Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

I w sumie jedna sprawa mnie nurtuje, mianowicie - czy lekarz może wypisać zwolnienie z wyprzedzeniem??? Orientujecie się? Wizytę mam w przyszły piątek, czyli 22 marca. Chciałabym pójść na zwolnienie od 1 kwietnia. Da się tak zrobić? Może już ten temat był poruszany, ale pewnie mi umknął, ostatnio nie czytałam forum uważnie... Gdyby ktoś widział, będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi inhalator jest dobry dla niemowlaka jak i dla starszego dziecka. Pomaga w leczeniu chorób dróg oddechowych (zapalenie płuc, oskrzeli, zwykły katar, kaszel, jest też dobry dla astmatyków). Starsza mi rzadko choruje, więc odwlekałam ciągle ten zakup, ale teraz tak czy siak pewnie nie raz się przyda, bo i starsza skorzysta i młodsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzia - kupiłam i takie i takie, jedne są jednorazowe, a drugie takie lepiszej firmy wielorazowe, no ale w szpitalu prać nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi - póki nie klepną, to na razie tylko projekty zmian ustawy :). Także pozostaje czekać - i nie wiem, czy nie doczekamy się tej wiadomości pewnej w 100% już po narodzinach naszych dzieci ;). Cytrynka - ładny masz brzuszek :). A lekarz może wystawić zwolnienie do 3 dni "w przód", ale rzadko to praktykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Same piękne brzuszki i Smerfiki też. Jak wyjdzie fota mojego w przyszłym tygodniu też wrzucę. Ciekawe czy będzie wyglądał jak Papa Smerf czy Ważniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamo 6-latki!!!!!
z całym szacunkiem...ale co Ty za bzdury opowiadasz??????? cytuję: ".. kurcze w ogóle powiem szczerze, ze ciężko mi kupować fotelik. Doskonale wiem, ze u mnie w mieście niewiadomo jakich stłuczek nie ma, zaś na drodze do Lublina jakbym miała zderzenie z TIRem to chyba nawet najdroższy fotelik świata by nie pomógł biorąc pod uwagę, ze mam raczej mały samochód (astra hatchback)" a jak Ty niby sobie wyobrażasz wożenie takiego maleństwa??? bez fotelika??? tylko dlatego, że w Twoim mieście nie ma stłuczek??? o rety!!! szczerze mówiąc zdębiałam, gdy przeczytałam Twój tekst.... no wybacz, ale zawiało totalnym zacofaniem... :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Truj, za odpowiedź :) czyli wygląda na to, że od 25 będę się wylegiwać w domku ;););) może też powoli zacznę jakieś zakupy, bo jak tak czytam o Waszych, to zaczynam zazdrościć. Ja mam jak na razie kilka ciuszków upolowanych w ciuchlandach, w tym różowiaste śpiochy dla chłopca :P PS. Czy któraś tworzyła listę niezbędnych rzeczy do wyprawki i chciałaby się nią pochwalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, sorry, ale może któraś słyszała o tym, że dzieci można przewozić w samochodzie w gondoli? Podobno są do tego specjalne systemy zapięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko to ześ zabłysła głupotą jak neon nad burdelem :D:D:D:D:D hahahahahahahahahaha :D Grunt to wyrwać wypowiedź dotyczącą problemu w wyborze, zdecydowaniu się na konkretny model z całej rozmowy tak, by wyszło, ze dziecko będę wozić między pedałem gazu i hamulca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszałam o bezpiecznym przewożeniu w gondoli. W sumie ciekawy pomysł by był. Wiem że moja siorka 1 dziecko przewoziła ze szpitala do domu w gondoli ale to było 15 lat temu;) Z kolei moja sąsiadka tak wozi swoje dziecko i babcia niby pilnuje z tyłu co dla mnie jest czystym szaleństwem. Fredzi_a p dzieki. Też mam upatrzone pare rzeczy u tego sprzedawcy;) żółta_cytrynka - ja nie wiem co mam na razie nie kupuję większych ciuszków. Ja robię taka listę ale nie jest ona pełna i taka w sumie tylko zaczęta. Ktoś się wcześniej chwalił że ma jako taką;D mama 6 latki - popieram;D Tez się uśmiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takową listę, ale bez ubranek, bo mam tego taki nawał, że już nawet nie wpisywałam ciuszków :D KOSMETYKI I PIELĘGNACJA: - patyczki do uszu dla dzieci - waciki lub wata - gaziki jałowe - mydełko bambino w kostce - płyn do kąpieli typu oilatum - balsam do ciała ( w moim przypadku hipp) - octenisept do pępka (ja wierna jestem spirytusowi 70%- szybciej pępek odpada. Ostatnio sąsiadka z 2miesięcznym dzieckiem na chirurgiczne usuwanie musiała jechać przez ten cały octenisept i chirurg też powiedział, ze najlepszy spirytus) - wanienka (u mnie + stelaż + gąbka taka duża do kąpieli, u nas bardzo się sprawdziła. jeśli ktoś ma wannę to polecam wanienkę zakładaną na wannę) - pieluchy ( opakowanie 1 i opakowanie 2) - woda morska - odciągacz do noska - gruszka ( czasem była niezastąpiona) - rumianek w saszetkach - majtki jednorazowe dla mamy - podkłady ginekologiczne - 3 koszule nocne - preparat na biedne spękane sutki (bephanten a jeszcze lepiej lanolina) - krem na odparzenia dla dziecka - chusteczki nawilżane - przewijak na łóżeczko - termometr - inhalator KARMIENIE: - biustonosze do karmienia - wkładki laktacyjne - butelki - termosik na butelkę - smoczki uspokajające+ łańcuszek do smoczka+ zatyczka/pojemnik - koper włoski AKCESORIA I RZECZY DLA DZIECKA: - łóżeczko - materacyk - pościel - rożek - śpiworek do spania (kiedyś miałam taki fajny flanelowy i gdzieś mi cholera tow cięło ;( ) - leżaczek bujaczek - fotelik samochodowy - wózek - karuzelka - pieluchy tetrowe (10 szt) - pieluchy flanelowe (5 szt) - 2 kocyki ( grubszy ten taki "śliski" xD i cieńszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny! Anetach: daj znac jutro po usg co i jak:) Dopisuje syna do tabelki: NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... wygląda na to, że chłopaków póki co więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama, Ty uważaj ze śliskimi kocykami ;), żeby z tego jakiegoś nieszczęścia nie było. A jak będziesz wychodziła po pieczarki, czy wracała po blender to uważaj na progi - szczególnie te wysokie. Swoją drogą ciekawa jestem jak się ta sprawa skończy... A lista wyprawkowa całkiem do rzeczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj napisałam, ze śliski kocyk bo każdy wie jak tamten wyglądał ;P a mi osobiście się całkiem przydał na zimę :D Aczkolwiek mam taki staaaaaary ze 30 lat ma a nawet lepiej bo bliżej 40 niebiesko biały i to jest najlepszy kocyk pod słońcem- jest z wielbłądziej wełny a skurczybyk tak grzeje, że się nawet najgorętszy chłop może schować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Do powyższej listy dodaje od siebie: -do szpitala:Tantuum rosa+ butelka z tzw. Dziubkiem po wodzie mineralnej, - zamiast bephantenu lub lanoliny do pogryzionych sutkow- polecam PURELAN, Dla mamy dodam od siebie- herbatki laktacyjne, jeśli któraś zamierza i chce karmić piersią... Zaraz po porodzie warto zaopatrzyć się w kapustę i mieć ja ciagle w lodówce!!! Uwierzcie mi-będzie jak znalazł gdy zacznie się nadal pokarmu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tantuum rosa nawet nie pomyślałam żeby na swoją listę wrzucić bo ja cc bede miała :D hehehe więc egoistyczna troche ta wyprawka ;P Herbatki u mnie się nie sprawdziły :/ ale za to karmi kazały położne żłopać :D z kolei bephanten biegiem mi ulgę przynosił, ale już na odparzenia u dziecka był kiepski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji napisze co u mnie.... Jednak pomimo rady Truja, nawet po odstąpienia cżekolady i orzechów moje swedzenie skory nie ustalo...:/ jestem już chwilami bezsilna. W poniedziałek byłam u giną i dostałam skierowanie na badanie w kierunku cholestazy ciazowej.... Czyli aspat, alat i poziom kwasów zolciowych. Jutro, najpóźniej pojutrze idę zrobić te badania i się okaże.... Wprawdzie gin stwierdził, że cholestaza przeważnie objawia się ok. 30 tyg. Ciazy, Ale powiedział, ze lepiej ja wykluczyć niż się zastanawiać co to za świństwo mnie dopadło..... M się śmieje, ze to na tle psychicznym :P świnia! :P podobno takie rzeczy tez się zdarzają,.... Poza tym ok. Ciagle pracuje i mam nadzieje przepracowac cała zimę i okres przesilenia wiosennego.... Zamierzam zacząć odpoczywać gdzieś około maja.... No chyba ze sie wczesniej zadrapie na smierc :D Zobaczymy.... Truju, jeśli to nie tajemnica, napisz mniej wiecej gdzie mieszkasz? ja pochodzę z podkarpackiego, w czasach szkoły średniej każda wolna chwile spędziłam na łódkach nad Solina, więc mam ogromny sentyment do Bieszczad.... Moje ukochane góry.... Czasami do nich wracam.... Chociaż już nie pamietam kiedy byliśmy tam ostatni raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wyprawki: -smarowidlo do pupy dla malucha. U nas najlepiej sprawdził się linomag, więc polecam:) ale to każdego wybór indywidualny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do listy Mamy i Red Onion mam dopisane jeszcze: Ręczniczek + myjka termometr do kąpieli podusia "KLIN" nożyczki podkłady do łóżeczka i szpitala szczoteczka do włosków sól fizjologiczna proszek do prania(płyn) krem z filtrem UV zasypkę sudocrem I chyba tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka śliczny masz brzuszek! Ja to słonica przy Tobie jestem he he!!! Świetne te Wasze listy dziewczyny - kilka ważnych rzeczy mi przypomniałyście :) Zaraz sobie spiszę co mi brakuje. Umówiłam się na przyszły piątek na usg 4D do Poznania więc po drodze może zrobię jakieś zakupki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Fredzia sporo rzeczy dopisałaś, które ja po prostu już mam ;P Mówiłam, ze moja wyprawka jest subiektywna :D hehehehe :D Ja do listy Mamy i Red Onion mam dopisane jeszcze: Ręczniczek - koniecznie! termometr do kąpieli - tu akurat mam najlepszy termometr ;P czyli łokieć :D podusia "KLIN"- mam po córce nówkę nieśmiganą ;) miałam 3 w sumie :D 1 kupiłam 2 dostałam :D 1 nieużywana mi została. Super sprawa i bardzo polecam! nożyczki- kupiłam jako pierwsze praktycznie i 2 szczoteczki do włosów- b. miękka i twardszą stąd nawet na liste nie wpisałam :D podkłady do łóżeczka i szpitala- nie stosowałam, dopiero jak odpieluchowywałam córkę :) szczoteczka do włosków- jw z nożyczkami :D sól fizjologiczna- jako soczewkowy maniak mam jej zawsze zapasy w domu i też nie wpisałam :D proszek do prania(płyn)- będę prać w zwykłym krem z filtrem UV- koniecznie!!! zasypkę- mąka ziemniaczana jest niezastąpiona ;) sudocrem- krem na odparzenia- nie pisałam firmy, bo to przetestować na dziecku trzeba. Na początek dobrze skombinowac albo próbki, albo kupić małe opakowania i sobie wybrać najlepszy dla konkretnie naszego malucha I chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z lekkim opoznieńiem, ale przypomniało mi się, ze któraś z was pytała o pościel feretti... Ja ja mam po mojej córci i oczywiście ze byłam zadowolona, ale powiem Wam ze nie jest warta ceny. ja dostalam od przyjaciolki tylko poszewki na kolderke i poduszkę, no i ochraniacz do łóżeczka. Z kolderki nie korzystalam przez pierwsze pól roku. Młoda spała pod kocykiem, a zima w cienkim spiworku. Bardzo szybko kupiłam zwykła pościel chyba w tchibo, która była ( i jest) rewelacyjna. Ta tania okazala sie moim zdaniem fajniejsza... Teraz synus ja odziedziczy:) Nie wypowiadam się na na temat przydatności lub nie tych wszystkich baldachimow, materiałów z kieszeniami na łóżeczko, bo mi się to zwyczajnie nie podoba. Lubię proste i niezbyt wyszukane rzeczy, a na dodatek razem z Mloda mamy alergie na roztocza, grzyby i plesnie, wiec eliminuje z mojego otoczenia do minimum tkaniny, w których te zyjatka sobie mieszkają... Nawet nie mam w domu firan... materac mam po córce lateksowy. Był drogi, ale to właśnie kosztem wyszukanej pościeli i innych pierdol.... Wolałem zainwestować w materacyki ;) byłam i jestem nim zachwycona, dla malucha teraz będzie. W nim nie rozwijają się grzyby i plesnie i jest szcżegolnie polecany dla tych którzy dbają o takie rzeczy.... Więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipuyhfthj
Http

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast ja zamiast poduszki-Kalina, po prostu zwijalam w rolnik cienki kocyk, lub ręcznik i mała miała za plecam, gdy spala na boku. Takie maluchy nie są w stanie jeszcze pokonać nawet takiej słabej bariery. Tym z Was, które mieszkają w domu lub maja duże mieszkanie, polecam nianie elektroniczna. U nas bardzo się przydala, bo od początku przyzwyczajalismy Młoda do tego, ze nikt nie chodzi w domu na paluszkach i w domu zawsze było dosyć głośno.... To znaczy nie szeptalismy, gdy dziecko spalo... Gdy tylko niania się aktywowala, od razu szlak do młodej i nie było problemu. Szlak się kąpać, lub posiedziec na tarasie, to zabieralam nianie ze sobą i byłam spokojna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a może któraś by skopiowała listę rzeczy i uzupełnienia do listy do Worda i wrzuciła to na naszego maila, zanim lista zniknie 100 stron wstecz? Bedzie jak znalazł dla wszystkich do ściągnięcia... Ja mogę to zrobić później, teraz nie dam rady. Dzięki za opinie na temat podróży samochodem i pasów oraz za info o przychodniach państwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wczoraj był nieźle zapisany dzień;) już się nie będę odnosiła w zasadzie do tych tematów ponieważ wszystkie zapytania zostały wyjaśnione;) jedyne co to na pocztę wyślę przygotowaną przeze mnie listę takich najbardziej potrzebnych rzeczy, została okrojona po spotkaniu z położną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×