Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Szoszo boli tak że mi się wydaje że mi główka dziecka już wychodzi takie parcie mam na nią od środka... jutro mam lekarza zobaczymy co z szyjką... moja mam mówi że do końca maja urodzę hmmm ciekawe :P dobrze że u Ciebie wszystko w porządku z badaniami :) u nas na szkole rodzenia położna mówiła żeby sobie wziąć cukierki do ssania, czekoladę, pomadkę ochrona do ust i wodę z dzióbkiem a dodatkowo duża butle żeby sobie napełniać małą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy ale tu pękają usta od gazu ... w PL chyba nie dają ? Czy miałaś? Keysy Ty 19kg ale startowałas z dużo niższej wagi :/ Napisałam naoliwkowany brzuch ale oliwkuję na noc + Palmers, rano tylko Palmers na rozstępy ;) No zawsze jeszcze mogą wyskoczyć ale oby nie! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja czuję takie samo parcie andziulka007 ... to własnie mała głowką tam wywija :] Na którego dokładnie masz termin ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dają gaz :) nawet znieczulenie jest jak ktos chce i anestezjolog jest dostępny bo nie zawsze jest osiagalny podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 19 czerwca to jeszcze jest czas ;) ostatnio położna mówiła że jak sie wcześnie czuje pierwsze ruchy to tez może być wcześniej poród a ja wcześnie poczułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaaa, podobno termin z USG zrobionego w pierwszych tygodniach ( chyba do 10. ale nie chcę kłamać ) jest bardziej wiarygodny niż ten liczony według OM. Ja termin wg. OM miałam na 15 lutego, według pierwszego USG na 10 lutego i urodziłam 9-ego :) Fotka rewelacja :D Trzeba sobie jakoś radzić ;) XXX MAMA, no i ja tak zrobię :) Biedny Ksawcio.. Ale to znaczy że organizm walczy i się uodparnia :) XXX Keysy, tak, tak tylko zastanawiałam się czy taka sama dawka tej wit. D :) Jeśli chodzi o "rozwarcie" ( ;) ) to u mnie jest tak jak było, z tym że jeszcze trochę boli na początku każdego seksu. Poczekaj chwilę, pewnie u każdego inaczej tam się wszystko ściąga :) XXX Jeju, dziewczyny, ale Wy się dobrze zaopatrujecie w te butelkowe sprawy :) Ja kupiłam tylko jedna butlę tak na wszelki wypadek a i tak jej nie użyłam, ani żadnych laktatorów, podgrzewaczy, sterylizatorów itp :) XXX Ja też miałam ze sobą balsam do ust, ale szczerze powiedziawszy to miałam wszystko w dupie jak mnie bolało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez na koniec czulam juz glowke bardzo bardzo nisko a przy siadaniu to maskara. ja tam nie wiem cos mi dawali do wdychania ale to tlen i mnie wkurwial ta popierdolona maska mnie doprowadzala do szlu przy skurczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć a ja właśnie wróciłam z badań. Wrzucę wam na pocztę skan z usg. No po prostu cały czas się uśmiechałam, ruszało się dzieciątko mocno i co chwile plecami do pani ginekolog się układało. Mój Karol był ze mną miałam jednak usg przez brzuch, było już bardzo dobrze wszystko widać i nie trzeba było robić dopochwowo. Ja termin po usg teraz i wcześniej mam taki sam 3 dni w tył. Czyli po OM mam na 26.11, a po usg 23.11. Pani ginekolog powiedział, że wszystko bardzo ładnie wygląda, są nóżki, rączki, serduszko bije, nos ma kulfoniasty, ale to po mężu :P i jestem mega szczęśliwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wara w marzenia ja też miałam normalnie usg przez brzuszek w 12 tc :) świetnie że u Ciebie ok z maluszkiem wszystko dobrze a to najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka007 to widzę,że masz full serwis w szpitalu:) Spoko:) A jakie masz rodzaje znieczulenia ? Jak ZZO to i tak MUSI być anestezjolog ...Trochę dla mnie głupie stwierdzenie,że im wcześniej ruchy tym szybciej poród przecież to wszystko zależy od budowy macicy, tłuszczyku, 'czułości' i tego jak dzidzia się ułoży :| A z USG termin Ci się zgadza z OM ? U mnie jest dokładnie taki sam także ja się spodziewam w terminie :P xxx Słyszałyście a może piłyście herbatke z liści malin? Ponoć przyspiesza akcje ... xxx wiara-w-marzenia gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z usg tylko jeden dzień różnicy :) na znieczuleniu się nie znam ale jest u nas w szpitalu jak ktoś chce :) tak podobno napar z liści malin we wczesnej ciąży może powodować poronienie a przy końcu podobno może przyspieszyć ale nie wiem :D pstrag mi się piecze w piekarniku ale zapachy mmmm :p A o te ruchy chodziło o to ze polozna nam tłumaczyła ze nie da się idealnie wyznaczyć terminu bo każda kobieta ma inny cykl miesiaczkowy,plemnik może płynąć prawie trzy dni i takie tam jeszcze mówiła dlatego podobno w szpitalu liczą ze ciążą donoszona jest między 38 a 42 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale była burza, ble, nie cierpię burzy :( Dziewczyny pierwszy raz dzisiaj zobaczyłam jak mi się brzuszek rusza :) Wróciłam do domku i położyłam się na chwilkę i czuje jak mi tam wariuje bobas :) Podniosłam bluzke i co chwile z innej strony się brzuch ruszał :) Kurczę jakie to fajne, aż mi się łezka zakręciła :) xxx Wiara-w-marzenia to super, że z dzidzią wszystko ok :) Usg są fajne :) xxx Ja też słyszałam, że liście malin mogą przyspieszyć poród. Szoszo chcesz próbować? xxx Rozsiadłam się właśnie nad arbuzem :) A zaraz idę robić obiad, a w sumie kolację :) Serwuję dzisiaj skrzydelka w miodzie z czosnkiem +ryż+ surówka z kapusty mniam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna ja do tej pory jestem zachwycona jak mi się brzuszek rusza i kilka razy dziennie sobie patrzę i gadam z nim :D teraz już coraz bardziej będzie się ruszać i będziesz miała frajde :D a ja nie boję się burzy wręcz przeciwnie lubię zawsze mnie w jakiś sposób fascynowala :) lubię siedzieć przy oknie i ja obserwować :) i to powietrze po burzy też jest super :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna ja do tej pory jestem zachwycona jak mi się brzuszek rusza i kilka razy dziennie sobie patrzę i gadam z nim :D teraz już coraz bardziej będzie się ruszać i będziesz miała frajde :D a ja nie boję się burzy wręcz przeciwnie lubię zawsze mnie w jakiś sposób fascynowala :) lubię siedzieć przy oknie i ja obserwować :) i to powietrze po burzy też jest super :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij kupowanie dwóch kranow nazwałabym inwestycją ;P skoro juz doszlyscie do tego, ze może chodziło o oszczednosc wody ... ;) x dzieki za wsparcie, ostatnio tylko wymarudzic sie przychodze ... ehh wiec Amela dzis rano pojechala do starych z chodzikiem. podobno jest bestią nie dzieckiem i bez chodzika sobie nie radza bo ona chce caly czas stac. a oni starzy i bla bla. nie wiem co bedzie jutro. narazie tocze z nim wojne, ze co jak co ale mnie zdradzil bo tego co ja mowie o nich nie powinien powtarzac. od dzis zaczynam grac w totka. jak wygram (trzymajcie kciuki) to znikne. wyjebie na drugi koniec Anglii albo na karaiby i tyle mnie bedzie widzial. Keysy pytalas czy nie marze, zeby byc z Amela sama. Do tej pory nie. Dzis pierwszy raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 a będziesz chciała znieczulenie ?? U mnie najpierw jest gaz, potem zastrzyk w udo a na koniec epidural... xxx Moooonia86 mi się wydaje,że termin z USG jest bardziej miarodajny niż z OM :P xxx andziulka007 no wiadomo,że termin porodu to umowna data :) Liczy się przecież ciążę od dnia ostatniej miesiączki a wtedy wiadomo,że raczej się w ciążę nie zaszło... Od tego jest też USG aby po wielkości dziecka określić przybliżoną i rzeczywista date porodu ...dlatego wydaje mi się,że Moonia86 pęknie za max 2 tyg :P Ale czucie ruchów raczej (na mój gust) nie ma tu nic do gadania czy szybciej czy później się urodzi... xxx Ale pichcicie... Ja mam naleśniki z wczoraj i pierogi do rozmrożenia :P xxx A właśnie, ile w PL można przenosić ciążę ? 2 tyg ? xxx Carolajna87 takie falowanie brzucha jest super :] Uwielbiam, choć czasem to trochę nieprzyjemne....szczególnie wypinanie się :) Nie wiem co z tymi liśćmi ... Nie wiem nawet gdzie je mogę tu znaleźć... Może w 38/39 tyg. zacznę pić :P xxx Anetucha od tego też jesteśmy :P Szkoda,że nie mieszkamy bliżej siebie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha dasz radę, trzymamy kciuki :* A swoją drogą to teraz im się odmieniło, że Amelka jest niegrzeczna? Czy wcześniej coś gadali? xxx Andziulka pewnie masz rację :) To jest świetne uczucie i cała reszta ciążowych dolegliwości już nie jest ważna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce nic mowic, ale okres po ciazy leci jak z kranu... pamietam, ze moja matka zawsze ustawiala sobie wyjazdy pod okres bo musiala co godzine leciec zmieniac tampony... zastanawialam sie dlaczego. juz wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna podobno gadali, ale Chris nie chcial mnie martwic... Po za tym wczoraj wyjebali mnie z jej rzeczami jak przybłęde jakąs bez wysluchania mojej wersji wydarzen. Tak po prostu nie znajac mnie stwierdzili, ze synalek zawsze ma racje i chuj ich moja prawda obchodzila. Poszlo o to, ze zabralam (albo chcialam zabrac) im narzedzie, ktore pomagalo uspokoic ja i troche odsapnąc. Nikt a nikt mi nie powiedzial, ze oni to potrzebuja. Ja wiedzialam tyle, ze kupil bez mojej zgody. Kogo to obchodzi nie ? :) to ja ta zła marudna. Dzis mi zolw w Polsce zdechl a pies od 3 dni sam nie ma sily stac i zdiagnozowali raka watroby :/ pewnie tez pierdolnie za kilka dni. ma prawie 17 lat. Od dziecka nazywalam go swoim synem. Kurwa jaki mam zajebisty tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się ukryć, że i oni i Chris potraktowali Cię okropnie. W końcu jesteś matką i powinni Cię informować o wszystkim i respektować Twoje zdanie. Mam nadzieję, że się poukłada u Ciebie wszystko. A czy tak poza tym Amela nie jest za mała na chodzik? Współczuję zwierzaków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie kojec lub lozeczko turystyczne? ja wlasnie poluje i znalazlam super kojec (za 80zl) umowilam sie z babko ale ta nie odpisuje i nie odbiera telefonow.... szczyt hamstwa!!!!! a znalazlam wlasnie taki kojec co sklada sie jak namiot i nie zajmuje duzo miejsca upolowalam teraz fajne lozeczko turystyczne (za 75zl) ale koles powiedzial ze kto pierwszy ten lepszy, jutro rano pojade z M autkiem, mam nadzieje ze go nie sprzeda (kupuje uzywane bo nowe za drogie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama słyszałam,że super sprawa taki kojec czy łożeczko turystyczne... No ale u nas nie ma gdzie tego wszystkiego już trzymac :D Zrób zdjęcie jak kupisz :] xxx Do mam: dziewczyny w którym tygodniu ciąży urodziłyście ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia właśnie zobaczyłam na poczcie Twoje usg :) Fajny bąbelek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, poszłam się dziś odchamic do fryzjera... Jestem ruda i z długości zza łopatki mam ledwo sięgające do ramion... Spróbuje jutro wysłać fotki, jeżeli będzie działał internet, bo coś się spieprzylo i nie mam ze stałego łącza tylko piszę z komórki.. X Ja mam jedną mniejszą butelkę z dr browna a drugą większą z Tommy T. X Z usg do 10tyg termin miałam na 28.05, trzy tyg później miałam na 26.05, długo się utrzymywał ten termin, aż do ostatniego wtorku 14.05, z miesiączki jest na 3.06... Liczę na cud i termin porodu do 20 maja, ale zobaczymy kiedy to moje dzieciątko się zmobilizuje do wyjścia.... X Anetucha współczuję.... Jak dla mnie utrata zwierzaka to okropne przeżycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, no nie gadaj z tym okresem, wszyscy mi gadali, że łagodnieje po ciąży i żyłam tą myślą :O A jak z bólem? Ja pierwszy dzień okresu jechałam na ketonalu forte, bo te wszystkie ibupromy i no spy to mogłam jeść garściami i gówno pomagały :( Biedne zwierzaki, też przez to przechodziłam :( Piesek dożył pięknego wieku Z tym chodzikiem to wstrętnie Cię załatwili i basta. To może nóż do ręki też by jej dali, gdyby się okazało, że lubi się nim bawić? Byle by mieć święty spokój :O Mój M. też nieraz się popisał mówiąc starym, że powiedziałam to czy tamto :O XXX Carolajna, fajny widok nie? :) Zobaczysz, będzie się wypinał na prawo i lewo, a jak będziesz chciała nagrać ruchy to ciiiisza ;) XXX Szoszo, ja w 39 :) A z tym USG to podobno patrzenie na wielkość dziecka nie jest miarodajne po 10 tyg, bo każde rośnie inaczej. Tak mi tłumaczono na USG XXX MAMA, ja mam zamiar kupić 2w1, łóżko-kojec :) Fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam właśnie siedzę w poczekalni na pobranie krwi... My dostaliśmy od kolegi takie lozeczko turystyczne :) cieszę się bo często lubimy gdzieś wyjechać na weekend a ti na działkę a to gdzie indziej :) także małego trzeba uczyc od początku żeby lubił wyjazdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×