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------26---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---27---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------27-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------29----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------32-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------34---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk patrze na tabele i widze ze Molly dawno nie pisala, moze juz rozpakowana? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Hinskiturysta ale masz piękne łóżeczko! Ślicznie to wygląda. :) Naprawdę! Chciałabym mieć takie same w domu.;) Ja jak zobaczyłam swoje rozstępy to byłam przerażona. ;p nowa-ona zrobię jakiś misz masz z przepisów i wyciągnę średnią. :D Anetko nie rycz. Jeśli było chujowo, to teraz bedzie już tylko lepiej. ;* W polsce tak jest. Nasze Volvo wycenili mechanicy polscy na naprawdę 3500 - 4000 zł a okazało się, że chłodnicę naprawiliśmy za 150, maskę razem z prostowaniem blach naprawimy za 500 i dokupimy światełka za 200. I skąd k** wzięło się 4 tys? próbują zarobic na czym się da. Inny mechanik od razu inaczej wyceniał i wychodzi, ze się zmieścimy w 1000 ! Koszmar z tymi oszustami. A z tymi kablami to ostro pojechali. Ch** z autem, ważne, że Chris cały (wnioskuję tak, bo na pewno jakby coś mu się stało poza niespaniem napisałabyś w pierwszej kolejności ;p). Fij myślę, że "oszalałaś z tym sprzataniem" to takie bardzo delikatne podsumowanie tego co zrobiłam. ;D Z naciskiem na "bardzo delikatne". ;D andziulka007 a przepraszam... czemu się wkurwiłaś że chce wyjsć z kolegami? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka faceci tak maja. mysla, ze moga sobie wyjsc kiedy im sie podoba. to nie on jest w ciazy. tez mialabys ochote na piwo? Ty? nieee Yadaeth ja nie ryczalam za kasa tylko zal mi go bylo, ze stoi w deszczu 6 h bez jedzenia i spania. nic mu nie jest, rodzice go odebrali z promu i dojechal do 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Anetko źle mnie zrozumiałaś. ;p Nawet przez chwilę mi do głowy nie przyszło, że szło o kasę! ;D Odpisywałam po kolei na Twoje posty i mogło to się w takiej śmiesznej kolejności poskładać. Laski mi nie przeszkadza jak mój Marcin idzie do kumpli. ;p Czy to źle? Czy to znaczy, że ON mnie sobie wychował? :D Przeszkadza mi natomiast jak mówi mi, że jedzie do kumpla na NOC i że wróci rano. Pukam się wtedy w głowę i mówię mu, że w nocy to ma spać w swoim łóżku i że jak chce się schlać to lepiej niech zaprosi kolegę do nas. No i potem siedzą dwa pijane durnie przed koncertami na DVD a jak nie daj Boże do nich zajrzę, to się mojemu mężowi włącza faza kochania i miłowania mnie i brzucha ponad wszystko. ;D Wtedy szybko uciekam do drugiego pokoju. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Oh oh oh. Wrzuciłam fotki swojego bębenka. ^^ Między innymi. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero wrócilam ze spotkania ze znajomymi:) Całkiem milo było...wypilam chyba z 6 dzbanków herbaty :D Biały wózek będzie zaraz brudny a czarny przyciąga słońce, latem chyba nie bardzo...No ale Wasz wybór;) Ja, jak pisałam wcześniej chyba pościeli na razie nie kupuje...będzie lato, dziecko w śpiworku tylko będzie spalo :) Ilew ogóle kosztuje komplet takiej polskiej pościeli? W UK majątek :/ Dziewczyny a jak z materacami? Jakie kupiłyście/macie zamiar kupić ?:> Słyszałam,że kokos/gryka najlepsze.... Anetucha , bądź dobra teraz dla Chrisa :) :* HinskiTurysta kiedy Ci rozstępy wylazły? I ile dałaś za przewijak ?:P Andziulka007 czemu nie puściłaś chłopa ?:D I tak teraz siedzi nafochani i ze sobą nie gadacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Dzięki Szoszonowa. :) A ja dalej nie śpię. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×