Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
milka12

Jak mogę zaoszczędzić na pradzie i ogrzewaniu?

Polecane posty

Gość gość
jeśli chodzi o ogrzewanie to wymieniliśmy instalacje rok temu i kupiliśmy nowy kociol http://kolton.pl/work/pellduox/ na Pelle, który na pewno jest tanszy od wegla czy innych metarialow. Rachunki sa niżesze. A teraz jeszze wymienialiśmy instalacje elektryczną i cale oświetlenie mamy teraz w ledach bo to tez tansze od zwykłych zarowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pumpempimpom
Wiesz, jak to się mówi - grosz do grosza i będzie kokosza. Dwie dychy tu, dwie dychy tam i pojawiają sie konkretne oszczędności. Na miesiąc taka oszczędność to wcale nie jest tak mało jak się może wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinak8866
Dokładnie, a jak będziemy narzekać, że to małe oszczędności to nigdy nie zaczniemy tego robić. A wydaje mi się, że żyjemy w takich czasem, że od czego trzeba zacząć oszczędzac bo niedługo całe wypłaty beda szły jedynie na rachunki. U niektórych zapewne tak jest...Dlatego trzeba wprowadzić zamiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ogrzewania centralnego dorobiłam bojler na ciepłą wodę(przeróbki ok.1500 zł) w ciągu roku okazało sie,że mam ponad 600 zeta nadpłaty za prad a teraz zaczynam wymieniać żarówki na ledowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeneffer
Nie wiem dlaczego tak dużo płacę za prąd bo wszystko mam klasy a++ i ledy.. od tygodnia wyłączam wszystko co nie jest używane z prądu np. ładowarkę,zasilacz,itp. Zobaczymy,czy coś to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to mozliwe i czy w ogole mozna cos z tym zrobic no nie wiem juz 222 www.youtube.com/watch?v=5DQzoWLDm7w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rustitutti
Uważam, że te klasy A+++ i ledy są przereklamowane. Oszczędzanie powinno się zacząć od wyboru dostawcy prądu którego oferta jest dopasowana do naszego zużycia prądu. Jak ja przeszedłem do Novum rachunki mam niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dostawca prądu, wybór ogrzewnia domu i uzyskiwania cieplej wody to tez podstawa w oszczedzaniu. My kupiliśmy kocioł solidny, firma http://www.ziso.net.pl/podstrona-134 zamontowała nam go i oagarneła całą instaalcje c.o. Juz po roku wiedze ze odpowiedni wybór ogrzewania moze wplynac na koszty utrzymania domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze położona instalacja grzewcza i wymiana elektryki to podstawa, mój mąż elekrtyk powymieniał stare części na nowe jak te http://www.mador.sosnowiec.pl/cms/ i nie wiem jak to dizała ale działa, mniej placimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata Ochocka
Osobom mieszkającym w domu jednorodzinnym polecam zapoznanie się z problematyką twardej wody, która powoduje osadzanie się kamienia wewnątrz instalacji grzewczej skutecznie zmniejszając jej wydajność. Więcej informacji na niekomercyjnej stronie http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o novum? Ja o nich słyszałem dużo dobrego, ale też pojawiają się negatywne opinie w internecie szczególnie (bo wśród znajomych/ dziadków raczej pozytywnie). Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może po porstu konkurencja daje negatywne opinie? ja jestem w Novum juz długi czas i jakoś nie zauważyłam żeby mnie oszukali a wrecz przeciwnie zaczęłam oszczędzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martak23
Jestem w Novum juz dlugi czas, ajbardziej przyciagnelo mnie do nich to, ze jest indywidulany pakiet i przysluguje okres gwarancyjny 36 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidiaSol
Jestem w Novum juz długo, najbardziej przyciagnelo mnie do nich to, ze jest indywidulany pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tez, mnie jeszcze przyciagnal okres gwarancyjny 36 miesiecy jaki przysluguje klientowi. mam u nich tez telefon komorkowy i lacznie place duzo mniejsze rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlugo jestescie juz w Novum?Bo chce zmienic operatora, te rachunki za energie sa coraz wieksze. A ja chce na czym oszczedzac a nie wiecej placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może zmień dostawcę? ja zmieniłam na www.termika.pgnig.pl i place o wiele mniej, mialam ogrzewanie gazowe - zostalam przy takim, podpisalam umowe z innym dostawca i naprawde widac, ze oszczedzam. moze spróbuj czegos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmień ogrzewanie na węglowe bo koszta ogrzewania elektrycznego są koszmarnie duże! Radziłabym znaleźć dobrego i taniego dostawcę, znam rzetelną firmę smarttrans.net.pl. Moja rodzina jest z niej zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w końcu koleżanko zmieniłaś dostawcę czy palisz węglem? Bo coś twoje zeznania nie trzymają się. O Novum słyszałam, ale o tej twojej pierwsze słyszę. Dużo ludzi zmienia dostawcę na Novum bo jest dużo taniej, mają pakiety indywidualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O novum chyba każdy słyszał w związku z ich przekrętami z telefonami. Teraz telefony się skończyły, to przerzucili się na energię. Ciekawa jestem, kto po tych ich oszustwach ma do nich choc minimalne zaufanie. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz konkretniej napisać na czym te oszustwa niby polegają? Ja jestem w Novum i nie czuję żeby ktoś mnie na czymś oszukiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaA1234
Polecam firmę novum, dzięki niej sporo oszczędziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzęt A+++ , najpierw inwestycja ale zwraca sie przy dużym korzystaniu, ja też kupiłam piec na pellet. tu macie strone z tym http://hurtowniaopalu.eu/. Ogrzewanie w domu po 10 miesiacach wyszło na zero, teraz liczę zyski. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem instalacji grzewczych i wtedy znaleźć optymalne rozwiązanie. Ja w tej materii współpracowałem z http://www.telka.com.pl/ i uważam, że to był bardzo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu zdecydowanie polecam założyć instalacje grzewcza z http://www.viessmann.poznan.pl/, mi dzieki niej udalo się radykalnie obniżyć wysokość rachunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszlosc to solary! Ja już teraz zdecydowałam się na zamontowanie paneli słonecznych z http://remor.pl/ w swoim domu i jestem bardzo zadowolona. Nie dosc ze jest o wiele taniej to jeszcze eko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndreasMax
Jeśli ogrzewasz dom paliwami stałymi to zastanów się na pelletem, jest znacznie bardziej ekologiczny (np po spaleniu 1t zostaje ok.3kg. popiołu po spaleniu 1t węgla nawet 100kg) od np. węgla a z ekonomicznego punktu widzenia średnio trzykrotnie mniej wilgotny, poza tym nie traci kaloryczności podczas przechowywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposób na oszczędzanie? Może bardziej efektywne wykorzystanie tej energii którą pobieramy? Zamiast grzać wodę grzałką elektryczną może warto zainwestować w pompę ciepła do cwu która za tę samą ilość pobranej energii podgrzeje ponad 3 razy więcej wody? Mamy teraz w ofercie np vitocal 060a - nowe urządzenie, energooszczędne i wygodne w użyciu! Są pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×