Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

no ja przyznam szczerze, że mimo, że to druga ciąża to tak wczesne ruchy (15tc) mnie bardzo zaskoczyły. Natomiast lekarz powiedział, że to jest bardzo indywidualna sprawa i że nie ja pierwsza w 15tc poczułam pierwsze, słabe ruchy. W dniu, w którym poczułam te ruchy (wieczór znaczy) miałam USG, na którym lekarz się trochę musiał poznęcać nad brzuchem, bo dziecko nie chciało wcale współpracować :D To pewnie przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam w prezencie kolejny krem p. rozstępom , tym razem Tołpa. Mogę testy robić, pół brzucha tym, pół innym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do mnie wczoraj przyjechały kremiki Gerbera, oczywiście przed snem przetestowałam, a jakże! Bardzo ładnie pachnie, jak kremik dla dzieci, ale czy jest skuteczny, to zdam relację jakiś czas po porodzie ;) Będę mimo wszystko dalej co dwa dni używać swojego balsamu z Sorayi, przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa1402
Hej dziewczyny:-) ja mam termin na 19 lipca z USG i na 22 lipca z OM:-) to bedzie moje drugie dziecko,mam juz córkę która ma 9 miesięcy:-) mi płeć jest obojętna,ważne jest zeby dziecko bylo zdrowe...:-) usg genetyczne bede miala 14 stycznia,juz nie moge sie doczekać:-) co do ruchów dziecka to w pierwszej ciazy czułam juz w 16t:-) teraz mam 13 tydzien i na razie nic,ale wiem ze muszę poczekać cierpliwe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już wiem, ze mi żaden nie pomoże bo już się pojawiły rozstępy. Byle więcej ich nie wylazło. Dziewczyny, bolą Was plecy? Od wczoraj mnie bolą plecy na dole i lekko boki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Mnie dopadła jeszcze dzisiaj zgaga :( masakra. Ale cieszę się ze mogę to przespać :) Położyłam się około 12 i do 15 popłynęłam. Czy zastanawiałyście się już kogo bierzecie do porodu ? ( położna czy lekarz ? ) U mnie taki pakiecik ze znieczuleniem 7.500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nowa:-) dopisz się do tabelki, Robi się coraz dłuższa:-), może w tym roku bedzie jakiś przyrost urodzeń?:-) Bo u mnie wszędzie kobiety w ciąży:-) Agusiek ale ta cena to w jakimś prywatnym szpitalu? A jeśli chodzi o ruchy to już się nie mogę doczekać kiedy coś poczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w prywatnym jest taki minus, że biorą tylko idealnie zdrowe pacjentki z idealną ciążą, a jak coś w trakcie jest nie tak, to odwożą do szpitala i tak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
chyba państwowy szpital, bynajmniej kiedyś tak było, podobno teraz jest już sprywatyzowany. W 8 miesiącu podpisuję się z nimi umowę i czekają na ciężarną.Jak rodziłam w państwowym w Otwocku blizniaczki to płaciłam tylko 2.000, ale to było 12 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja dzis dostałam wyniki z badania moczu, które robiłam wczoraj i wyszło, że mam krew , nieliczne bakterie i pasma śluzu...poczytałam w necie i wygląda to na zapalenie cewki moczowej ale nie mam objawów...jak wasze wyniki badania moczu? Ja dopiero lekarza zobaczę w pt, więc będę wdzięczna za jakieś wskazówki czy to może być coś groźnego...w każdym razie znowu zacznę brać żurawit, a rano urosept:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W końcu mam swój internet;) Któraś z dziewczyn pytała czy bierzemy luteine ja biore od 1 wizyty luteine 2x1 i duphaston 2x1. Od niedawna odstawiłam kwas foliowy i zaczęłam brać witamin plus mama. Ostawiłam kwas bo w suplemencie diety jest tyle samo co w foliku. JA się wypowiedzieć na temat badań moczu nie mogę bo będę je robiła dopiero pod koniec tygodnia. Co do ruchów to ja jestem teraz w 11 tygodniu i co prawda jest to 1 ciąża ale w10 tygodniu czułam taką fasolkę która się przemieszczała w brzuszku;) Ale wiadomo że nic szczególnego ale ucieszyło nie;) Czułam jak leżałam na plecach;) JA ciekawa jestem właśnie jak to jest z tym porodem. Chodzę prywatnie do lekarza jak moja siostra ae nie słyszałam żeby coś dopłacała do porodu czy coś takiego. A powiedzcie mi gdzie się w ta tabelę wpisuje bo jeszcze mnie tam nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiuj sobie ją z poprzedniej str i wpisz się do niej uwzględniając datę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zatem dopisuję:) NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O pol skie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie .....................29.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem jak jest z jakimiś opłatami, chciałabym żeby był przy mnie mąż - pewnie wtedy jakaś dopłata do porodu rodzinnego. Mogę mnie odesłać z wybranego szpitala do innego jak już przyjadę? Jestem w tym temacie zielona kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Oczywiście że wszędzie praktycznie rodzi się bezpłatnie :) I nikt nie wymaga od rodzącej żadnej kasy. Ja mimo swojego wieku, strasznie się już boję :) chociaż super miałam pierwszy poród ale cóż taki cykorek ze mnie :) Opłacenie położnej dużo kobiecie daje w tym cudownym dniu :) Tylko że czasami nie można sobie finansowo na to pozwolić :( Mam jeszcze inne zapytanie, czy któraś z was jest zatrudniona jako osoba współpracująca u męża ? Jestem na zwolnieniu już 2.5 miesiąca, mąż za mnie ZUS płaci 1000 zeta a ja za zwolnienie ani grosza nie dostałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też słyszałam że dobra położna to to lepszy poród;) Znaczy dobra -= opłacona. Agusiek77 na pewno będzie dobrze. Mam znajomą która rodziła 2 dziecko w wieku 39 lat;) Mówiła że lepiej wspomina niż przy 1 dziecko ale to już pewnie jest indywidualna sprawa. Co do współ zatrudnienia to nie mam pojęcia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na Luteinie i Duphastonie 2x1 tabl. Pewnie tak do końca ciąży - jak i w poprzedniej. W poprzedniej brzuch zaczął mi się napinać już po 20 tygodniu chyba i brałam co kilka godzin... Brałam Fenoterol i Izoptin - masakra - czułam się po tym jak w delirium, wszystko mi się trzęsło. Lekarz powiedział, że jeśli w tej ciąży się to powtórzy to już się tych leków nie stosuje. Bylebym nie musiała leżeć plackiem jak połowę pierwszej ciąży bo przy dwójce dzieci to niemożliwe... Virada nie martw się na zapas - a żurawit w ciąży można? Ja na szczęście w razie takich przypadków mam swoje przetwory z żurawiny :) Jutro rano do dentysty... Brrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agusiek
No i niestety raczej na kase z zusu nie licz :o chyba że coś się zmienilo ( choć watpie by na nasza korzysc ) ja w 2011 urodzilam dziecko, 2 tyg przed porodem wzielam cywilny z szefem :D moim wieloletnim partnerem dodam :-P byly problemy z zalatwieniem maacierzynskiego!!! Nie wiadomo było czy mi nie kaza zwracac L-4 za te 2 tyg :o dowiedzialam się, że jako osoba wspolpracujaca mam wylacznie 1 "prawo" :o prawo do placenia pelnego zusu za siebie :o po za tym nie nalezy mi się nic :o oczywiscie się zwolnilam ;) co i Tobie radze, bo szkoda maciezynskiego itp... Szkoda że nikt Ci wczesniej nie powiedzial bo jako zatrudniona nabywasz prawa po 6 msc dopiero :o na własnej dzialalnosci wczesniej ( był miesiac ale chyba to wydluzyli teraz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
7500? Za położną i znieczulenie? Rany, myślałam o tym żeby wziąć położną, ale nie sądziłam że to tyle kosztuje... No chyba że zer się za dużo pojawiło? No bo tyle kasy za kilkanaście godzin pracy? To ja bardzo chciałabym tyle zarabiać... Jeśli chodzi o prywatne kliniki to ja odrzucam - to o czym napisała jedna z Was, że przyjmują tylko panie z super przebiegiem ciazy, mowi wiele o tym, że nie sa przygotowani na powikłania. A te moga zdażyć się zawsze. Jak mam wybierac pomiędzy zdrowiem lub zyciem moim i dziecka, a własnym komfortem, to wybór jest dla mnie prosty. Liczyć na to, że akurat u mnie wszystko przebiegnie bez komplikacji nie zamierzam... Więc podziekuję za kolorowe jednoosobowe pokoiki ,wypasione sprzęty, wanny z hydromasażem, intymność i czułość personelu. Przywdziewam za to nakazaną koszulę i rozkraczam się przed oschłą położną i studentami, przy niedomknietych drzwiach zza których zerkają ciekawscy goscie innych rodzących... W dupie to mam, kilkanaście godzin jakoś wytrzymam, a komfort zapewni mi świadomość, że za ścianą jest świetny oddział neonatologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
:( No to zajefajnie, tyle lat płaciliśmy za mnie po 1000 a tu teraz nawet grosza nie dostane :(. Koala, nie położna bierze 7500, tylko lekarz, sala itp. Położna podobno 1500, lekarz około 5000 , znieczulenie i sala. Ale w państwowym szpitalu można ponoć z położną już za 300 się dogadać. Jeszcze mamy czas do namysłu :) Kurcze dziewczyny odwiozłam do szkoły i idę chyba do wyrka, straszne to jest mogę non stop spać. Nic mi się nie chce robić masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ja jak zwykle wczoraj nie spałam do 2 w nocy... a dziś pobudka już przed 7.00 - najpierw mały "mama mleko" później "mama siku" a potem drugiego wyszykować do przedszkola. Położyłam się jeszcze chwilę ale miałam wizytę u dentystki i musiałam zaraz wstać. Chciałam się położyć po powrocie ale tyle do zrobienia w domu, że się nie da :( Ech, tak będzie przez następne kilka lat... Może w końcu się przyzwyczaję ;) Kurcze tyle kasy za poród? Masakra. Raczej nie skorzystam. Choć jak wspominam pierwszy poród to nie chciałabym powtórki z tamtego wydarzenia... Miałam mieć poród rodzinny na małej salce ale była zajęta, rodziłam na dużej sali, obok za parawanem inna kobita... Jak mnie rano położyli to nie dali wstać już do końca - czyli do 18.10. Lekarka była bardzo niemiła i opryskliwa aż mąż na nią nie nakrzyczał, że zaraz w pysk dostanie. Dobrze, że ostatnich 2 godzin wcale nie pamiętam. Ale przeżyłam to jakoś i z radością wyszłam w 3 dobie do domu. Dużym plusem okazała się położna, której wcześniej nie lubiłam i uważałam za wyniosłą paniusię a podczas porodu okazała się skarbem i ogromnie mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arba1
Agusiek77 - z tym zwolnieniem i macierzyń'skim to nie jest wcale tak żle - Po pierwsze to wazne jest czy płaciliście za ciebie dobrowolne ubezpieczenie chorobowe i czy zawsze w terminie. Jeśli tak, to rozumiem też, że zwolnienia oczywiście zostały do zus zaniesione. Od chwili złozenia dokumentów w ZUS mają oni ok 6 tygoni na rozpatrzenie dokumetów. Przeważnie przeciąga sie to do dwóch miesiecy - wiec teoretycznie już kasę za pierwszy miesiąc powinnaś dostać, najlepiej zadzwoń do ZUSu do wydziału zasiłków, podaj swój pesel i zapytaj na kiedy jest termin wypłaty. Być moze mieliście jakieś niedopłaty itp i trzeba porobić jakieś korekty żeby to przyspieszyc. Jeśli teraz to wyjaśnisz to potem już bedzie z górki. No i w razie jakbyś nie miała dobrowolnego chorobowego to zawsze możesz sie zgłosić to wtedy macierzyński na pewno dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ze mnie p.... zamiast wpisać Arba79 to wpisałam 1 i zostałam pomarańczką ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wczoraj bylam u ginekologa z bobasem wszystko wporzadku a mi przepisal na ten straszny kaszel syrop i masc rozgrzewajaca mam nadzieje ze przejdzie bo juz tydzien sie mecze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba, świetnie że jesteś, bo zaczęłam właśnie pierwsze kroki w kierunku godziwego świadczenia chorobowego i macierzyńskiego i mam kilka wątpliwości i pytań z nimi związanych. Po pierwsze - jeżeli prowadzę DG od ponad roku, ale do chorobowego zgłoszę się dopiero od stycznia, to wyliczą mi średni dochód za 12 miesięcy czy za tyle, ile było faktycznie płacone to chorobowe? Po drugie - jeżeli miałam w ciągu całej swojej krótkiej DG kilka lekkich poślizgów w opłacaniu ZUSu, ale od stycznia wraz z dodatkowym chorobowym będę opłacać już w terminie, to czy mogą mi odmówić wypłaty świadczenia? Po trzecie - czy to prawda, że do macierzyńskiego będą brali pod uwagę dochód z ostatniego miesiąca, a nie z wszystkich, w których opłacałam chorobowe? Po czwarte - jeżeli będą odprowadzane składki od dochodu 3 000, to ile będzie mi ZUS przelewał środków na zwolnieniu i na macierzyńskim? Po piąte i ostatnie - rozumiem, że na zwolnieniu i na macierzyńskim odprowadzam jedynie składkę zdrowotną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba, świetnie że jesteś, bo zaczęłam właśnie pierwsze kroki w kierunku godziwego świadczenia chorobowego i macierzyńskiego i mam kilka wątpliwości i pytań z nimi związanych. Po pierwsze - jeżeli prowadzę DG od ponad roku, ale do chorobowego zgłoszę się dopiero od stycznia, to wyliczą mi średni dochód za 12 miesięcy czy za tyle, ile było faktycznie płacone to chorobowe? Po drugie - jeżeli miałam w ciągu całej swojej krótkiej DG kilka lekkich poślizgów w opłacaniu ZUSu, ale od stycznia wraz z dodatkowym chorobowym będę opłacać już w terminie, to czy mogą mi odmówić wypłaty świadczenia? Po trzecie - czy to prawda, że do macierzyńskiego będą brali pod uwagę dochód z ostatniego miesiąca, a nie z wszystkich, w których opłacałam chorobowe? Po czwarte - jeżeli będą odprowadzane składki od dochodu 3 000, to ile będzie mi ZUS przelewał środków na zwolnieniu i na macierzyńskim? Po piąte i ostatnie - rozumiem, że na zwolnieniu i na macierzyńskim odprowadzam jedynie składkę zdrowotną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba, świetnie że jesteś, bo zaczęłam właśnie pierwsze kroki w kierunku godziwego świadczenia chorobowego i macierzyńskiego i mam kilka wątpliwości i pytań z nimi związanych. Po pierwsze - jeżeli prowadzę DG od ponad roku, ale do chorobowego zgłoszę się dopiero od stycznia, to wyliczą mi średni dochód za 12 miesięcy czy za tyle, ile było faktycznie płacone to chorobowe? Po drugie - jeżeli miałam w ciągu całej swojej krótkiej DG kilka lekkich poślizgów w opłacaniu ZUSu, ale od stycznia wraz z dodatkowym chorobowym będę opłacać już w terminie, to czy mogą mi odmówić wypłaty świadczenia? Po trzecie - czy to prawda, że do macierzyńskiego będą brali pod uwagę dochód z ostatniego miesiąca, a nie z wszystkich, w których opłacałam chorobowe? Po czwarte - jeżeli będą odprowadzane składki od dochodu 3 000, to ile będzie mi ZUS przelewał środków na zwolnieniu i na macierzyńskim? Po piąte i ostatnie - rozumiem, że na zwolnieniu i na macierzyńskim odprowadzam jedynie składkę zdrowotną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×