Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość taka sobie jedna podłamana

Tanie,pożywne obiady...?

Polecane posty

Gość taka sobie jedna podłamana

Do końca miesiąca zostało mi niewiele kasy.... Najgorzej z obiadami. Najczęściej robię naprzemian : zupa,na drugi dzień drugie danie... Macie jakieś pomysły,przepisy na II dania,by były tanie i "zapychające",tak by pół godziny po obiedzie nie robili mi spustoszenia w lodówce,bo wtedy bedzie problem z kolacją i śniadaniem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mają być zapychające, to na pewno coś co będzie w żołądku pęczniało czyli kasze, ryż, makaron. Do tego dobrze by było dać trochę mięsa np. gulasz gdzie dorzucisz dużo warzyw. No i do tego np. kisiel do picia zrobiony z jakiegoś soku i mąki, żeby "dopchać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirkor
kasza zapycha a sos jak nie mam mięsa to robie z kostki mięsnej zamiast śmietany zabielam sosy i zupy mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merse
Polecam makarony z warzywami - wychodzi dużo, robi się szybko i tanio. Ale naleśniki też nie drogie, a człowiek może się najeść. Talarki czyli ziemniaki pokrojone na plastry podsmażane na patelni ze smalcem i cebulą, niby nic, a bardzo dobre i syte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merse
Pizza też wychodzi niedrogo - drożdże, zalegająca w lodówce szynka, ser + ewentualnie jakieś pieczarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placki ziemniaczane ze śmietaną, pierogi ruskie, kopytka z sosem naleśniki z dżemem, kluski śląskie z surówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghsnna
milkyway28, tanie to to jest na pewno, ale pożywne ni cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeOla25
dania naleśnikopochodne - krokiety, lub na słodko placuszki z jabłkami i cynamonem :) niedrogo a pysznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różne kasze
ze smażoną cebulką i białym serem z warzywami z patelni ze skwarkami i do tego kwaśne mleko do picia zapiekana z jabłkami z duszonymi grzybami - jeszcze są w lasach, można się wybrać całą rodziną na grzyby jak dodasz do kaszy jakąś fasolę, to wyjdzie pełnowartościowe białko, nie trzeba dawać żadnego mięsa - fasolę można podać w formie sałatki wybierz się na najbliższe targowisko i zobacz, co tanio można dorwać i na tym bazuj, do tego jakieś kasze i strączkowe w większych opakowaniach i zawsze da się coś z tego wyczarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
i to mają być pożywne obiady ??? podstawa to mięso+ziemniaki lub kluski śląskie + kapusta , do tego kompot lub budyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
chodzi ci o pozywne, czy zapychajace? zapychajace to dania z maki i cukru, ale nie sa ani pozywne i nie zdrowe. nie wspominajac o niklym smaku .... pozywne, a tanie, beda dania z tylko symboliczna iloscia miesa, duza iloscia sezonowych, ew. mrozonych warzyw i przede wszytkim straczkowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
przede wszsytkim zadne "obiady" na slodko nie beda pozywne. po nalesnikach z dzemem, albo ryzu z jablkami, to wlasnie beda ci opustoszac lodowke. bo takie cos, to raczej deser ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
fasola NIE jest pelnowartosciowym bialkiem, ale jest rewelacyjnym zrodlem bialka, jak na warzywo, no i ma kupe innych wartosci odzywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
ja mogę podać Ci kilka takich dań. tylko napisz czy zjadłabyś kiełbasę regionalną z biedronki :P bo no nie ukrywajmy, nie smakuje ona jak prawdziwa kielbasa, ale jest tania, wiec ja jej uzywam jak mam krucho z kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szoque
czytaj ze zrozumieniem połączenie kaszy i fasoli daje pełnowartościowe białko produkty strączkowe (soja, soczewice, fasole, orzeszki ziemne) dopełniają się z produktami zbożowymi (chleb, płatki zbożowe, kiełki) i kaszami to jest podstawowa wiedza z zakresu żywienia, zwłaszcza dla wegetarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tammmm
wątróbka smażona z duża ilością cebuli i jabłka ziemniaki smażone z cebulka i kiełbasa ćwiartki z kurczaka + ziemniaki + buraczki leczo z dodatkiem kiełbasy lub parówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfdsasdd
Kotlety mielone też nie wychodzą drogo, ja dla dwóch osób kupuje 30dag zmielonej lopatki co wychodzi ponad trzy złote, wrzucam do tego dużą namoczoną bułkę, jajko, cebula, jak mam to pieczarki i mamy obiad na dwa dni bo tych kotletów trochę jest. Może spróbuj np gulasz z żąłądków kurzych, ja np lubię, ale jak jest dobrze zrobiony, do tego ziemniaczki albo jakaś kasza/ryż. Ćwiartka z kurczaka tez nie jest droga, nawet po 4.99 za kg. Na kg wejdą Ci trzy nieduże, mozesz je upiec z ziemniaczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfdsasdd
Albo zrobić jakąś pizze możesz mąka przewaznie w domu jest, a do pizzy coś co masz w lodówce, troche sera, cebuli, jakaś wędlinaa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfdsasdd
U mnie odkąd żyjemy z jednej pensji muszę się nagimnastykować,żeby nam starczyło na jedzenie. Dlatego dziesiątego robię duże zakupy i kupuje mięsa na cały miesiąc i je mrożę, kupuję np mieloną łopatkę i dzielę ją sobie na porcje 30 dag, piersi z kurczaka,trochę schabu, ryby (mintaj jest tani kg nawet 5.99), jakieś mięsko gulaszowe, ćwiartki, podudzia. A potem sobie odmrażam i kombinuje ;D dzisiaj np zrobiłam taki obiad: ziemniaczki w przyprawach upiekłam w worku do pieczenia, jedna duża pierś z kurczaka pokroiłam w kostkę, dodałam jajko,pieczarki, trochę startego sera, czosnek, obtoczyłam w bułce i wyszło w sumie dziewięć pysznych kotlecików -starczyło jeszcze na kolacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masajka46
dobra opcja to kotlety mielone (mięso wieprzowo-wołowe) ja żeby wyszło mniej mięsa a więcej kotletów dodaję puszkowaną kukurydzę - zapycha odpowiednio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkjjjjjjjjjjjjj
leczo z ryżem, jeszcze papryka jest tania, do tego jakaś kiełbasa i można duży gar ugotować na 2-3 dni gulasz z kaszą gryczaną i ogórkiem kiszonym zapiekanka ziemniaczana z resztkami wędlin np (zawsze w lodówce zostaje kilka plasterków szynki czy kawałek kiełbasy, do tego troszkę papryki, pomidora i już jest zapiekanka, ja jak robię zupę pieczarkową to zostawiam ze 3 pieczarki i następnego dnia do zapiekanki dorzucam) grochówka - bardzo tania i pożywna zupa a jakże rozgrzewająca, do tego świeża kromka chleba i już jest pyszne danie Fasolka po bretońsku tak samo... Na grzyby też można było się wybrać, ja byłam w niedzielę z mężem, nazbieraliśmy tyle grzybów, że na cały rok wystarczy, czy to do wigilijnej kapusty z grzybami czy do bigosu czy do zup i sosów i to wszystko za darmo ;) a jaką pyszną zupę zrobiłam na 2 dni z jednego wielkiego grzyba, aromatyczna, pyszna i można było się najeść bo wyszła taka gęsta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
dziwię się osobom, które nabijają się z tych, którzy zdradzają swoje metody na ekstremalne oszczędzanie żeby przypadkiem i ciebie nie dopadła taka konieczność, forumowy trollu w czym ci przeszkadza konkretnie pomysł z zupą grzybową na dwa dni? jeden szlachetniejszy grzyb potrafi dać smak całemu garowi jakiejś potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkjjjjjjjjjjjjj
tu cię zdziwię "o nie kurwaa" grzyb ważył prawie 1kg więc wyobraź sobie, że dało się na mim duży garnek zupy zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna podłamana
dziekuję za pomysły,bo naprawdę mnie aż głowa boli od myślenia... Dziś robię na obiad wątróbkę,jutro grochówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektórzy są zbyt ograniczeni
i dlatego dla nich nie do pomyslenia jest ze sa wieksze grzyby niż pieczarki ktore kupuja w sklepie bo grzybow lesnych to oni chyba nie widzieli. Moj tata nazbieral ostatnio takich wielkich grzybow, że do kosza się nie miescily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest mintaj po 5,99? Kupowałam kiedyś dla kota mintaja po 10 zł, ale bardziej zasługuje to na określenie lodu z rybą. Taniej wodę będziecie mieć z kranu. :o Gotujemy ciecierzycę, wrzucamu do szpinaku ze śmietaną i mamy sos do makaronu. Pozornie dziwne połączenie, ale jest pyszne. Risotto z warzywami, wszelkiego rodzaju zapiekanki, gulasz z ziemniaków. Mnie wszystkie dania mączne zapychają na chwilę, a za 2 godziny znów jestem głodna. Można zrobić naleśniki 1 raz w tygodniu, ale serwowanie ich zbyt często wcale oszczędne nie jest. Kiedyś był tu temat z przepisami na dania z soczewicy, ciecierzycy i innych strączkowych - możesz odkopać i skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×