Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Abla26

alimenty na syna

Polecane posty

Gość Abla 26
nie odniosę się do słów kochanki Franka, bo nie warto co do reszty to rouzmiem ze wszystko zalezy od sedziego, moze wezme adwokata, mam jszcze miesiac.... a jak sad ocenia zaangazowanie ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
to 60 do 40 np? ja kredytu nie wliczylam w koszt utrzymania syna, ale mam o te 800 zl mniej pieniedzy. Chyba logiczne ze to sie przeklada na dziecko, a isc pod most jak tu mi jedna osoba radzila nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim trzeba rozpatrzyć kilka aspektów. Po pierwsze: czy ojciec dziecka ma z nim kontakt i się nim interesuje? Po drugie: czy oprócz materialnych alimentów nie dokłada się do wychowania dziecka (opłaca wycieczki szkolne, kolonie, kupuje prezenty)? W takim przypadku sąd to wszystko bierze pod uwagę. Sąd może zasądzić wyższe alimenty, ale pytanie czy były partner nie zaprzestanie innej pomocy w wychowaniu dziecka. Choćby po złości. Sąd wydając decyzję o kwocie alimentów bierze pod uwagę nie tylko wysokość zarobków męża, ale także status materialny Pani. Jeżeli były parter poczułby się skrzywdzony, może ukryć dochody i w tej sytuacji może wykazać dochody na poziomie egzystencjalnym. Wtedy ma także prawo podać Panią do Sądu o alimenty. Jeżeli mąż ukryłby dochody to bez pomocy detektywa ciężko byłoby udowodnić jego status materialny. Nie znamy szczegółów Pani sytuacji i ciężko cokolwiek doradzić. Sam fakt posiadania mieszkania i życia w konkubinacie może nie mieć wpływu na wysokość zasądzonych alimentów. Sąd bierze także pod uwagę, czy zwiększenie alimentów nie pogorszy sytuacji materialnej nowej rodziny (konkubinatu) Pani byłego partnera. Sprawy rodzinne i alimentacyjne rządzą się specyficznymi prawami i czasami coś, cop wydaje się sprawiedliwe i pewne, w zetknięciu z rzeczywistością i werdyktem sądu już takie nie jest. Proponuję zainwestować w poradę prawnika i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
nie poda mnie poniewaz jest rozwod z jego wylacznej winy moj status jest dobry jakie to ma przelozenie na syna? bylego meza status jest dobry lecz co raz to wykazuje nizszy dochod i np. gdy bylismy razem zarabial 2000 (rok 2007) a teraz juz 560 zl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
co do konkubinatu to jest byly maz i jego kobieta, dzieci nie ma. Detektyw by to osadzil ale to koszt 5000, troche szkoda;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
byly do niczego sie nie doklada, ani grosza poza alimentami widzi syna 4 razy w miesiacu ale wtedy to babcia inwestuje w obiadki;-) mysle o adwokacie z powodu tego ukrywanego dochodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Nie kombinuj bo nic nie ugrasz. Pisałem że dostaniesz max 300zł i już, a ty jak każda inna kobieta już zaczynasz kombinować. I co myślisz że adwokat będzie się bawił w detektywa? Adwokat jest po żebyś dostałe te 300zł a nie 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×