Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Metafora odpowiedzi na pyt: 1. dochód wezmą z tych miesięcy za ile bedziesz płaciła chorobowe, żeby iść na l-4 musisz te chorobowe opłacać przez conajmniej 3 miesiace, czyli jak zgłaszasz sie od stycznia to pierwsze l-4 w kwietniu. 2. jeśli z chorobowym bedziesz płaciła terminowo to nie odmówią ci wypłaty świadczenia - wcześniejsze okresy sie nie liczą. Proponuje jednak wystosować do zus podanie o wydanie zaświadczenia o nie zaleganiu - żeby nie było tak że zaleghasz im jakieś odsetki itp w kwocie 10 zł i przez to nici z chorobowego. 3.Do macierzyńskiego podstawa tak jak do chorobowego - ze wszystkich miesięcy ze składką chorobową. 4. powinnaś dostawać ok 2100 zł. miesiecznie 5. tak na l-4 i na macierzyńskim tylko składka zdrowotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam też pyanie: farbujecie włosy w ciąży? ja dziś się umówiłam do fryzjera na malowanie włosów, maluje na ciemną czekoladę czyli nie rozjaśniam, mój małżonek nie bardzo jest zadowolony, że bede farbowałą - boi sie że to może zaszkodzić dziecku. już sama nie wiem, chyba za bardzo panikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2100, d u py nie urywa. A jaka będzie od tego składka, w sumie ze zdrowotnym, tak oczywiście na oko? I jaka byłaby od 4000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Mi zawsze wyskakuje nick na pomarańczowo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam juz date porodu wiec sie dopisuje NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O pol skie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie .....................29.07 nicka8601..............27.......2...........uk..............................14.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba podobno farbowanie nie szkodzi ciazy, ja tez bede farbowala odrosty ale czekalam az 1 trymest minie. Dzis mialam skan jak moja kruszynka szybko rosnie w ciagu 2,5 tyg podwojnie urosla 74mm a jak sie ruszala wspaniale uczucie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbowałam bez amoniaku. Z tego co czytałam najbardziej mogą zaszkodzić opary wszelkie, czyli najlepiej poprosić żeby jakoś w miarę wywietrzyła czy coś jak już będzie zwykła amoniakowa farba. A ja też mam pytanie o działalność, a jak się już pójdzie na macierzyński to on po nowemu rok może trwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbowałam bez amoniaku. Z tego co czytałam najbardziej mogą zaszkodzić opary wszelkie, czyli najlepiej poprosić żeby jakoś w miarę wywietrzyła czy coś jak już będzie zwykła amoniakowa farba. A ja też mam pytanie o działalność, a jak się już pójdzie na macierzyński to on po nowemu rok może trwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbowałam bez amoniaku. Z tego co czytałam najbardziej mogą zaszkodzić opary wszelkie, czyli najlepiej poprosić żeby jakoś w miarę wywietrzyła czy coś jak już będzie zwykła amoniakowa farba. A ja też mam pytanie o działalność, a jak się już pójdzie na macierzyński to on po nowemu rok może trwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit, no ja myślę, bo jak nie, to solidnie się zdenerwuję. Ta dyskryminacja kobiet na samozatrudnieniu chwilami mnie przerasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metafora kwoty podam jutro, bo w pracy mam stawki, margrit - tak macierzynski na dzialalnosci bedzie mogl trwac rok. najpierw pojdziesz na pol roku a przed koncem bedzie trzeba zglosic sie do zusu i przedluzyc na kolejne pol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A orientujecie się może do kiedy trzeba założyć działalność, żeby po staremy się załapać? Bo wiem, że przepisy mieli zmienić. Ps Jak którąś jak mnie wczoraj zaczną mocno boleć plecy to polecam termofor - jak ręką odjął Aaa i chyba czułam pierwsze ruchy, takie muśnięcia delikatne lekko gilgoczące. Określenie, które kiedyś znalazłam, ze jak motyle w brzuchu jak najbardziej oddaje to uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba ja w poprzedniej ciąży farbowałam włosy regularnie co miesiąc i nie miało to wpływu na dzidzię. Teraz robię pasemka ale to jest rzadziej - robiłam na samym początku ciąży i teraz zrobię dopiero w maju przed weselem kuzynki. Rozmawiałam z dwoma fryzjerkami, które powiedziały mi, że to bezpieczne - teraz farby są bardziej "przyjazne" a zawsze można dopytać w drogerii i wybrać taką bez amoniaku i innych śmierdzących wynalazków. Będąc w pierwszej ciąży regularnie farbowałam włosy przyjaciółce - a farbę miała platynowy blond z dużą dawką amoniaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada super filmik, ale niestety nie mogę powiedzieć, że na początku to jakaś piękność jest, na początku jak jakieś morskie żyjątko albo skamielina, później przypomina kosmitę. hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliczny jest ten
dzidziuś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też myślałam o farbowaniu ale tylko szamponem. Z tego co słyszałam nic nie szkodzi ale chyba się wstrzymam az 1 trymestr skończę;D Jakoś tak na wszelki wypadek. A słuchajcie nie macie wrażenia że jakoś szybciej wam włosy rosną? Ja szczególnie zauważyłam ich wiekszą ilość na brzuchu! O_o Mam nadzieje że się nie zamechacę jak małpa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
włosy to może nie rosną z zawrotną prędkością ale na pewno mniej wypadają. u mnie paznokcie rosną bardzo szybko i nie są już takie łamliwe co akurat mnie bardzo cieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie bardzo w jaki sposób jest obliczana teraz wypłata na L4. Kiedy pracowałam najwyższa wypłata jaką dostałam wynosiła prawie 2500zł - wtedy była duża premia. Najsłabsze wypłaty miałam nawet 1700zł jak poobcinali premie. Teraz na L4 dostaję różnie - w grudniu dostałam ponad 2200 a w styczniu ponad 2400... Zastanawia mnie to, bo myślałam, że wypłata będzie stała. Arba czy Ty się orientujesz jak to jest? A na macierzyńskim też będą takie wahania? Dziewczyny też Wam wyskakują reklamy na całą stronę, których nie można zamknąć? Mi takie badziewia wskakują najczęściej podczas wysyłania postu i nic nie mogę zrobić - muszę wtedy odświeżać stronę i pisać drugi raz! Już mnie to wnerwia! Tak samo w oknie poniżej jak chcę zrobić podgląd forum wskakuje reklama, której nie można przesunąć ani zamknąć i nie widzę wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Hej Dziewczyny! Mogę się do Was dołączyć? Termin mam na 21 lipca :) Do tej pory czytałam sobie sierpniowe forum, ale to jest mi bliższe :p Mam 27 lat i to jest moje pierwsze (i mam nadzieję nie ostatnie) dziecko :) Razem z narzeczonym baaardzo się cieszymy i nie możemy się doczekać lipca :) Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.......kuj-pom......................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie.......................30.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie....................29.07 nicka8601..............27.......2...........uk............................14.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Pozwoliłam sobie dopisać się do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Pozwoliłam sobie dopisać się do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalala
Witamy :) I życzymy przyjemnej ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek witam nowe mamuśki! Byliśmy dzisiaj na badaniach, nasz szkrab ma 8,86 cm :) - rośnie jak na drożdżach - nie wiem po kim bo my z mężem jesteśmy średniego wzrostu. Płci jeszcze nie znamy, maluch pokazał nam dzisiaj swoje wielkie, jeszcze niewypośrodkowane oczy i pomachał tatusiowi na dzień dorby - bo widzieli się na żywo dzisiaj po raz pierwszy - mina męża bezcenna :) Ale już będziemy chodzić razem bo usg będzie robione przez brzuchol :) Co do tych wszystkich zawiłości zusowo, urlopowo, macierzyńskich to nie znam się na tym i dzisiaj się umówiłam z koleżanką, która jest kadrową i wszystko mi wyjaśni :) Dzisiaj wzięłam sobie pierwsze L4 - mam swoją działalność gospodarczą więc trochę mi to pomoże :) Filmiku jeszcze nie oglądałam zaraz sobie puszczę. Miłego dnia mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek witam nowe mamuśki! Byliśmy dzisiaj na badaniach, nasz szkrab ma 8,86 cm :) - rośnie jak na drożdżach - nie wiem po kim bo my z mężem jesteśmy średniego wzrostu. Płci jeszcze nie znamy, maluch pokazał nam dzisiaj swoje wielkie, jeszcze niewypośrodkowane oczy i pomachał tatusiowi na dzień dorby - bo widzieli się na żywo dzisiaj po raz pierwszy - mina męża bezcenna :) Ale już będziemy chodzić razem bo usg będzie robione przez brzuchol :) Co do tych wszystkich zawiłości zusowo, urlopowo, macierzyńskich to nie znam się na tym i dzisiaj się umówiłam z koleżanką, która jest kadrową i wszystko mi wyjaśni :) Dzisiaj wzięłam sobie pierwsze L4 - mam swoją działalność gospodarczą więc trochę mi to pomoże :) Jeszcze nie oglądałam tego filmiku zaraz sobie zerknę na niego. Miłego dnia mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć elliska, Życzymy przyjemnej ciąży;) Oglądałam na spokojnie poprzedni filmik jest świetny;) Zaraz obejrzę kolejny:) Kurde idę chyba wcześniej spać jakoś nie mogę odespać ostatnio. Ale dam rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Co tu taka cisza ostatnio?:-) Mam do was pytanie: ostatnio dziwna rzecz codziennie mnie męczy mianowicie strasznie swędzą mnie piersi... Macie tak może? I Jeszcze brzuch po lewej stronie, można powiedzieć nawet, że bok czasami strasznie mnie boli:-( Czym to może być spowodowane? Możliwe, że ten ból to przez zaparcia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×