Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Czy warto za wszelka cene oszczedzac na dom/mieszkanie?

Polecane posty

Gość milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tak sie zastanawiam...zaraz po slubie wyjechalismy za granice, ciezko tu pracujemy, jeszcze nie bylismy nigdzie na normalnych wakacjach, nie liczac wakacji w PL, katem u rodziny. Zawsze marzylm o wlasnym domku, ale teraz juz sama nie wiem. Zycie jest drogie, nie odkladamy duzo, nie mam nowych ubrac, kosmetyków, chcialabym miec tez cos od zycia. A nawet jesli juz kupimy ten dom, to czekaja nastepne chude lata, bo trzeba remontowac, ech...Znajomi widze, ze jezdza na zagraniczne wakacje, chodza do restauracji, troche mi sie tak zal zrobilo. A wy jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zapomnialam dodac, ze dom chcemy kupic za granica, ale taki do kapitalnego remontu, bo na inny nas nie bedzie stac. Nie mamy ani grosza pomocy od rodziny, na wszystko pracujemy sami, chcemy kupic bez kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co te domy
Przeciez 3/4 niemcow zyje w wynajetych mieszkaniach i nikt sobie dupy nie zawraca kupnem.Za to maja na wakacje , samochody i inne bajery. Ja bym sie nie ladowala w dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczednaaa
Może zastanówcie sie nad mieszkaniem , jest duzo tańsze , nie warto przez całe zycie ciułac bo zycie jest za krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
no wlasnie ja zawsze chcialam miec ogrod, wychowalam sie w domu jednorodzinnym, polowe dziecinstwa spedzilam na dworze, w ogrodzie, w mieszkaniu sie dusze, od kiedy je wynajmujemy. Jesli juz kupowac to tylko kawalek swojej ziemi, ale teraz juz sie sama zastanawiam, czy warto, bo wlasciwie nic z zycia nie mamy, nigdzie nie wychodzimy, nigdzie nie jezdzimy, nic nie kupujemy dla siebie. Moze faktycznie lepiej wynajmowac przez cale zycie. Ale znowu wiadomo jak to w wynajmowanym, czlowiek nie chce inwestowac, nic nie moze zrobic po swojemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Przecież wynajem jest drogi, kosztuje sporo, także w przeliczeniu, z czasem te środki wystarczyły by na remonty. Ja jestem za własnym małym domkiem, nie dużym domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez autorka pisze
ze oszczedzaja na wszystkim , nic nie wskazuje na to by mialo byc inaczej. Po co zatem wlazic w domek jakis i cle zycie odkladac , oszczedzac i ladowac w owy domek? Czlowiek za krotko zyje by sie tylko zamartwiac . Wynajmowac i zyc jak ludzie . Wyjsc do restauracji , wyjechac na wakacje , kupic ciuch , a nie ciulac bo dach cieknie , bo ogrodzenie , bo opal drogi. Do dupy z takim zyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
czy warto oszczędzać? jasne, że warto :) bankowi musielibyście oddać trzy razy tyle, ile wart jest dom ale teraz pytanie, czy nie poszliście za daleko z tym oszczędzaniem? może zluzujcie trochę i zamiast tego zaplanujcie zakup po dłuższym okresie oszczędzania? a jeżeli chodzi o mieszkanie - nie wszystkie mieszkania wyglądają jak duszna klitka w bloku, niektóre mieszkania mają własny ogródek, albo piękny widok na zieleń i duże, wysokie okna, może warto po prostu poszukać takiego mieszkania, które bedzie i się podobało? dom to jest zawsze skarbonka bez dna i niekończące się wydatki, zwłaszcza taki dom, o którym myślisz, czyli do kapitalnego remontu, bierz to też pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarah09
ale np. sprzęty sanitarne (baterie, stelaże podtynkowe) można kupić z Delfina są na każdą kieszeń i można sobie na nie pozwolić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adria34
Większość osób jednak bierze kredyt, sami niedawno zaciągnęliśmy bardzo korzystny kredyt u developera JWC. Taki kredyt jest o wiele tańszy od tych z banków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ultraviolet 400 nm
Napiszcie cos jeszcze, kochane, bo mnie tez ten temat interesuje. Mam metlik w glowie, ale moze razem dojdziemy do sensownych wnioskow. I bez marketingu szeptanego prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARTA25555555555555
Hej, mam podobnie do Ciebie... lecz my już kupiliśmy mieszkanie poł roku temu - 75 m 2 za 120 tyś ( w moim miescie to duża okazja cenowa ! ) Na dom nie było by nas stać, choć to także nasze marzenie, no ale nie można mieć przecież wszystkiego od razu.. Mieszkanie było bo starszej osobie, kompletnie nic tu nie bylo... wprowadziliśmy się zaraz po zakupie by się jak najszybciej wyprowadzić od teściów - mieszkamy już pół roku praktycznie w gołych scianach, nie mam jeszcze nawet gdzie wyprać i ugotować, powolutku się dorabiamy... Ja też od jakis 3-4 lt tylko oszczędzam, jak mam wydać na nowy ciuch to mi się ręka trzęsie, z takim rezultatem ze naprawdę moja szafa błaga o wymianę ciuchów, nie wspomnę już o kosmetykach:) ale wiesz coo ? Przecierpię jeszcze 2-3 lata i żyję jak królowa :) a moi znajomi bedą brali kredyt na 30 lat i to jest dopiero więzienie !!! Decydując się na dziecko ty myślisz ze taką zwykła rodzinę będzie stać na wakacje ? Chyba na kredyt ! Jak bylo boom kredytowe w bankach dawali każdemu, teraz widzę jak wielu moich znajomych się męczy z kredytem a splacają nawet nie 5 rok.. może mają mieszkanie itp ale nie stać ich doslownie na nic... taka jest prawda ze podpisując umowę z bankiem niestety stajesz się ich niewolnikiem :( Jak dałaś radę tyle pooszczedzać by nazbierać na dom to szybko go urządzicie, albo dozbierajcie i kupcie coś w lepszym stanie, są okazje tylko trzeba trafić! Szukać ! Nie decydować się na pierwszy lepszy dom który zobaczycie, negocjować ceny itp Ja bym wybrala dom, ci co kupują teraz kosmetyki i wyjezdzaja na wakacje obudzą się za kilka lat i będą bez niczego, ja wybieram odwrotną drogę, bez wyrzeczeń i cięzkiej pracy nie osiągnie się nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ultraviolet 400 nm
Dzieki Marto za wypowiedz. Ja sie naturalnie zgadzam, ze oszczedzanie jest lepsze od kredytu, tylko jak to zrobic zeby az tyle odlozyc? Ja np. wyliczylam, ze aby sie kawalerki dorobic to musialabym ponad 10 lat jeszcze sobie wszystkiego odmawiac i ciulac grosz do grosza (do tej pory juz prawie 4 tak wegetuje). Wlos mi sie na glowie jezy kiedy o tej perspektywie mysle, w koncu ile mozna? I to dla kawalerki tylko (kupionej w euro tu gdzie mieszkam)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja powiem inaczej: jesli na dom musiałabys oszczędzac powiedzmy 15-20 lat kosztem znacznych wyrzeczen, to ja te oszczednosci miesięczne zainwestowałabym w siebie, po to, by zarabiac dużo więcej i odłożyc na dom w 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ultraviolet 400 nm
Tylko nie kazdy ma taka mozliwosc, przedszkolanka nagle maklerem nie zostanie, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukałam pomocy przy tworzeniu raportów oraz analityka pomocnego w osiągnięciu sukcesu. Polecono mi e-propertyrating.pl . W szybki sposób otrzymałam szereg analiz oraz strategię do osiągnięcia celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dosyc juz z tymi reklamami!!! Jestescie upierdliwi i na pewno nigdy nie skorzystam z tych wszystkich waszych pseudo-rad, wlasnie przez ta wasza upierdliwosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wynajmowałam długo mieszkanie, ale trafiła mi się okazja i skorzystałam z wyprzedaży www.wyprzedaz-mieszkania.pl i w końcu mam własne m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy mieszkanie na osiedlu Górczewska Park, mamy w końcu nasze wymarzone mieszkanie w pięknym miejscu. Oczywiście na kredyt jak większość z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam, że to fajne osiedle, a jak nazywa się ten developer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybór jest prosty: Wakacje, plazma 50 cali auto z roku 2008 3.0 benzyna iphone 5 różne inne zabawki i sponsoring ludzi na około. ALBO własna chatka. Ja jestem za drugą opcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdz tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że warto jest oszczędzać na dom lub mieszkanie... Spójrz, obecnie buduje mi się taki dom: http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=nebraska Nie chciałabyś takiego? Tak wyglądający dom od zawsze był moim marzeniem... Jest spory, ponieważ mam liczną rodzinę. Nie mogę się doczekać, aż go wykończymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że warto! Chociaż... ja nie dałabym rady. Może warto pomyśleć o kredycie? Tak wiem, to rozwiązanie ma swoje wady, ale z tego co piszesz jesteś już zmęczona ciągłymi wyrzeczeniami, a skoro macie już coś odłożone, to nie powinno być tak źle. A może warto pomyśleć o MDM? Nowelizacja programu trochę zmieniła, wg mnie na plus. Lektura do przemyślenia: http://www.dopoznania.pl/poznan/pl/porady_i_newsy/mdm/nowelizacja_ustawy_o_mdm1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze tak, my oszczedzalismy na dom, mamy go juz dluuugo i tera bedziemy remontowac - odswiezac sciany :) kupilismy rusztowanie www.euro-rusztowania.pl i bedziemy dzialac: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem własne mieszkanie lub dom to jednak poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Trzeba szukać niedrogich okazji i tyle. Ja też długo szukałam, aż w końcu bardzo spodobała nam się inwestycja firmy Polski Dom. Oni budują tzw mieszkania z działką w Słupnie. Wychodzi taniej niż budowa domu jednorodzinnego, a mam jednak mały ogród i mieszkam w spokojnej zielonej okolicy., tutaj metr kosztuje niecałe 3 tysiące, al. Jest bardzo blisko do trasy na warszawę http://www.polskidom.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program dofinansowania MDM to dobre rozwiązanie. Ja dostałem całkiem sporą dopłatę, co umożliwiło i przyspieszyło wszystkie sprawy i formalności związane z kredytem i kupnem. Na ich stronie wszystko jest dobrze i klarownie przedstawione: http://mieszkaniedlamlodych.com/program-miesz kanie-dla-mlodych-podstawowe-zagadnienia-cz-1-najczestsze-py tania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×