Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rhówka

Ile dni trwa założenie jednoosobowej działalności?

Polecane posty

Gość djxdjxdj
Wypelniasz formularz cedig on line. Na nastepny dzien mozesz dzialac. Tylko zus musisz odwiedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaborca
zacząć działać możesz już potem zalegalizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to żeby zrobić to w pełni online to trzeba mieć podpis elektroniczny albo profil zaufany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie:) Czyli baaaardzo szybko. Zus odwiedzę na pewno szybko. Na szczęście pracuję na etacie i jedynie składka zdrowotna mnie obejmuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam jeszcze jedno pytanie
czy w sytuacji, kiedy pracuje się na etat i dodatkowo chce się jeszcze założyć DG, to czy trzeba o tym fakcie poinformować swojego pracodawce - tzn, czy zmienia się coś w składkach płaconych przez tego pracodawcę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyy ... prawa do nicka Rhówka zostały zastrzeżone w urzędzie patentowym, proszę o bezzwłoczne podanie hasła - oczywiście w trybie p2p - by nie narażać się na nieprzyjemne konsekwencje prawne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składkę zdrowotną płaci się z każdego tytułu. Pozostałe składki płaci się tylko raz. Jeśli zarabiasz wystarczająco dużo na etacie (podstawa jest odpowiednio wysoka) to z DG już tych składek nie płacisz (w zasadzie to możesz sobie wybrać, z którego tytułu płacisz). Jeśli zarabiasz za mało to nie płacisz z etatu, tylko z DG i wtedy trzeba to zgłosić pracodawcy i wtedy dostaje się większą pensję, bo pracodawca nie odprowadza składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zatrudniona na cały etat-najniższą krajową , do ręki mam więcej. Przyłączam się do pytania, czy pracodawca dowie się, że prowadzę działalność? W późniejszym czasie sama powiem, ale na pcozątku nie widze takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×