Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Abla26

alimenty na syna

Polecane posty

Gość Abla26

czesc czy 2 lata to dobry moment, podwyzsza choc o 100? jak to wyglada a polskich sadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewłaściwy pseudonim
pamiętaj, że koszty utrzymania dziecka ponosicie oboje. jeśli ojciec płaci np. 500 zł, to ty tyle samo. Podwyższając jemu podwyższasz sobie alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla26
ja pace duzo wiecej, nie che sie rozpisywac ale sporo zarabiam, nie jestesmy z jakiejs patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla26
i jeszcze pytanko- on posiada swoje m4. czy to ma znaczenie dla sadu w sensie jego mozliwosci? bo wykazuje pol etatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla26
chcialabym byc dobrze zrozumiana, jestesmy w miare majetni tyle ze ojciec ukrywa faktyczne dochody oraz fakt konkubinatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
hmm dobrze zarabiasz, a na poradę 150zł nie masz a o pisowni nie wspomnę. Śmierdzisz patologią na odległość. A co cię to obchodzi że Twój były ma duże mieszkanie, jak będzie sprytny to się jeszcze okaże że to nie jego i jest bezrobotnym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
widocznie nie wiesz nic konkretnego w tym temacie skoro mnie obrażasz ...może kto inny doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
proszę o poradę tzn .czy liczy się to co na papierze, czy możliwości i czy jego mieszkanie ma jakieś znaczenie? dwa- czy ma znaczenie ze musialam wziac kredyt aby zapewnic sobie i dziecku mieszkanie czy to jest po prostu moj obowiazek wtg Sądu i nie ma wplywu na alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
trzy- czy dwa lata to nie za krótko,Sąd może odmówić bo tylko tyle czasu minęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weqwweewe
Nie jesteś patologia,ale podstaw nie znasz :( O ile się nie mylę ,to podwyższenie alimentów może być minimalnie co pół roku,więc dwa lata wystarczy,bo przez dwa lata zmieniły się ceny ,a przede wszystkim potrzeby dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
To dziękuję za pierwszą konkretną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
A pozostałe dwa pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnhgfjgfjhf
czy ma znaczenie ze musialam wziac kredyt aby zapewnic sobie i dziecku mieszkanie czy to jest po prostu moj obowiazek wtg Sądu i nie ma wplywu na alimenty. xxxx sąd się ciebie nie pytal czy masz na utrzymanie dziecka kiedy rozstawialas nogi.... twoj dziecko twoj obowiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
daruj sobie takie komentarze, byliśmy małżeństwem 14 lat. A pieniądze mam, nie chodzi o to, bo dałąbym sobie sama radę. Ale chodzi o odpowiedzialność ojca itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
poza tym skoro ojciec sam sie nie poczuwa to kto ma zadecydowac jak nie sąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnhgfjgfjhf
byliscie malzenstwem 14 lat, mieszkaliscie razem i mimo to twoj maz olal dziecko i sie nie poczuwa? sama mu takiego ojca wybralas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
naprawde uwazasz, ze ludzie sie nie zmieniaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnhgfjgfjhf
nigdy nie uwierze ze odpowiedzialny inteligentny mezczyzna po 14 latach nagle przestal kochac swoje dziecko. po prostu od zawsze byl chujem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
to może skutecznie grał? nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Naprawdę śmieszne są tego typu pytania na tym forum. Wszystko zależy od sądu i każda sprawa jest inna od innych. Czy sąd weźmie to pod uwagą, to że masz kredyt, to patrz wyżej co napisałem. Sąd sądowi nie równy. Np: w Krakowie nie weźmie tego pod uwagę a w innym mieście,miasteczku tak. Z tego co się orientuje w 80% sądy nie biorą pod uwagę kredytów, ale w Twoim przypadku może to być te 20%. W sądach to loteria. Zapewne dostaniesz te 50zł więcej.Skoro zadajesz pytania na forum to przypuszczam iż nie będziesz korzystać z adwokata i tu też loteria, bo jak były weźmie adwokata i będzie miał dobre argumenty przeciwko twoim to możesz jeszcze nic nie dostać tej podwyżki. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
ale prosze o konkretne odpowiedzi, bo chyba nikt nie sądzi że 300 zł na 9 letniego chłopca wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
ale jak to jest prawnie uregulowane? to kazdy sędzia sobie robi jak chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
zadajac tutaj pytanie icze na wasze doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Nie pisałaś ile dostajesz, tak więc nie dostałaś rzetelnej odpowiedzi. W twoim przypadku max co możesz więcej dostać to 300zł, czyli razem będziesz miała 600zł, ale jak pisałem sąd sądowi nie równy i to loteria.Moja była własnie się zasłaniała kredytem i nic nie wskórała a odpowiedz jaką dostała to że sądu to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
a skad taki wniosek ze 600? Zreszta nawet w to watpie. Mi nie chodzi o sam kredyt tylko o fakt ze sama zapewniam dziecku mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abla 26
ale w sumie ciekawe ze tego sad nie bierze pod uwage skoro to np 800 mniej w budzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka Franka
Abla,po podwyżkę możesz iść.Ale jaj nie masz,zarabiasz zajebiscie a o 50 zł po sądach chcesz sie wluczyc bez adwokata,czyli smierdzisz bidota na kilometr.jesli on ma m4 a ty mieszkasz pod mostem,jemu tez należy sie udział w użytkowaniu mostu? Tepa milionerko z pod mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Kochanka Franka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Abla 26-Ja czytam twoje posty ze zrozumieniem i napisałaś iż Twój były ukrywa dochody, tak więc w sądzie możesz liczyć maks 600zł na dziecko. Przeciętnie na dzień dzisiejszy w 90% taką kwotę od rodzica orzekają sądy. Czyli koszt miesięczny utrzymania dziecka wg sądu to ok 900 do 1200zł na miesiąc i w zależności od roli ojca w "wychowywaniu" dziecka, sąd ustala wysokość alimentów. Przeważnie jest to 60 do 40 lub 70 do 30 i to dotyczy przeciętnego Kowalskiego który zarabia od 1500 do 3500, a to że masz kredyt na mieszkanie,samochód i inne bajery sądu to nie obchodzi, chyba że trafisz na to iż sąd ma uprzedzenia do mężczyzn. Dlatego ci napisałem iż każda sprawa ma indywidualny charakter dla sądu i zależy od statusu społecznego. Tak więc polityk,aktor będzie inaczej postrzegany przez sąd a inaczej zwykły kowalski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
"ale w sumie ciekawe ze tego sad nie bierze pod uwage skoro to np 800 mniej w budzecie" Poczytaj KR a dowiesz się dlaczego. W alimentach, które masz przyznane na dziecko jest już uwzględniony koszt Twojego kredytu, bo alimenty są na dziecko. Inaczej mówiąc masz swoje mieszkanie, które kupiłaś za gotówkę to wg twojego toku myślenia były mąż powinie ci oprócz płaconych alimentów jeszcze zwracać za jego zakup, nic mylnego, jest to dla sądu to samo co zakup mieszkania na kredyt. Dla sądu liczą się inne wydatki które ponosisz ale związane z dzieckiem tzn: ile wydajesz na czynsz,media,jedzenie i inne. Tak jak już Ci pisałem jest to loteria a podwyżka to jak gra w LOTTO. Albo trafisz 6 lub w najgorszym przypadku 3 czyli trochę więcej niż 20zł czyli 50 zł. Uważam iż trawisz 4 czyli od 300 do 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×