Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zadanie z wosu

Ogólna charakterystyka społeczeństwa polskiego - zadanie

Polecane posty

Gość zadanie z wosu

Mam do zrobienia zadanie z WOSu, oczywiście nie chcę, żeby ktoś to zadanie zrobił za mnie, proszę jedynie o drobną pomoc :) Otóż, temat brzmi: "Ogólna charakterystyka i problemy polskiego społeczeństwa" I w tym momencie proszę o pomoc :) O jakieś hasła kojarzące się z typowo polskimi cechami, problemami, np. alkoholizm (to chyba pierwsze, co przychodzi do głowy) Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollo
całą charakterystykę poslkiego społeczeństwa będziesz mieć jak obejrzysz modlitwę wieczorną Polaków w Dniu Świra. Naprawdę nic więcej nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieszne,ustudente
tyrania kościoła katolickiego znieczulica spoleczna chamstwo zbydlęcenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkxnsm
chamstwo, mataczenie, znieczulica, niski poziom moralny i intelektualny, ślepa wiara, brak myślenia, brak przyszłości, alkoholizm, seksoholizm, złodziejstwo, brak możliwości rozwoju, brak polotu i ambicji, zamknięte elity zawodowe, brak pracy, brak mmieszkań, kierunki edukacji bez przyszłości itd. itp...... w internecie znajdziesz odpowiedź a pracy domowej cwaniaku nikt za ciebie nie odrobi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z wosu
Zbydlęcenie, chamstwo - to w zasadzie dotyczy się nie tylko Polski... Chociaż... Nie chciałabym jakoś szczególnie generalizować... Ale gdyby tak spojrzeć z perspektywy obcokrajowca, to co pierwsze rzuca się w oczy? Nawet pop*** system prawny i edukacyjny (szczególnie po tych zmianach), jakieś takie ogólne pozwolenie społeczeństwa na przemoc (w domu, szkole, na ulicy - może to podpada pod znieczulicę), o tym Kościele też pomyślałam, ale chciałam tego tak od razu określać mianem "tyranii" :) Co jeszcze? Narkomania chyba nie jest na jakimś tam strasznie wysokim poziomie - pijaństwo to to, co pierwsze się chyba rzuca w oczy. Prostytucja? Nie wiem, nie jestem obyta w temacie? Jakieś jeszcze ogólne cechy naszego społeczeństwa? Może jakieś zalety? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z wosu
Aj tam, cwaniaku od razu :P Przecież nie proszę, żeby ktoś pisał pracę za mnie, proszę tylko o drobną pomoc w postaci haseł :) W końcu każdy z nas doświadcza tego na co dzień, a ja, z racji swojego młodego wieku, jeszcze niewiele przeżyłam, także pytam się osób bardziej doświadczonych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkxnsm
nie pisz o durnej edukacji bo Cię zawieszą w szkole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mire nie kaka
kurestwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funawenturja
problemy? pewnie kryzys wartosci, bezrobocie, a z drugiej strony czesto wymuszony pracoholizm (--> kryzys rodziny); biurokracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkxnsm
i dopisz - chore ambicje realizowane kosztem innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funawenturja
pewnie nepotyzm i korupcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W związku z powyższym dopisz koniecznie-niska samoocena." 123 dokładnie. to jest problem "społeczeństwo postkolonialnych" że uznają się za gorszych niż inni choć nie ma do tego żadnych postaw. chamstwo i prymityw istnieją w każdym innym kraju ale żaden inny kraj nie biczuje się z tego powodu i nie uznaje tego za reprezentatywne dla całego narodu. przecież gdyby np oceniać angoli po tym co wyprawiają w takim krakowie to by trzeba powiedzieć że to naród degeneratów. a czy oni się z tego powodu samobiczują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z wosu
No tak, rozwody, separacje, ujemny przyrost - ale to problemy nie tylko Polski, ale "nowego pokolenia" - szczególnie tego europejskiego, to samo tyczy się też kryzysu wartości. Chore ambicje i tym podobne wydają mi problemami jednostki, a nie całego społeczeństwa. Myślę, że głównym problemem jest bieda polskiego społeczeństwa (stąd później różne patologie, frustracje). Do tego służba zdrowia, system emerytalny. Bezrobocie i biurokracja (cały ten wymysł zwany "administracją") to strzał w dziesiątkę. A naprawdę nikt nie doszukał się zalet? :) Czegoś, z czego powinniśmy być dumni? :) Poza historią, chociaż i z niej nie wszyscy są dumni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkxnsm
!offerma chodzi nie tylko o charakterystykę ale i o problemy, a tak na marginesie albo jest się drapieżcą albo ofiarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdkxnsm
dopisz jeszcze - ekipa rządząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfdfxx
Wymienie tylko te najgorsze cechy naszego społeczeństwa: zachłanni,mściwi, nastawieni na szpan i dostosowywanie tylko po to aby być akceptowanym przez otoczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z wosu
Dziękuję wszystkim za pomoc :) Pochwalę się później oceną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"chodzi nie tylko o charakterystykę ale i o problemy" 123 nie bardzo rozumiem pytanie. na jakim poziomie chcesz rozpatrywać te "problemy"? my mamy "problemy" takie same jak reszta świata. gigantyczny i wciąż rosnący deficyt finansów państwa, demografia (starzejące się społeczeństwo), fikcja demokratycznej kontroli nad państwem, zdegenerowane elity. to są "problemy" wynikające z tego że jesteśmy ludźmi i nasze możliwości są ograniczone. mamy też problemy wynikające z historii. z 50 lat okupacji sowieckiej, z zastąpienia polskich elit zdrajcami lojalnymi wobec okupantów i wynikający z tego model "kapitalizmu kompradorskiego". komprador to osoba sprawująca w imieniu kolonizatora lub zaborcy nadzór nad "tubylcami". ci "kompradorzy" w pewnym momencie gdy imperium sowieckie upadło zorganizowali u nas "okrągły stół" przy którym podzielili się wpływami i majątkiem. i tak to trwa do tej pory. część naszy "kompradorskich kapitalistów" jest lojalnych wobec moskwy bo GRU zapewne ma na nich bogato wypełnione akta a część wobec niemiec bo widzą w tym nadzieję na przyszłość i chcą być "kompradorami" z nadania unii europejskiej. ludzie którzy chcieli by polski silnej i bogatej wśród naszych "elit" prawie nie ma. no i to jest np polski problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z wosu
Dostałam 6! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassandra 28
gratuluje dobrej oceny, widze, ze Kafeteria sie przydala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naragłąby
Ogólna charakterystyka jest taka, że są to ludy mieszane a nie tylko rdzenne i tak było od zawsze. Po drugie to się zmienia na naszych oczach i jest to całkowicie uzasadnione, bo nie może być niepogodzenia na to a gdzieś w społeczeństwie ono jest. Po co i na co komu odrębność narodowa? Czy Indianka nie może być obywatelką danego terenu albo ciemnoskóry Arab? Struktura na zasadzie mrowiska jest iluzją, bo mrówki to mrówki a ludzie to istoty innego rzędu. System się nie sprawdza, bo zabawa w patriotyzm koliduje z sensem tego wszystkiego. Koliduje ze zdrowym rozsądkiem. Wszystkie majątki danych terenów należy połączyć, zjednać walutą i zamknąć temat. Zdecydować o jednym sposobie komunikacji na zasadzie użycia technologii i implantów (proces nanotechnologiczny połączony z cybernetyką bezpiecznych łączy radiowych, które będą translatorami myśli). To fale mózgowe powinny być interpretowane na jeden wspólny język a nie bełkotać coś trzy po trzy. Tak właśnie wygląda świat a nie to sobą prezentujecie. Technologia ma za pomocą programów intuicyjnych wykluczyć niedomówienia i błędy w komunikacji interpersonalnej a myśli mają być zrozumiałe przez odbiorcę. Koniec tematu. Na wstępie tak jako przedwstęp do innej ery i zarazem cywilizacji. Wszystko inne to stanie w martwym punkcie, które jest absurdem. Jest jedno społeczeństwo = Ziemianie albo jak kto woli "Terranie". Żyjemy na jednej Ziemi na jednym świecie. Ludzkość nie ucieknie przed samą sobą. Ta cywilizacja się kończy i nie jest to nawet zasługa Świadków Jehowy a po prostu kwestii czasu, bo te czasy właśnie mijają na naszych oczach. Zmienia się cywilizacja. Tylko przygłupie osoby tego nie rozumieją, że towarzyszy temu technologia na poziomie UFO. Istnieją przejawy, by śmiało myśleć o realizowanych tajnych badaniach i projektach, które mają zakończyć ten etap i wdrożyć pełne wsparcie dla Nowego Porządku Światowego zwanego po angielsku skrótowo NWO. Walka z NWO jest pozbawiona sensu gdyż władzę nadrzędną będzie sprawować inteligentny komputer, który będzie za pomocą globalnej sieci cybernetycznej + biologicznych przejawów zdrowego rozsądku , sterować poczynaniem każdej zaimplementowanej jednostki społecznej. Aktualnie w moim skromnym przekonaniu trwa walka z nową erą cywilizacji. To powoduje, że jest więcej niedomówień niż mniej. Nie bez powodu jest tyle satelit krążących dokoła Ziemi. Jest ich tysiące i są częścią cybernetyki oraz przekazu do głów. "Co ma być, to będzie. Niebo znajdę wszędzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×