Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość sdfghjkl;;;;
xsdfgtyhujik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/show_item.php?item=3234386550&msg=Obserwujesz+t%C4%99+transakcj%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0D%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2115c2a3abfe1d62338ee15a0f666a574a80fea88dffff9b62fb8b71e1e483bb Zastanawiam się nad tym zestawem, bardzo tani jest, sam taki laktator z pojemnikiem to ok. 80 zł- co o tym zestawie myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy bardziej opłaca się kupić oddzielnie ten zestaw- tzn. laktator i ten zestaw butelek? Bo już się pogubiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na pierwszych zajęciach, tak ciepło że ledwo żywa tam dotarłam i dowiedziałam się, że prawdopodobnie nie da rady tam rodzić bo będzie remont po 10.06 przez 3 tygodnie :( Jedyny dziś pozytyw 3 siaty gadżetów różnych w tym nawet dwie butelki i smoczek ! KMM - mój też głową do góry póki co, chociaż mam czasami wrażenie że pupa z boku jest więc jakby w poprzek był czasem Truj - ja miałam w 32 tygodniu badanie, może dlatego musiałam płacić ?? Ale kuźwa HIV też jest darmowy a robiłam prywatnie co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niagara ja się nie orientuje. Byłam dzisiaj u sąsiadki która 3 tyg temu urodziła i ona ma taki zwykły ręczny laktator i chwali sobie a pokarm ściąga cały czas bo ma wklęsłe sutki i mały nie ma za co złapać... I zastanawiam się czy takiego sobie nie zakupić, na w razie czego bo planuję karmić piersią... A ona dała w aptece za niego 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te badania o których piszecie ja miałam wszystkie na początku ciąży na NFZ za darmo. Aby tego wymazu z pochwy nie miałam ale pewnie pani dr zrobi mi na kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj dziękuję za tą siatkę centylową i wogóle wszystkim wam za dobre słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit- a który u Ciebie juz jest tydzień? u mnie leci już 33.. oby sie nie odwrocil.. dzisiaj mały łobuz jakos sie tak ułożył, że najpierw pół dnia wciskał mi głowę pod żebra a później jak pojechałam do miasta to gdzieś mi uciskał kręgosłupi wczoraj nie mogłam chodzić bo mi promieniowało : lewy pośladek -> lewa noga. a dzisiaj: prawy pośladek-> prawa noga.. wogóle jakiś taki bardzo pełen mam ten brzuch. jakby dzidziuś rósł ale cały brzuch zostawał taki jaki był.. czuje sie taka ocięzała.. ale załamka- pojechałam do miasta za materiałem na baldachim, bo ten co dostałam jakiś taki pstrokaty i nie bardzo mi sie podoba.. i nie ma takiego materiału jak bym chciała.. jak jest gatunek to nie ma szans na kolor.. :( wkońcu chyba kupie dwa zwykłe prześcieradła bawełniane i z nich zrobie baldachim.. no innej opcji nie widze.. i chyba nawet taniej wyjdzie... AMarzena fajny wózeczek :) al czy aby nie za szybko na spacerówkę ;) hehehe dzisiaj Pania na mieście widziałam szła z podobnym :) ładnie się prezentował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak a propo zdjęc i poczty.. czemu przestałyście pokazywac brzuszki? zatrzymało się na 30 tygodniu chyba i cisza.. no co to za zaniedbania?? :D ;) wrzućcie coś jak dacie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzac prywatnie do gin bylam z muszona w tamtej ciazy jak i w tej wszystkie badania robic odplatnie (morfologia, mocz, toksoplazmozy itp), jedynie co mam w cenie u niego to GBS wlasnie, ktorego zapomnial mi pobrac na ostatniej wizycie (czyli 1,5 tyg temu), mowi,ze zalecenia sa zeby go robic po 34tc... a skad pobiera material czy tylko z pochwy czy z odbytu tez to nie mam pojecia... przy ciazy z malym mialam wynik ujemny... wiem tylko tyle, ze na wynik czeka sie ok 10 dni, wiec mi powiedzial, ze na kolejnej wizycie 03.06. mi pobierze wymaz... xxxx mama 6 latki- mnie tez rypie jak nie wiem miednica, kosc ogonowa to juz nie wspomne, ale wiem ze to tylko idzie na nasza korzysc, ze sie rozciaga i bedziemy miec latwy porod :P xxx czy te dziewczyny co rodzily juz pamietaja moze czy Wam mierzyli przed porodem szerokosc miednicy? Bo mi mierzyli,ale nie powiedzili ile mam i czy to dobrze czy nie... no urodzilam sn, wiec chyba miednica ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, nie i nie! Tym razem jak nie kastracja męza to ja sie zaszyje na dobre a wiecej przechodzić tego nie bede! ;P I nie wmawiac mi tu! :D Co do laktatorów... ja byłam zadowolona z Aventu ręcznego- naprawdę. Ciężko sie nim nie ściąga Ktos pisał o puchnięciu i tyciu? Z tego co wiem, to lepiej skonsultowac to z lekarzem, bo jak Truj pisała to moze- aczkolwiek NIE MUSI WCALE wiązać się z zatruciem ciążowym. Dobrze jest sprawdzić ciśnienie do tego- jeśli jest w normie, to jest duża szansa, ze to nie zatrucie. Jednak lepiej dmuchac na zimne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** Nescafe trzymam kciuki,żeby się okazało,że ta wartość jest jednak w granicach błędu. Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze, tego Wam życzę:-) *** Co do wizyty pediatry po porodzie to ja nic nie zgłaszałam a najpierw przyszła położna z pielęgniarką środowiskową a za jakieś 2-3 dni pediatra więc chyba szpital zgłasza:-) *** Na podgrzewacz się jednak zdecyduję ten Happy Family, bo nadaje się też do samochodu a z większym sterylizatorem na razie się wstrzymam. Co do elektronicznej niani to rozważama zakup ale tylko dlatego,że mam już w domu większego szkraba, który uwielbia spędzać czas na podwórku. Przy pierwszym dziecku nie uażam by był to niezbędny zakup, mi się akurat nie przydałby. W lecie na okazyjnych imprezach synuś spał na polku w wózeczku pod moskitierą lub n pradziadek czuwał nad nim w domku:-) *** LadyG cieszę się,ze wszsystko ok, synuś wcale nie malutki ale rzeczywiście nie kolos, ja aż się boję ile teraz moja maleńka waży skoro miała ok 2,2kg w 31 tygodniu :-) *** Maite ja nie pamiętam w ogóle takiego badania - jak pomiar miednicy?????? Nie wiem kiedy by to mieli zrobić, wiem tylko,ze waga synusia była szacowana na 3600 a urodził się z 4050g *** Ja tyję i puchnę ale to nie zatrucie:-) *** Z laktatorów ręcznych to polecam jeszcze Laktator Lakta Plus:-) Miłego wieczorku i przespanej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie jak o pediatre chodzi to położna środowiskowa mówiła, ze po porodzie odwiedzi mnie ona i lekarz rodzinny :D także pewnie wtedy jakoś to moje dziecie sie dopisze do karty w przychodni... a wczesniej z córka z tego co pamietam to połozna srodowiskowa przyszła po porodzie i przyniosła papiery do wypełnienia dla córki- wybór lekarza, coś tam jeszcze- takie deklaracje co wszyscy wypełniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny myślicie, że kołyska dla dziecka to dobre rozwiązanie? Czy lepiej zwykłe łóżeczko? Nie mogę się zdecydować co zamówić oferta nr 3222132659 kolor nr 4 czy oferta nr 3242413264 śpiące misie niebieskie??? Nie moge linka wkleić bo za spam mi posta uznaje. Pytam o zdanie M a on, że to takie same przecież.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o wymazie z pochwy słyszałam.. ale zesie go robi na krótko przed porodem, zeby sprawdzic czy mozna rodzic sn.. ale z odbytu?? a po co im to..? pierwsze słysze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - też 33 tydzień u mnie,czy w karcie ciąży gdzieś jest tabelka czy głową w górę czy w dół jest? a wymaz mówiła mi że i taki i taki będzie robiony Mama - ale sama nie kastruj męża, zrób to jak trzeba humanitarnie w szpitalu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit a własnie, ze zrobie to sama ;P I to brudnym nożem żeby kurna cierpiał jak ja :D sesesese ;P Co do wymazu u nas się robi po skończonym 35tc. A co do badań to ja za żadne nie płacę ;P Chodzę prywatnie, ale jestem zapisana w przychodni i tam mój gin mi wypisuje skierowania ;P A teraz to nawet powiedzaił, ze już będę chodzić tam do niego to ktg będą mi robić. Także na wizytach jeszcze zaoszczędze :D Choć tyle co ja miałam wizyt u niego... to należy mi się jakaś ulga w cierpieniu portfela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola1988 jak nie wiesz co kupić to może rozwiązaniem jest łóżeczko z bujakami jak nie będzie ci pasować to bujaki odczepisz. K_M_M - wiem , że za wcześnie na spacerówkę ale chciałam wam pokazać , że jest w zestawie. Najfajniejsze jest to , że są dwie wielkości głębokości wózka, tzn. długości jak jest głęboki dla noworodka i potem jak dziecko już jest duże a chcemy go zabrać w głębokim wózku a nie w spacerówce. Wczoraj się nim trochę pobawiłam i myślę że będzie dobrze. Ja miałam wymaz z pochwy na początku ciąży ale z tego co wiem to ma być i pod koniec , ale o wymazie z odbytu to nie słyszałam ale co lekarz to inne badania dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no mi się bardziej podoba zestaw pierwszy, kołyska i łóżeczko 2 w 1 :-) Myślałam,że myślisz nad zwykłą kołyską, które są mniejsze od łóżeczek i służą na dość krótki czas - wtedy bym Ci odradziła. Ale to jest normalne łóżeczko, które posiada płozy jak kołyska więc jak dla mnie super. Moze się przydać przy maluszku a potem będzie służyć dłużej jako zwykłe łóżeczko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Lou wczoraj byłam na warsztatach bezpieczny maluch i dla kobiet które mają skłonnośc do rozstępów lub już mają polecają takie masło palmersa. I są fajne kosmetyki na już powstałe rozstępy. Co do zapachu dla niektórych ładny dla niektórych nie. Ale konsystencja fajna. nr aukcji 3230877255 .Ja myślę że to co będzie potem powoli się ułoży;) Ja też się zastanawiam jak co i kiedy ale myślę że damy rade ogarnąć temat;) .Nescafe03 nie martw się tą niedomykalnością. Może być tak że po porodzie okaże się że się rozwinie. Trzymam Kciuki za Twoja małą. Całkiem spora ta Twoja mała;) A i dzięki za odpowiedź z tym powiadomieniem że dziecko się urodziło;) .LadyG no może nie kolos ale już kawałek mężczyzny;) .AMarzena27 ciekawy wózek, co prawda koła nie w moim typie ale najważniejsze aby dla Ciebie był wygodny i funkcjonalny. .A co z Topką? Wyszła Ona już z tego szpitala? Cos ostatnio się nie udziela .Niagara1212 myslę że dobry wybór;) Tani jest więc bym go brała;) .Kmm no ja dodaję na bieżąco;D znaczy ostatniego nie mam;D Ale jak popatrzyłam na jende z pierwszych zdjęć a teraz to aż się uśmiałam:P .viola1988 kołyska jest dobra na pare miesięcy jak to znajoma mówi potem i tak kupili łóżeczko więc trzeba to przemyśleć. Ale można kupić łóżeczko z płozami;D Albo dokupić same płozy;) Co do wzory pościeli oferta nr 3222132659 kolor nr 4. Ja mam co prawda zwykłą ale te haftowane są śliczne. Mam pościel do wózka taką. .A cha i jak macie możliwość pójść na takie warsztaty bezpieczny maluch to polecam dużo się można dowiedzieć i też dużo dostałam próbki kremów, smoczki, śliniaczek myjka. I dodatkowo wylosowali mnie więc otrzymałam produkty z linii osmozacare. A cha jak znajdziecie ta stronkę to są takie opaski na komary któraś z .Was chciała lub zawieszka i działają do 15 dni! Fajne maiałm w rękach;) bezpieczny-maluch/com/pl zamiast ukośników kropki. .Ja dziś muszę pomalować te cholerne ściany i mieć to z głowy. Jakiś problem jest z tym dywanikiem co chciałam zamówić brak tej wykładziny czy coś. W sumie nie do końca rozumiem tego sprzedawcę. U mnie słonko świeci aż miło więc do roboty;D .Wczoraj zamówiłam większość rzeczy dla małej i dla mnie w sumie niewiele mi już zostało mają przyjść jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliputzen
Ttyttyhggggg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_M_M Nie każdy ma taki elegancki brzuch jak Ty :-D Rzekłabym wyjściowy :-D **viola ja Ci niestety rady nie udzielę gdyż to co wkleiłaś w ogole nie jest w moim guscie :) Wiem że dla niemowlaka lepsze są takie krzykliwe kolorki ale ja jestem za pastelowymi całe życie :D wybrałabym gładkie i stonowane koloruy. Ale z tych dwóch to już chyba 1szy ładniejszy. Co do kołyski to ja zamierzam mieć i bo dostalam za darmo, potem kosz albo od razu łóżeczko. anetach rozstępy mają to do siebie że jak wyjda to już nie wejdą z powrotem :( wiem że soą na to jakieś cuda wianki ale nie wiem czy będe próbować po tylu nieudanych próbach generalnych zapobiegnięcia im w ogóle. Ale dzięki :) I dywanu chyba nie upiorę, bo nie ma mi kto pomóc z wyniesieniem na dwór, sama nie będe wynosić, aż taka odważna to ja nie jestem. Dzień dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach wyświetliłam sobie tą sronkę ale z tego co widzę to dziś jest ostatnie i to w dodatku w Rzeszowie ;/ lipa bo pojechałabym nawet sama... ;/ ale za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach a gdzie Ty byłaś na tych warsztatach? Może ze szkoły rodzenia?? Co do GBS to to badanie wykonuje się rzeczywiście między 35 a 37tc. Chodzi o to, że w normalnych warunkach (poza okresem ciąży) jeśli nie towarzyszą temu inne objawy uznaje się za florę fizjologiczną pochwy ale jeśli dojdzie do zakażenia w ciąży to też nie ma co panikować, po prostu w czasie porodu podaje się najczęściej penicylinę (lub inny antybiotyk) żeby nie doszło do zakażenia maluszka (bo to już może być groźne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach a gdzie i co zamawiałaś dla Malutkiej? Ja już kręćka dostaję na tym allegro, dlatego zaraz wybiorę się do "prawdziwych" sklepów we Wrocku i porównam ceny... Dziewczyny słyszałyście może jakieś opinie o tym wózku? Co o nim myślicie? http://www.roan.pl/teo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalaaaaaaaaaaaa
21:33 ja dziękuję baaardzooo 10 miesięcy zrastała mi się złamana kośc ogonowa przy porodzie naturalnym, zapalenie kości łonowych tydzień po porodzie, bolało jak cholera przez miesiąc, teraz druga ciąża hemoroidy grubości kciuka w pochwie i wyłażą na zewnątrz, dziękuję bardzo, uroki naturalnego porodu chyba wolę cesarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG- wozka nigdy nigdzie nie widzialam, nie slyszalam tez opinii, ale widze, ze ma identyczny stelaz jak moja spacerowka (nie ma co sie dziwic moja spacerowka jest wyprodukowana przez firme corke Roana) i powiem Ci, ze super sie ten wozek prowadzi :) ze zdjec tez wyglada fajnie :) trzeba by go bylo w sklepie obadac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach szkoda , że wcześniej nie pisałaś że będą takie warsztaty z chęcią bym poszła bo mam nie daleko a teraz to za późno:-( W lutym jak były z mamapyta.pl to było wcześniej na dzienniku wschodnim a teraz nic nie podawali , szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necsafe w szkole nam powiedzieli że są bo przyszła babka która mówiła nam o komórkach macierzystych. Ale dziewczyny trzeba to sprawdzać bo te warsztaty ostatnio chyba w Lublinie były w lutym. A można na na nie iść nawet po urodzeniu dziecka;) LadyG ja zamawiałam u 3 sprzedawców: julia961, r_p77, nilago. W sumie zamaiwałamtermoemt do wody, podkłady dla siebie, majtki wielorazowe będę używac jak jednorazowych, cążki, myjkę, materac, pokr. Na przewijak, sól do noska, szczoteczka + grzebyk, smoczek avent, sudocrem, bepanten, i chyba podkład na ramię. Mi w Roanie nie pasuje rączka. AMarzena27 no ale ja tez się dowiedziałam na ostatnią chwilę. I kurde przed wyjściem dostałam sms że są wolne miejsca i żeby jak możemy zawołać kogo się da. Jak dla mnie też kijowa sytuacja była;/ Ale mogę Wam Polecić happy.tv na youtube happy mama. Tam pierwszą pomoc pokazuje ten sam gość co na warsztatach;) Genialny jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w sklepie poszukać ciuchów dla siebie, w lumpie i dwóch z odzieżą ciążową, i to chyba jakiś zart. Sukienek ni kuta, chyba ze jakies takie festyniarskie z cekinami jak dla cyganki i po 150 zł, bluzki po 100... no chyba wyjdę z siebie. Nie mam w czym chodzić kompletnie. Cały lipiec chyba w domu spędzę. A nawet chociaż żeby te po 150 dobre były. Nie. Wszystkie jak dla niepełnoletnich azjatek robione na pryszcze zamiast cycków. A chciałam w sobote ładnie wyglądać. Nie da sie, no nie da się ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×